בקע אצל ילדים ותינוקות

56 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

כיצד נוצרים בקעים אצל ילדים ותינוקות

הבקעים הנפוצים ביותר אצל ילדים ותינוקות הם בקע מפשעתי ובקע טבורי.
בקע מפשעתי נוצר כתוצאה מרווח שקיים בדופן הבטן התחתונה באיזור שממנו יורדים האשכים אל שק האשכים בזמן החיים העובריים, ואצל תינוקות רבים, רק אחרי הלידה. דרך אותו הרווח עוברים גם כלי הדם המזינים את האשכים אצל זכרים וכלי הדם המזינים את השחלות אצל נקבות. אותו הרווח מאפשר לעיתים ל”פריצה” של חלק מהמעי לאיזור שק האשכים או המפשעה, מצב שנקרא בקע מפשעתי. במקרים מסויימים, במיוחד כאשר הרווח צר מאוד, עוברים רק נוזלים ומצטברים בשק האשכים – תופעה המכונה “הידרוצלה“. כתוצאה מכך שדופן הבטן נסגר בשלב מאוחר יחסית, סובלים תינוקות רבים, בעיקר זכרים, מבקע מפשעתי. פגים, שנולדו בשלב מוקדם יותר בחיים העובריים סובלים מתופעה זו בשכיחות רבה אף יותר מתינוקות שנולדו לאחר הריון תקין – תפוצת הבקעים המפשעתיים אצל פגים עומדת על 40% מכלל הפגים הזכרים.
בקע מפשעתי מורגש אצל תינוקות וילדים בעיקר בעת בכי, שיעול או מאמץ, והוא מתבטא ע”י נפיחות קבועה או רגעית או בליטה בשק האשכים או במפשעה.
בקע טבורי נוצר כתוצאה מרווח שקיים בדופן הבטן באיזור הטבור, מהתקופה בה העובר ניזון דרך חבל הטבור. כתוצאה מקיומו של רווח זה, פורץ לעיתים חלק מהמעי או גוש שומני אל מחוץ לדופן הבטן, והוא נראה כ”טבור הפוך“, במקרים קלים או כבליטה גדולה בטבור במקרים קיצוניים יותר. במישוש ניתן להרגיש חור בדופן הבטן. ברוב המקרים הבקע אינו כרוך בכאבים, אולם גם אלו עלולים להופיע במקרים מסויימים. בניגוד לכל סוגי הבקעים האחרים שאינם נפתרים מעצמם, בקע טבורי נפתר מעצמו ברוב המקרים עד גיל ארבע. אם הוא אינו נרפא עד גיל זה, מומלץ לטפל בו.

תהליך ניתוח בקע בילדים (אסף הרופא)

הסיכונים בבקע אצל ילדים ותינוקות

בקע מפשעתי הנוצר כתוצאה מפריצה של איבר פנימי אל מחוץ לדופן הבטן – בדרך כלל חלק מהמעי או שחלה אצל בנות עלול להיות מסוכן, ולכן כדאי לטפל בו ולא להזניחו. מצב רגיל של בקע הוא מצב שבו ניתן להחזיר את תוכן הבקע אל תוך חלל הבטן באמצעות האצבע, או שהבקע פורץ רק בזמן מאמץ או בכי וחוזר אל חלל הבטן ללא התערבות אחריהם. לעיתים נוצר מצב של בקע כלוא, זהו מצב שבו דופן הבטן לוחצת על האיבר הפנימי מצדדיו ומונעת את חזרתו אל חלל הבטן. זהו מצב מסוכן, שעלול לגרום לפגיעה בזרימת הדם לאיבר, ובכך לנזק לאיבר ולכאבים. על מנת להימנע ממצב של בקע כלוא, מומלץ לטפל בבקע מפשעתי עם גילויו.
בבקע טבורי, בניגוד לבקע מפשעתי, הסיכון להיווצרותו של בקע כלוא בילדים ובתינוקות הוא קטן, וכתוצאה מכך נהוג שלא לטפל בבקע טבורי בילדים עד גיל 4, מתוך ידיעה שבקעים אלו מתרפאים לעיתים קרובות מעצמם. עם גדילת הילד, פוחת הסיכוי שהבקע יתרפא מעצמו, ולכן מומלץ לטפל במקרים אלו, כדי למנוע הידרדרות במצב הבקע.

קבעו תור מהיר:

מעוניינים לקבוע תור ליעוץ אישי או לקבל פרטים נוספים? מלאו את הפרטים הבאים:
  • * שדה חובה

הטיפול בבקעים אצל ילדים ותינוקות

בקע מפשעתי:

אופן הטיפול בבקע מפשעתי בילדים ובתינוקות דומה לאופן ביצוע ניתוח אצל מבוגרים. במהלך הניתוח, המבוצע בהרדמה כללית, מזהים את הבקע, מחזירים את איברי הבטן אל חלל הבטן ותופרים את דופן הבטן למניעת חזרתו של הבקע. בתינוקות וילדים קטנים לא משתמשים בדרך כלל ברשת סינתטית כמו זו שבה נעזרים בניתוח בקע אצל מבוגרים. רצוי מאוד לטפל בבקע מפשעתי ללא עיכוב, כתוצאה מהסיכון שבהיווצרותו של בקע כלוא, שעלול לגרום נזק וסיכון לילד. בניתוח בקע מפשעתי ניתן לעשות שימוש גם בטכנולוגיה הלפרוסקופית, שיתרונה במקרה זה הוא בכך שהיא מאפשרת תיקון של בקעים בשני צדי הגוף בניתוח אחד, דבר שאינו מתאפשר בדרך כלל בניתוח פתוח. כדאי לשים לב לעובדה שילדים רבים ותינוקות הסובלים מבקע בגיל צעיר מאוד, סובלים לעיתים קרובות מבקע בשני הצדדים, גם אם אין לכך סממנים חיצוניים.
את חתכי הניתוח לא תופרים, אלא מדביקים באמצעות דבק מיוחד, דבר שמשפר גם את התוצאה האסתטית.
לניתוח זה קיימים סיבוכים במקרים מועטים. לעיתים נוצר זיהום בחתך הניתוח, שמטופל ע”י אנטיביוטיקה. בכאחוז מהמקרים קיימת חזרה של הבקע, ובמקרים נדירים קיימת פגיעה בכלי הדם המוביל אל האשך או השחלה. כדי להימנע ממקרים אלו חשוב להיות במעקב אחר ההחלמה עם הרופא המטפל.

בקע מפשעתי - תינוק

בקע מפשעתי אצל תינוק

 

בקע טבורי:

בקע טבורי בילדים הוא בקע שברוב המקרים נרפא מעצמו עד גיל 4. אם הבקע לא נרפא מומלץ מאוד לטפל בו, על אף שהסיכון שבו הוא אינו גבוה משום שתיקון הבקע בגיל מבוגר הוא מורכב יותר מאשר בגיל צעיר. בנשים, מתרחב במהלך ההריון דופן הבטן, מה שגורם לעיתים קרובות להגדלתו של הבקע. בגברים, עושה זאת העלייה במשקל. כתוצאה מכך, רצוי לטפל בבקע בגיל צעיר ולחסוך את הניתוח המורכב יותר בגיל מבוגר.
הטיפול האפשרי היחיד הוא ביצוע ניתוח לתיקון בקע טבורי. הכנסת מטבע, שימוש בפלסטר, או כל מיני אמונות עממיות מסוג זה אינן פותרות את הבעיה.
הניתוח מבוצע באמצעות ביצוע חתך מסביב לטבור בהרדמה מלאה, ותפירה של הבקע בדופן הבטן. העור באיזור החתך מודבק ע”י דבק מיוחד, ואין שימוש בתפרים חיצוניים, מה שמשפר את התוצאה האסתטית.

בקע טבורי גדול בתינוק

בקע טבורי גדול אצל תינוק

ניתוח בקע מפשעתי ובקע טבורי בילדים – התהליך

לפני הניתוח:

לאחר אבחון הבקע וההחלטה על ביצוע ניתוח, תקבלו הפניה מאת הרופא המטפל לביצוע הניתוח, ותקבעו תאריך בו הוא יבוצע. מספר ימים לפני הניתוח תתקיים פגישה עם מרדים ואחות, במהלך הפגישה ישאלו שאלות הקשורות למצבו הרפואי של הילד. חשוב למסור לגורמים הרפואיים את כל המידע הקיים לגבי הילד, במיוחד לגבי רגישות שידועה לתרופות ולחומרי הרדמה ולגבי תרופות שנלקחות באופן קבוע. המרדים יסמן באמצעות צבע בלתי מחיק את איזור הניתוח, ויחליט על צורת ההרדמה – בדרך כלל באמצעות מסיכה ושאיפת חומר הרדמה.

יום הניתוח:

ביום הניתוח הילד חייב להיות בריא, ללא חום, נזלת מוגלתית וכו’. אם הילד חולה, והניתוח הוא אינו ניתוח חירום במצב של בקע כלוא, אז הניתוח יידחה. חשוב להיות בצום ממזון של שש שעות לפני הניתוח, וצום מוחלט שעתיים לפני הניתוח.
יש להגיע אל בית החולים בזמן שנקבע, ולהתקבל במזכירות הרפואית. הילד יקבל בגדים של בית החולים, צמיד שם ומיטה. כאשר חדר הניתוח מוכן לביצוע הטיפול, יילקח הילד על המיטה אל חדר הניתוח, והוא יורדם בשיטה שנקבעה. ניתן להבטיח לילד שהוא לא יחוש כאב בשום שלב.
ניתוחי בקע מפשעתי ובקע טבורי נמשכים בדרך כלל פחות משעה, בזמן הניתוח ההורים נמצאים בחדר ההמתנה ומקבלים מידע על מהלכו. בסיום הניתוח יורשה הורה אחד להיכנס לחדר ההתאוששות כדי להיות עם הילד כאשר הוא מתעורר מההרדמה. כאשר הילד מתעורר מההרדמה הוא ישים לב לתחבושת שנמצאת באיזור שנותח. כדאי להסביר לו שהכל עבר בהצלחה, ואם הוא סובל מכאב לבקש מהצוות הרפואי שייתן לו חומרי שיכוך כאבים. כאבים חזקים אינם צפויים, ולכן התרופות שניתנות הן בדרך כלל סירופ אקמול, או נר אקמול.
לאחר מספר דקות בחדר ההתאוששות יועבר הילד למחלקה, בה ימשיך את ההתאוששות מהניתוח ומההרדמה. במרבית המקרים הילד ירגיש טוב כבר מספר מועט של שעות אחרי הניתוח ויוכל לשתות בכוחות עצמו. בדרך כלל בשלב זה הילד ישתחרר מבית החולים.

הימים שאחרי הניתוח:

ילדים מחלימים מניתוחי בקע במהירות רבה. קיימות מספר הנחיות לימים שאחרי הניתוח:

  • בדרך כלל ניתן לחזור לגן או בית הספר יומיים או שלושה ימים אחרי הניתוח, במהלך הזמן בבית אין צורך להיות במנוחה.
  • יש להימנע מביצוע אמבטיות במשך ארבעת הימים אחרי הניתוח, היות שהשהייה במים חמים לאורך זמן עלולה להמיס את הדבק בו נעשה שימוש לסגירת חתך הניתוח, עם זאת ניתן להתקלח, ולהרטיב את איזור הניתוח.
  • אם הילד סובל מכאבים ניתן לטפל בו באמצעות אקמול לילדים.
  • חשוב לבדוק את איזור הניתוח. אם מתקיים זיהום, או קיימות הפרשות, יש ליצור קשר עם הרופא המטפל. הפרשות מהטבור לאחר ניתוח בקע טבורי הן דבר נפוץ. לעיתים מטפלים באמצעות משחה מתאימה.
  • יש להגיע לביקורת אצל הרופא המטפל בין שבוע לשבועיים אחרי הניתוח.
  • כדאי להימנע מפעילות גופנית מאומצת בחודש הראשון שאחרי הניתוח.
  • בכל שאלה ובעיה חשוב ליצור קשר עם הרופא המטפל או עם המחלקה בבית החולים בה בוצע הניתוח.
יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

56 שאלות גולשים בהמשך העמוד

01/11/2017

בקע טבורי,בכי

התינוק הוא תאום בן חודשיים מרבה לבכות ויש לו בקע טבורי בולט מאד,ברצוני לדעת האם הבכי של התינוק יכול להיות תוצאה מהבקע ,תודה

01/11/2017

בקע טבורי,בכי

התינוק הוא תאום בן חודשיים מרבה לבכות ויש לו בקע טבורי בולט מאד,ברצוני לדעת האם הבכי של התינוק יכול להיות תוצאה מהבקע ,תודה

30/10/2017

חשד לבקע אצל הילד

שלום רב! בן שלי בן ה-12 מאושפז כבר פעם שנייה בביה”ח רמב”ם עם כאבים באזור המפשעה. בבדיקות שנעשו לא גילו שיש לו בקע או בעייה אחרת שגורמת לכאבים. והוא מתלונן כמעט כל הזמן, במיוחד בעת הליכה, שיעול או צחוק. האם יתכן שיש לו בקע קטן שלא רואים באולטראסאונד וצילום? האם יש צורך ב-MRI או בדיקה אחרת שתעזור באבחון? תודה.

24/05/2017

בקע טבורי

שלום, לבני בן ה12 יש בקע טבורי. באם לאחר ניתוח מבחינה ויזואלית הטבור נכנס פנימה?
אודה לתשובתך.

23/03/2017

בקע בטבור

שלוםם יש לבן שלי בן חודשיים בקע בטבור והוא נולד פג בשבוע 34 עכשיו אני רוצה לדעת אם זה כואב לו כי רוב הזמן זה נראה שכואבת לו הבטן ואני כבר לא יודעת עם זה גזים עצירות או מהבקע

21/03/2017

מאמץ לפני הניתוח

שלום רב.
לבני בן החודשיים התגלה בקע מפשעתי.
היינו מעוניינים לדעת אילו איסורים יש עד ליום הניתוח?
האם מותר שישכב על הבטן?
האם מותר שישכב על הצד שבו יש את הבקע?
האם בכי ממושך עלול לגרום למאמץ שיגרום נזק?
האם מותר לקחת את הילד במנשא?
תודה

03/03/2017

ניתוח בקע לתינוק

שלום, יש לי תינוק כיום הוא בן חודש וחצי. בגיל 3 שבועות הגענו למיון עקב דם בצואה ואפטיות קיצונית. בזמן המיון גילנו בקע כלוא ורופא כירוגית שחררה אותו ידנית. לאחר מכן היינו באשפוז 3 ימים החליטו להחליף לו את האוכל לנוטרמגן מחשש לאלרגיה לחלב וקבעו לנו תור לניתוח הבקע בגיל 3 חודשים. עברו מאז 3 שבועות ושוב אתמול גילינו דם בצואה הרופא ילדים אמרה להחליף לו את האוכל לניאוקט. האם אכן כדאי לחכות לגיל 3 חודשים שיגדל כדי לנתח את התינוק? או שבכלל כדאי לנתחת לפני?

08/11/2016

בקע מפשעתי

האם בכל ניתוח בקע מפשעתי שמים רשת מהיא הרשת הזאת כמה זמן היא יכולה להחזיק ובאיזה חוט תופרים האם זה עור שמתחבר כגוף אחד בתפר ( הפנימי )

תודה

26/05/2016

בקע מפשעתי בילדה בת שש

שלום
יש לביתי בקע מפשעתי בצד שמואל
האם כדאי לבדוק בזמן הניתוח עם חדירת מצלימה וניפוח הבטן את הצד השיני?
או עדיף לא לעשות זאת
תודה

03/05/2016

בקע מפשעתי

שלום, הבן שלי פג ויצא לו בקע מפשעתי בצד שמאל, בזמן האשפוז שלו בפגיה הוא כבר עבר ניתוח בקע שהיה לו בצד ימין, השאלה שלי האם ניתן לעשות ברית עם הבקע שהוא יגיע למשקל המתאים לברית?
בני כעת בן 3 וחצי חודשים והוא שוקל 2.500.

20/03/2016

הרפלקס הקרמסטרי בניתוח בקע מפשעתי בילד

שלום,
בני בן השמונה אובחן עם בקע מפשעתי והומלץ ניתוח. שמענו על גישה בה במהלך הניתוח מומלץ לנתק את הרפלקס הקרמסטרי למניעת סיבוכים עתידיים. האם מנתקים את הסיב או שעדיף לשמרו? אשמח אם תוכל לפרט לגבי יתרונות/חסרונות ומה עדיף.
תודה

01/03/2016

בקע טבורי

שלום רב,
לפני כשלוש שנים נותחה בתי (בגיל 3.5) ניתוח של בקע טבורי .
כילדה היו לה שרירי בטן חזקים מאד היא ניסתה בגיל צעיר מאד להתיישב בעזרת דחיפת הבטן.
מאז ועד היום אנו רואים היחלשות ביכולת שלה “לעבוד” עם שרירי הבטן.
הבטן שלה כל הזמן בחוץ וזה משפיע גם על היציבה שלה.
האם ייתכן שנוצר קרע בשריר ? אם כן כיצד ניתן לבדוק זאת ?
אודה למענה

14/02/2016

באיזה גיל רצוי וכדאי לבצע ניתוח בקע

שלום רב
נולדה לי צינוקת עם בקע טבורי אני מעוניין לנתח זאת
1.התינוקת בת 20 יום
2.באיזה גיל עדיף לנתח
3.אם ניתן לקבוע פגישה כדי לבדוק את המצב של בשבר
4.האם הבקע כואב לילדה
תודה
יהודה

ד"ר רפי מילר
שלום רב

כמובן צריך לבדוק את התינוקת, אך ככלל לא מנתחים בקעים טבוריים בילדים עד גיל שלוש

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
24/01/2016

בקע או סיסתא

האם לתינוק שלי יש בקע או סיסתא או משהוא אחר בכלל

ד"ר רפי מילר

מה השאלה?


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
17/09/2015

בקע מפשעתי בתינוק ועצירות

בני בן ארבעה חודשים סובל מבקע מפשעתי מהלידה. בעוד שבוע יש לו ניתוח. הוא כבר כמעט שלושה ימים בעצירות יכול להיות שזה קשור לבקע? בקע כלוא חס וחלילה?
תודה רבה!

14/09/2015

בקע במפשעה לילדה בת 7

בתי סובלת בימים האחרונים מכאבי בטן שלדבריה לוחצים על אזור הפות. יש לה נפיחות בפות בצד אחד. ויש לה כאבים באזור, ללא גרד ללא אדמומיות
יש לנו רקע משפחתי של ניתוחי בקע
האם זה הכיוון?

14/09/2015

בקע במפשעה לילדה בת 7

בתי סובלת בימים האחרונים מכאבי בטן שלדבריה לוחצים על אזור הפות. יש לה נפיחות בפות בצד אחד. ויש לה כאבים באזור, ללא גרד ללא אדמומיות
יש לנו רקע משפחתי של ניתוחי בקע
האם זה הכיוון?

10/09/2015

בן חמש וחצי פתאום הרופא אמרה שיש בקע בטבור והוא קטן וללא כאבים האם אפשר לא לעשות ניתוח ולחיות עם זה עם מעקב תמיד?

בן חמש וחצי פתאום הרופא אמרה שיש בקע בטבור והוא קטן וללא כאבים האם אפשר לא לעשות ניתוח ולחיות עם זה עם מעקב תמיד?

29/06/2015

בקע מפשעתי בתינוק פג בן חודשיים ושלושה שבועות

שלום, בני נולד פג בשבוע 33 להריון, שהינו בפגיה להשלמת שבועות ומשקל. בשבוע שעבר אבחנתי בנפיחות שיורדת לכיוון האשכים, היינו אצל כירורג ילדים שקבע לנו ניתוח לתיקון בקע מפשעתי לשבוע הבא, אך הרופא המרדים העדיף לדחות הניתוח, לחודש לפחות, כיוון שבני נולד פג. מה אתם ממליצים לעשות והאם לפנות למרכז רפואי אחר בכדי להנתח?

05/05/2015

בקע טבורי – ילדה בת 4

שלום, ביתי בת הארבע וחצי נולדה עם בקע שלא נסגר עדיין. לאחרונה היא מתלוננת על כאבים בטבור. יש לי מספר שאלות…
מה משמעות הכאב וכיצד אוכל להקל עליה? (הכאבים לא חזקים, היא ממשיכה לשחק איתם…). בנוסף, לבת של חברים היה בקע והוא נסגר באופן טבעי רק לקראת גיל 9. בכל האתרים מומלץ שכדאי לנתח כבר בגיל 4.
מדוע לא כדאי לחכות? האם כדאי לנתח בגיל 9 או 10 אחרי שלא נסגר בוודאות?

05/05/2015

בקע טבורי – ילדה בת 4

שלום, ביתי בת הארבע וחצי נולדה עם בקע שלא נסגר עדיין. לאחרונה היא מתלוננת על כאבים בטבור. יש לי מספר שאלות…
מה משמעות הכאב וכיצד אוכל להקל עליה? (הכאבים לא חזקים, היא ממשיכה לשחק איתם…). בנוסף, לבת של חברים היה בקע והוא נסגר באופן טבעי רק לקראת גיל 9. בכל האתרים מומלץ שכדאי לנתח כבר בגיל 4.
מדוע לא כדאי לחכות? האם כדאי לנתח בגיל 9 או 10 אחרי שלא נסגר בוודאות?

02/04/2015

בקע מפשעתי בבת

אני רואה שברוב המקירם זה בבנים . לבתי בת השנה ו2 יש בקע מפשעתי הומלץ על ניתוח בעוד שבועיים. אני אמא לחוצה האם הבת שלי תהיה פעילה או תפחד לזחול ולעמוד נחנו גם נוסעים בערך שבועיים אחרי הניתוח לחו’ל האם אפשרי לנסוע או שעדיף לדחות ?

14/09/2014

הדרוצלה אצל בני בן 4

הבן שלי בן 4 והוא סובל מאוד מעצירויות
לפני כחודש גילינו שיש לו נוזלים באשך
האם יש קשר בין העצירות להדרוצלה?

צוות האתר

לא למיטב ידיעתי .


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
16/08/2014

בקע טבורי אצל ילדה

ביתי בת השנתיים וחמש עברה גמילה מי טיטולים לפני שלוש שבועות, בשבועים האחרונים היא מתלוננת הרבה על כאבי בטן ונוצר לה עצירות, השבוע הבחנו בה שהטבור שלה יצא החוצה קצת, הינו אצל הרופא והוא אכן אמר שזה שבר טבורי ונחכה עד גיל 3 במידה וזה לא יעבור ננתח, אני קצת בלחץ אחר. אני חוששת שהעצירות זה בגלל השבר?

צוות האתר

אין קשר בין עצירות ובקע טבורי זו רק בעיה התנהגותית של גמילה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
05/08/2014

בקע מפשעתי אצל תינוקת בת חודשיים

הבת שלי בת חודשיים ושבוע ונראה כי יש לה בקע מפשעתי. מתנפח לה באיזור המפשעה בזמן בכי חזק, וכאשר אינה בוכה אין כלום.
הרופא ילדים שלח אותנו להתייעצות עם כירורג ילדים.התור הינו בעוד כשבוע.
השאלה אם זה ניתוח שהוא דחוף? והאם זה לא מסוכן לעשות ניתוח בגיל חודשיים והאם ניתן לחכות, ואיך ניתן לדעת יש סיכוי נמוך לכליאת איבר?
אני נורא מודאגת,זאת תינוקת ראשונה.
אודה לתשובתך

צוות האתר

דאגתך מובנת

אולם ברור לי שכירורג ילדים מנוסה ידע להרגיע ולהסביר אם דחוף המקרה או ניתן לחכות כי זה מהמקרים שהם בשגרה אצל כירורג הילדים


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
01/05/2014

בקע מפשעתי

האם חום קשור להחמרה במקום, בבקע?

צוות האתר

לא למיטב ידיעתי


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
16/04/2014

בקע מפשעתי בתינוק

רציתי לדעת מאיזה גיל ניתן לבצע את הניתוח? והאם הכל בקע מפשעתי הפתרון היחיד הוא ניתוח
הילד בריא בדרך כלל והוא כן חודשיים

צוות האתר

בכול גיל אפשר

אם בעל פוטנציאל כליאה גדול מוקדם ולא עדיף אחרי גיל 6 חודשים


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
20/02/2014

בקע טבורי כלוא

יש לי תינוק בן חודש וחצי
יש לו בקע בטבור!
ברצוני לדעת איך נראה בקע טבורי כלוא?
האם זה כמו בתמונה של התינוק למעלה ( כי כך בדיוק זה ניראה כולל הגודל והצבע )?
במידה כן האם יש צורך בניתוח ?
האם יש לבצע אולטרסאונד או צילום לבדיקה ?

צוות האתר

כליאה בבקע טבורי היא דבר מאד נדיר. אין לשים מטבעות או קמעות ולקשור על הבקע כי זה יכול לגרום לכליאה

אם הילד באי שקט צריך לפנות למיון

אם הילד רגוע ומתנהג כרגיל צריך ללכת לייוץ לכירורג ילדים אולם בקע טבורי לא מנותח לפני גיל שנה וחצי שנתיים כי מרביתם מסתדרים לבד


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
29/01/2014

בקע מפשעתי לתינוק

שלום רב
בני נולד בשבוע 24 פג והשבוע השתחררנו במשקל 2830 ,הוא בן 4חודשים ויש לו בקע מפשעתי בצד שמאל יש לנו תור ליעוץ אצל כירורג 20.2.14 רציתי לדעת אם אפשר לעשות ברית או שעדיף לחכות עד אחרי הניתוח??

צוות האתר

לדעתי עניתי כבר לגברת או תקרא בתשובה שנתתי


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
18/01/2014

התנפחות אבר המין אצל ילד בן 12

שלום
בני בן ה12 הראה לי היום כי איבר מינו התנפח עד למאוד. הנפיחות היא עד הכתר/ראש האיבר.
למה זה קורה ומה צריך לעשות כדי לטפל?

תודה מראש

צוות האתר

זה ממש לא קשור לבקע

צריך לבדוק תגובה אלרגי או מעשה גברי עצמי......


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
24/11/2013

בקע לתינוק בן חודשיים

שלום רב,
ב9.10.13 ילדתי את בני בלידת מלקחיים, הילד היה מאושפז כ-6 ימים בפגיה בעקבות לידה קשה, רמת חמצן נמוכה וקושי בנשימה וגם דלקת ריאות שטופלה באנטיביוטיקה.
לאחר שבועיים ערכנו את טקס ברית המילה וראינו כי איבר המין מסובב ונפוח , לאחר בדיקה אצל אורולוג הומלץ לנו על ניתוח בגיל חצי שנה עד שנה.
אתמול הבחנתי בנפיחות מעל המפשעה של ילדי ולאחר ביקור במוקד חירום נמסר לי שיש לו בקע ונדרש לנתח .
שאלותיי הם :
1. האם מנתחים תינוק בגיל כזה לניתוח בקע ( בן פחות מחודשיים) ? אם כן ,האם מדובר בהרדמה מלאה ? כמה ימי אשפוז הניתוח?
2. התינוק נדרש ל2 ניתוחים באותו אזור כפי שציינתי ברקע הנ”ל( בתחומים שונים) , האם ניתן יהיה לתאם ולבצע את 2 הניתוחים בניתוח אחד ?
3. האם יכול להיות שהסיבוב של הפין מעל 60 מעלות ונפיחות קשור לבקע ? האם ייתכן שלאחר ניתוח הבקע הפין יסתדר ולא נדרש לניתוח נוסף ?

חשוב לציין כי התינוק לא נינוח , בוכה המון , בכי של סבל וכאבים.

אודה מאוד לתשובתך בהקדם.
בברכה,
שיר

צוות האתר

השאלות שלך מאד במקום

קשה לי לענות תאורטית אולם צריך לשאוף לנתח את שני הדברים יחד אם ניתן לדחות את הבקע במידה ולא יעשה צרות.


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
09/11/2013

בקע מפשעתי אצל תינוק בן 10 חודשים

שלום לבני בן ה-10 חודשים יש בקע מפשעתי שיוצא החוצה בזמן מאמץ, האם בגיל כזה ממולץ לנתח? אני חוששת מההרדמה מלאה ומההחלמה והכאבים אחרי הניתוח (לי אישית היה בקע כזה וההחלמה ארכה כ-חודש..) אודה מאוד לתשובתך…

צוות האתר

גיל 10 חודשים הסכנה בניתוח ובהרדמה הינה פחותה מנסיעה מת"א לחיפה

הסכנה בסיבוכי הבקע גדולים הרבה יותר ולכן אי ביצוע הניתוח מסכן את הילד


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
16/10/2013

בקע / שבר באשך שמאל אצל תינוק

הילד בן 3 שבועות והתגלה אצלו שבר שאשך שמאל ע”יי רופא כירוג והומלץ על ניתוח . לפי דבריך לא מומלץ לילדים מתחת לגיל שישה חודשים . השאלה אם לעשות לו את הניתוח או לא ? לפי מה שהבנו זה לא דחוף והוא לא סובל כרגע רק הבעיה אם זה ” יתפס” אז ללכת למיון . מה אתה מציע לעשות ?

צוות האתר

הילד יזדקק לניתוח אם יש בקע.

גישתי לנסות לדחות מעבר לגיל 6 חודשים אם לא היו כליאות.


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
22/09/2013

לאחר ניתוח בקע

החתך של הניתוח ממוקם באיזור הבטן התחתונה בדיוק במיקום החתכים של הניתוחים הקודמים
הרשת ממוקמת במרכז הבטן באיזור האליאנה אלבה (הקו האמצעי שנוצר במהלך ההיריון)

צוות האתר

יש סיכוי טוב שהרשת לא משמעותית למהלך ההריון


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
21/08/2013

ניתוח בקע

לנכדי בן ה-41/2 אובחן בקע. הוא ומשפחתו חיים באמריקה ובאו לחופשת מולדת ל-3 שבועות. האם לנתח כאן או שם? האם שבוע אחרי הנתוח ( אם יבוצע כאן) הוא יכול לטוס חזרה לאמריקה?

צוות האתר

אין בעיה לטוס שבוע אחרי ניתוח כזה אבל לא בטוח שניתן לקבל תור תוך שבוע

בהצלחה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
20/08/2013

בקע טבורי אצל תינוקות

בנינו בן חודשיים, ויש לו בקע טבורי המאפשר החזרת החומר בבקע אל חלל הבטן בלחיצה.
להבנתי, הבקע הינו ברקמת השריר. שאלתי היא האם ישנה פעילות מומלצת כגון תנועות מסויימות אשר יכולה לסייע בזירוז איחוי הבקע. בנוסף, על אף ההתייחסות לתרופות הסבתא, הרי שכל זמן שחומר חודר דרך הבקע, נוצר לחץ על רקמות השריר, אשר מפריע להן להתקרב ולהתאחות. האם לא כדאי בכל זאת ליצור לחץ שימנע מבעד חומר לחדור בבקע? אולי אפילו קיים אביזר ייעודי לכך?

צוות האתר

סליחה אבל הנתך לא חשובים במקרה זה וצריך ידע .

בקע טבורי עשוי להסגר בתהליך טבעי והעזרה של טיפולי סבתא רק מסכנת בסיבוך של המעי ולא עוזרת לריפוי

הסיכוי לסיבוך מבקע טבורי נדיר ביותר והמלצתי לחכות לגיל שנה וחצי לערך ולקבל חוות דעת מומחה על הצורך או אי הצורך בניתוח


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
08/08/2013

בקע מפשעתי וקיום יחסי מין

יש לי בקע מפשעתי קטן דו צדדי , האם קיום יחסים עלול לגרום לנזק?

צוות האתר

ממש לא

תהנה

 


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
05/08/2013

לאחר ניתוח בקע טבורי

תודה על התשובה ששלחת לי – יש לי שאלה בהמשך איך אני יכולה להשתחרר מהגז שיש בגופי לאחר ניתוח בקע טבורי וכיס מרה וכנראה לא רק בבטן , כנראה גם לאורך הגב.
מחכה לתשובתך דחוף – אני סובלת מכאבים ולא מתפקדת עדיין אחרי ניתוח.
בתודה מקרב לב
לאה

צוות האתר

לחזור כמה שיותר מהר להתניידות טובה ולהמנע בשבוע ראשון לאחר ניתוח מפירות וירקות טריים הם עושים גזים במעי


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
04/08/2013

נפיחות אשך אולי קילה במפשעה

שלום ד״ר גד
תודה על תשובתך, יש לי תור למחר בבוקר לרופא , הנפיחות ירדה מהיום הראשון אבל יש עדין נפיחות ביחס לאשך השמאלי בין כפול לחצי ויש נפיחות מועטה בצד ימין מעל כיס האשכים. אני נימצא במרכז אמריקה והיום זה יום ראשון האם עלי ללכת למיון.
תודה לעל זמנך
ראובן

צוות האתר

נפיחות באשך אחרי ניתוח זה בהחלט סביר


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
02/08/2013

תשובה על בקע

תודה רבה מקרב לב על התשובה המהירה , המקצועית והאנפורמטיבית

צוות האתר

שמח על התגובה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
30/07/2013

קילה אצל תינוק מפריע לו לישון

בני שלו בן 5 חודשים. הוא נרדם כשאני מניקה אותו ומתעורר מיד כשאני מניחה אותו במיטה, כל הזמן. יוצא שאני ישנה רק בכורסא בסלון כל לילה. יש לו בקרוב ניתוח קילה ואני חושבת שהוא מפריע לו לישון בשכיבה. מה אפשר לעשות?

צוות האתר

לנסות להקדים הניתוח

בקע אינו דבר כואב אבל מציק ויש הרבה הורים שאומרים אחרי ניתוח שהילד מתנהג שונה , הרבה יותר רגוע .

לכן צריך לנסות לעבור את העניין בהקדם .

בהזדמנות זו אני מוכרח לציין שאני משתדל ככל שניתן לא לבצע ניתוחי בקע לפני גיל 6 חודשים כי ישנם דיווחים על שכיחות גבוה יותר להפרעות קשב וריכוז בילדים שנותחו לפני גיל 6 חודשים . אם אין דחיפות בניתוח רצוי לדחותו לאחר גיל זה .

בהצלחה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
27/07/2013

בקע מפשעתי חוזר אצל בן 5

בני בן ה-5 סובל מכאב חד בחלק העליון של הירך שלו. הוא בעיקר מצביע על כאב בחיבור של החלק הקדמי של המפשעה עם הירך הימנית שלו. היו לו בעבר בקע מפשעתי אבל בחנתי קצת את האזור ולא ראיתי שבעיית בקע מפשעתי חזרה. אין לו שום סימן למכה אבל זה ממש כואב לו כשלוחצים על זה והוא מתקשה לרוץ ולטפס. האם יכול להיות שלמרות שלא רואים, בקע שלו חזר?

צוות האתר

יכול להיות שזו בעיה במפרק הירך

כדאי להתחיל משם ביעוץ אצל אורטופד ילדים ואם לא ימצא הפתרון לחזור לכירורג לבדיקה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
14/07/2013

קילה

אני בן 26 ועובד עבודה פיזית היו לי כאבים באשכים לפני כחצי שנה ונעלמו וחזרו מידי פעם ושוב נעלמו כרגע יש לי כאבים עמומים באשכים וגם נפיחות באשך {כמו גוש תולעים אני מרגיש באשך}לפי התיאורים חשבתי שיש לי וירקצולה או קילה אשמח לדעת א. האם הסובלים מוירצולה חשים כאבים ב. האם הסובלים מקילה סובלים מנפיחות וגוש באשכים תודה רבה

צוות האתר

גם וגם

לעיתים וריקוצלה גורם לכאב אולם בדרך כלל לא ובקע יכול להתבטא כנפיחות ליד האשך

לך להבדק ואל תעשה ניסיונות טיפול ואבחון ברשת!!!!


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
11/07/2013

בקע טבורי

שלום,

יש לי בקע טבורי וכאשר אני לוחצת עליו אני מרגישה שאני בעצם יכולה להכניס את המעי/או מה שיצא חזרה פנימה- האם זה מומלץ או לא? האם עדיף לא לגעת באיזור?

תודה רבה!

צוות האתר

אין שום חשיבות אם להחזיר אבל אם יש תוכן מעי בחוץ לא כדאי לדחות הניתוח כי נוצרות הדבקויות בין המעי ושק הבקע שיכולות בזמן הניתוח לגרום לקשיים .

דחיה של החלטה וביצוע ניתוח לא מטיבים עם המצב


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
11/07/2013

נפיחות המפשעה – קילה מפשעתי

יש לי חברה בת 50 שעשתה יומים ספורט ופתאום גילתה שהתנפח לה המפשעה (בין הבטן התחתונה למפשעה ) מה זה יכול להיות

צוות האתר

קרוב לודאי שזה בקע מפשעתי או פמורלי

מאד רצוי ללכת להבדק ולטפל בנושא כדי שלא יהיה מצב של בקע כלוא ואז הניתוח יהיה דחוף דרך חדר מיון ולא דרך מרפאות


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
11/07/2013

אשפוז לאחר ניתוח בקע

שלום רב
אם אני קובעת תור אליך להתייעצות וייתכן גם לניתוח האם מספיק מכתב שחרור של האישפוז שבו כתוב על הבקע מצילום הסיטי ???

צוות האתר

נכון

צריך בדיקה ובדיקות עזר כמו סיטי יכולות לעזור אבל בעיקר בדיקה קלינית


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
08/07/2013

ניתוח בקע

שלום רב
אני מאוד מודה לך על העזרה אך רציתי בכול זאת לדעת אתה עובד עם מכבי ??
אם אני מחליטה להגיע אליך פרטי אין לי בעיה להגיע לכול מקום שנרדרש טיפול כירורגי חשוב
אני פשוט שואלת בשביל למקרה שאחליט להגיע אליך
תודה רבה

צוות האתר

אני לא רופא של מכבי אני בהסכם עם מכבי ויש השתתפות עצמית בניתוח ( אם נחליט לעשות ) שכדאי לברר במכבי מראש .


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
08/07/2013

תור לטיפול בקילה

שלום רב
קראתי את תשובתך
אך רציתי לדעת אם מספיק להביא לך תשובה של הסיטי כתובה במכתב שחרור מאחר ואין באפשרותי להביא דיסק של הצילום וזה מאחר ונעשה במיון במאיר בכפר סבא
אני כרגע בכיסא גלגלים וממתינה לשקום
ושאלה נוספת היא
האם אתה מנתח גם אנשים עם מחלות רקע שנוטלים תרופות כרוניות אני בת 32 ולצערי יש לי מחלות רקע
ואם אני מחליטה לקבוע אצלך פגישה בנושא של הבקע ומעדיפה שניתוח יהיה בבית חולים ציבורי האם יש אפשרות כזו ???
תודה מראש !

צוות האתר

שלילי

תשובתי באה לעזור לך ואין הכוונה שתבואי בהכרח אלי

את יכולה ללכת למרפאה בבית חולים קרוב למקום מגוריך ולקבל את הטיפול המתאים ע"י כירורג מומחה בנושא


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
06/07/2013

ניתוח לתיקון בקע טבורי

בני בן החצי שנה סובל מבקע טבורי. הרופא המליץ לנו על ניתוח לתיקון בקע טבורי אולם אני הבנתי שבגיל כזה הבקע יכול להתרפא מעצמו. האם לגשת ישירות לניתוח תהיה הבחירה הנכונה?

צוות האתר

שלילי בענק

ראשית אין כל הצדקה לנתחח ילד בגיל 6 חודשים אם הדבר אינו הכרח !!!!!!

שנית ,בקע טבורי בניגוד לבקעים אחרים בעל סיכוי להסגר לבד , בתהליך טבעי , עד גיל שנה וחצי שנתיים . לכן אין שום הצדקה לנתוח לפני גיל זה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
03/07/2013

אוננות לאחר ניתוח בקע מפשעתי הידרוצליה

עבר שבוע מאז הניתוח בקע מפשעתי הידרוצליה עדיין קצת כואב ואסור לי לעשות ספורט … מותר לי לאונן ? הפעולה עלולה לאמץ את שרירי הבטן ולהכאיב קצת אבל חוץ מזה ההשפכה עצמה לא פוגעת בניתוח או משהו ? תודה.

צוות האתר

בהצלחה

אין כל מניעה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
01/07/2013

בקע מפשעתי לתינוק בן 4 חודשים

שלום ד”ר,
רציתי להתייעץ איתך בנושא, בני בן 4 חודשים פלוס, כאשר הוא היה בן חודש וחצי בערך ראינו נפיחות באיזור המפשעה (מעל שק האשכים בצד ימין), הנפיחות הייתה מס’ ימים ואז ירדה והופיעה עוד פעם אחת ונעלמה, מזה מס’ חודשים לא ראינו נפיחות התייעצנו עם מס’ רופאים, חלקם אמרו שזה בקע (חשוב לציין שהם לא ראו את האיזור נפוח רק לפי מישוש האיזור) וכי הוא חייב בניתוח, וחלק אמרו שאין צורך ויש לחכות עד שהנפיחות תחזור בשנית, אשמח לשמוע ממך הסבר מפורט בנושא בכדי לקבל את ההחלטה הכי נכונה לגביו, האם יש לחכות? האם יכול להיות שזה לא היה בקע מפשעתי? , האם זה יכול להרפא (יש דעות שנות בנושא)? איך ניתן לבדוק זאת ולדעת בוודאות? שקלתי לעשות לו אולטרסאונד האם הבדיקה הזאת מדוייקת לבדיקת בקע מפשעתי? אודה לך אם תמצא זמן לענות לי על השאלות ולהדריך אותי בנושא, אני כבר מיואשת ולא יודעת מה לעשות.
תודה רבה לך !

צוות האתר

אין בקע שנרפא לבד !

אם היה בקע הוא ישאר וגודלו תלוי במה שנכנס לתוכו . אפשר רק למשש בקע ולא בהכרח לראותו .

 

אני מאד משתדל לא לנתח ילדים לפני גיל 6 חודשים אלא אם הדבר דחוף כך שיש לך מספיק זמן להתיעץ ולא לקחת סיכון של כליאה ואז הניתוח דחוף. US כן יכול לתרום בתנאי שמבוצע ע"י משהו מיומן בבדיקה זו .


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
29/06/2013

בקע טבורי תינוק

לבני בן ה-9 שבועות יש בקע טבורי. בימים האחרונים זה נראה כאילו הבקע חוסם לו משהו במעי ועושה לו בעיות עיכול. אם לוחצים על הבקע הוא חוזר בחזרה באופן נורמלי. האם יכול להיות שיש לו בקע כלוא?

צוות האתר

שלילי - בקע כלוא לא ניתן להחזרה ובקע בטבור לעיתים רחוקות עובר כליאה

קרוב לודאי שבגלל גזים בבטן הבקע יוצא יותר ולא הבקע הוא המקור לכאבים


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
25/06/2013

בקע

יש לי בקע בוושט ואני עובדת כמטפלת ,אתמול בזמן הרמת דיר כבד הרגשתי שמשהו זז בבקע ויש לי כאבים וחום 37.5 מאז. הדס

צוות האתר

אין לי יכולת לענות לך לבד מללכת לרופא ואם קרה הדבר בזמן עבודה למלא טופס של נפגע בעבודה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
12/06/2013

בקע מפשעתי

האם ניתוח בקע מפסעתי מבוצע באשפוז?

צוות האתר

לילד? מבוגר ? מחלות רקע?

אין מרשם אחיד לכולם .

אין חובה באישפוז יש צורך בהשגחה כ 4 שעות לאחר ניתוח ואחרי הרדמה אזורית יותר ולכן ניתוחים שמבוצעים אחה"צ נשארים להשגחה עד הבקר


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
01/06/2013

בקע טבורי

נכדי בן חודש וחצי התגלה לפני מספר שבועות בקע טבור נבדק עי רופא לא נמצא משהו חריג התינוק בוכה שעות ואינו רגוע עולה במשקל יפה אבל צורח המון יום אחרי יום האם זה קשור לבעיה האם יש צורך בבדיקת כירורג

צוות האתר

רב הסיכוי שהבקע אינו משמעותי כי הסיכוי שבקע טבורי יעשה צרות הינו מאד נדיר

בקע טבורי צריך מעקב אצל כירורג אבל במרבית המקרים ינותח , אם בכלל, מעבר לגיל שנה וחצי .

הבכי קרוב לודאי לא קשור לבקע .


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
12/05/2013

בקע מפשעתי

היה לי בקע בגיל 3 חודש משהו כזה נריא לי ורק לפני כמה חודשים נודע לי על זה ובאמת יש לי ביצה יותר גדולה מהשנייה ויותר למטה מהשנייה זה כאילו אומר שהניתוח לא הצליח הוא משהו כזהכי גם הבולבול שלי קטן זה בגלל זה ?

צוות האתר

אין קשר בגודל וניתוח בקע

יכול להיות קשר בין גודל אשך ומיקום לאחר ניתוח בקע בעיקר בגיל צעיר כל כך

התשובה תנתן לאחר בדיקה אצל כירורג מומחה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים

שאלות נוספות בנושא: בקע אצל ילדים ותינוקות

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים