בקע מפשעתי ובקע פמורלי

213 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

בקע מפשעתי ובקע פמורלי הידועים גם כ”הרניה” ו”קילה” הם שני סוגים דומים של בקעים אשר נוצרים באיזור מפשעות. בקעים אלו נפוצים מאוד בקרב גברים, והם נוצרים בשלב כלשהו במהלך חייהם של כ-27% מהגברים. התופעה נפוצה פחות בקרב נשים, אך קיימת גם כן בתפוצה של כ-3% מהן.
96% מכלל הבקעים באיזור המפשעות הם בקעים מפשעתיים, כאשר שאר ארבעת האחוזים הם בקעים פמורליים, המכונים גם בקעים ירכיים.

בקע מפשעתי הוא מצב שבו איבר פנימי רך, בדרך כלל קטע מהמעי הדק, יוצא מהדופן הבטני.

בקע מפשעתי ובקע פמורלי

בקע מפשעתי ובקע פמורלי

כיצד נוצר בקע מפשעתי או בקע פמורלי?

אברי הבטן עטופים במעין שק המכונה דופן הבטן. באיזור המפשעות, קיים איזור בו עוברים כלי הדם המובילים אל האשכים בגברים או אל שפתי הפות בנשים, זהו אותו מקום דרכו יורדים האשכים מחלל הבטן אל שק האשכים אצל עוברים ותינוקות ממין זכר. במקום זה קיימת חולשה טבעית של הדופן. כתוצאה מכך “פורץ” לעיתים חלק מהמעי הדק החוצה דרך הדופן אל תוך שק האשכים או השחלות אל איזור המפשעה אצל נשים. לעיתים קרובות ניתן לראות את אותה “פריצה” בעין, כבליטה רכה במפשעה או כנפיחות בשק האשכים, בעיקר בצד אחד. לעיתים הבקע קטן מאוד, ולכן עובר רק נוזל את דופן הבטן ומצטבר בשק האשכים. מצב זה מכונה “הידרוצלה”.
בקע מפשעתי יכול להיווצר בכל גיל, אצל תינוקות, ילדים, אנשים בוגרים וקשישים.

קבעו תור מהיר:

מעוניינים לקבוע תור ליעוץ אישי או לקבל פרטים נוספים? מלאו את הפרטים הבאים:
  • * שדה חובה

קיימים שני סוגי בקעים מפשעתיים – בקעים ישירים ובקעים עקיפים. בקע מפשעתי ישיר הוא מצב שבו המעי פורץ החוצה דרך חור בדופן הבטן שדרכו עוברים כלי הדם המובילים דם לאשכים. בקע מפשעתי עקיף הוא מצב בו קטע דופן הבטן חלש וגמיש מהנורמלי, ולכן נמתח וחורג מהקו הכללי של הדופן, וכתוצאה מכך נותר הבקע.
תופעה נוספת שעלולה להיווצר היא תופעה של “בקע כלוא” – זהו מצב חירום שמצריך טיפול רפואי דחוף. במקרה זה קטע מתוך המעי הדק, או איבר פנימי אחר הממוקם בחלל הבטן עובר דרך פתח קטן בדופן הבטן. כתוצאה מהלחץ של הדופן נפגעת זרימת הדם לאיזור, ונגרם נזק. מצב זה מלווה בדרך כלל בכאבים, בחילות, הקאות וחום, והוא מחייב טיפול ניתוחי דחוף שישחרר את המעי, ויאשר זרימת דם תקינה.

בקע מפשעתי ובקע פמורלי – גורמים

לבקע המפשעתי אין גורם ספציפי שניתן להכיר ובכך למנוע את תופעת היווצרותו. ברוב המקרים מדובר בחולשה מולדת של דופן הבטן באיזור המפשעות. קיימות עדויות לכך שמאמץ פיזי, שיעול חזק, ומאמץ רב בעת עשיית צרכים עלולים לזרז הופעת בקע בקרב אנשים בהם קיימת אותה חולשה של דופן הבטן. מאמץ גופני פתאומי וחזק, כמו זה שנעשה בעת הרמת משקולות, עלול אף הוא לזרז את היווצרות הבקע, זוהי תופעה הידועה בתור “בקע ספורט“, אך באופן עקרוני מדובר באותה תופעה בדיוק.
בקרב קשישים, קיים סיכוי גדול יותר להיווצרות בקעים, זאת כתוצאה מהירידה בחוזק השרירים הכללית, מה שגורם להחלשות של דופן הבטן במיוחד באיזור המפשעות.

בקע מפשעתי ובקע פמורלי – סימפטומים

הסימפטומים המאפיינים בקע מפשעתי עשויים להיות:

  • בליטה בצד כלשהו של המפשעה.
  • נפיחות של שק האשכים, ותחושה של “משהו” נוסף בתוך השק, שאינו האשכים עצמם.
  • תחושת צריבה וכאב של הבליטה.
  • כאב או אי נוחות באיזור המפשעה בעיקר בזמן שיעול והתכופפות.
  • תחושת לחץ במפשעה.
  • כאבים באשכים.
  • בתינוקות וילדים קטנים ניתן לשים לב לבקע רק בזמן בכי, שיעול ומאמץ בזמן עשיית הצרכים. בילדים גדולים יותר הבקע עשוי להופיע בעיקר בזמן שיעול, עשיית צרכים ועמידה ממושכת.

בקע מפשעתי ובקע פמורלי – איבחון ובדיקות

ראשית חשוב מאוד שתיגשו לרופא בכל מקרה שאתם מזהים בליטה או נפיחות בולטת בכל אחד מצידי המפשעה או בשק האשכים. תופעות אלו אמורות להיות בולטות יותר כאשר עומדים עמידה זקופה, וניתן להרגישם באמצעות האצבעות כאשר נוגעים באיזור.

בדיקת בקע פמורלי – ירכי בזמן שיעול

בשני סוגי הבקעים אתם אמורים להיות מסוגלים להחזיר את תוכן הבקע אל חלל הבטן כאשר אתם שוכבים, אם לא תוכלו להצמיד אל הבליטה מעט קרח, מה שיוריד מעט את הנפיחות ויסייע לכם להחזיר את תוכן הבקע אל חלל הבטן. שכיבה כאשר האגן מורם מעל גובה החזה עשוי לסייע גם כן.
אם עדיין אינכם מסוגלים להחזיר את תוכן הבקע אל חלל הבטן, אזי ייתכן מאוד שמדובר ב”בקע כלוא” מצב חמור שדורש טיפול מיידי. מצב זה עלול להיות מלווה בבחילה, הקאות, חום, דופק מהיר, כאב פתאומי במעיים, ואדמומיות באיזור הבקע. במקרים אלו חשוב לגשת אל הרופא באופן מיידי.
בניגוד לבקעים מסוגים אחרים, כגון בקע סרעפתי, אין צורך בביצוע בדיקות מורכבות על מנת לאבחן בקעים מפשעתיים ופמורליים. הרופא יאבחן את הבקע באמצעות התבוננות ומגע בו, ותוכלו לבחור מיד את אופן הטיפול המתאים למצבכם הרפואי.

בקע מפשעתי

בקע מפשעתי בגבר

בקע מפשעתי ובקע פמורלי – טיפול

הטיפול היחיד שמתאים לבקעים מפשעתיים ופמורליים הוא ביצוע ניתוח לתיקון הבקע. במקרה של בקע מפשעתי שאינו גורם לאי נעימות כלשהי, לא חלה החובה לעבור ניתוח, אך עם זאת קיים סיכוי שאותו בקע יגדל או יתחיל לגרום לסימפטומים נוספים, ולכן כדאי לקבל החלטה מושכלת יחד עם רופא מומחה בתחום, לגבי הטיפול. במקרה של בקע פמורלי מומלץ לבצע את הניתוח מיד, משום שבקעים אלו נוטים להפוך לבקעים כלואים ומסוכנים יותר מבקעים מפשעתיים.

ההחלטה על הטיפול או העדר הטיפול צריכה להיות תלויה במיקומו של הבקע, גילכם, הסימפטומים שמפריעים לכם, כגון כאב, מגבלות בתנועה, הסיכון שבביצוע הניתוח, מצבכם הרפואי הכללי ובעיות רפואיות אחרות מהן אתם סובלים. חשוב להביא בחשבון בקבלת ההחלטה את העובדה שבקעים אינם מתרפאים מעצמם וברוב המקרים הם רק מחמירים ולעיתים עלולים להפוך לבקעים כלואים, ולגרום לפגיעה באיברים. במקרים כאלו, של הפיכת בקע מפשעתי לבקע כלוא, יש צורך בניתוח מיידי, דבר שעלול להיות נוח פחות מניתוח שנקבע מראש בתאריך שתואם עימכם.
ניתוח בקע מפשעתי וניתוח בקע פמורלי מבוצעים בשתי טכניקות שונות – ניתוח פתוח, וניתוח לפרוסקופי. ניתוח בקע מפשעתי ובקע פמורלי

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

213 שאלות גולשים בהמשך העמוד

06/02/2019

כאבים באשכים לאחר ניתוח בקע דו מפשעתי

שלום ,
אני עברתי ניתוח בקע דו מפשעתי לפני כשלושה חודשים ( ניתוח בשיטה לפרוסקופי ) לאחר הניתוח קיימים כאבים מציקים באשכים , גם לאחר 3 חודש הכאבים ממשיכים , יש לציין שהאשכים נמצאים במצב נורמלי לחלוטין . ביקרתי אצל הרופא המנתח כמה פעמים והוא טוען שהכאב צריך לעבור ולהגיע לביקורת נוספת לאחר שלושה חודשים .
תודה

16/01/2019

אשך גדול

יש לי אשך קטן בצד שמאל ובימין יש לי אותו גודל אשך אבל יוצא ממנו בליטה מאוד גדולה שמהסתכלות רגילה נראה כאחד קטן ואחד גדול האם זה יכול להפריע להביא ילדים והאם דחוף לטפל בזה יש לי את זה באיזור 6 שנה

23/08/2018

תופעות

אני עשיתי ניתוח בקע כשהייתי ממש קטן
ורציתי לדעת האם הניתוח יכול להשפיע לרעה על גודל האיבר

08/07/2018

כאבים במפשעה שמאל

יש לי כאבים באזור המפשעה בצד שמאל כאבים מתפרצים אחת לשעה ,,אין נפיחות או אדמומיות באזור כולל האשכים אך הרגשה לא נעימה כי הכאב מגיע באופן פיתאומי ולא צפוי …בזמן האחרון אני מטיל שתן ומרגיש צריבה מידי פעם ..אם אני שותה הרבה הצריבה מועטה אני בן 53 מה הכיוון

20/05/2018

וולטרן על בקע

האם וולטרן מפחית כאבים בבקע מפשעתי שאינו בולט?

01/05/2018

באולטרא סאונד הצביעו על בקע בשני הצדדים הרופא שולל

לפני כשבוע ביצעתי אולטרא סאונד רקמות רכות על רקע כאבים בצד שמאל..הרופאה הבודקת ציינה שהודגמה מליאות בגודל 40ממ ימין וגודל 24ממ שמאל מתאימים לבקע לא כלוא.
היום רופא כירורג בדק ידנית, מישש תוך כדי שיעול ואמר שאין בקע..והכל תקין. האם רצוי לבקש חוות דעת של כירורג נוסף?

09/04/2018

בליטה מעל המיפשעה

בתקופה האחרונה הרגשתי כאבים במיפשעה,ולאחר כמה שבועות צמחה לי בלוטה מעל המיפשעה,האם זה חשש לקילה,או מצריך ניתוח דחוף

15/03/2018

חשד לבקע

זה מספר חודשים אני סובל מכאבים במפשעת ומאחורי שק האשכים.
הייתי אצל אורולוגים/נוירולוגים ורופאי כאב.
האם כאב כזה יכול להיגרם כתוצאה מבקע מפשעתי? ולרופא עם איזה התמחות צריך ללכת כדי לבדוק את זה? (אורטופד/אורולוג/..)
עוד שאלה קטנה – האם MRI מראה בקע מפשעתי (עשיתי MRI של רקמות האגן וב]פיענוח כתוב שהכל תקין)?
תודה

12/03/2018

איבחון כבקע מפשעתי

דר שלום אני בחודש שביעי, נוצרה לי נפיחות גדולה בשפה הפנימית של איבר המין ולא על המפשעה עצמה.במאמץ כמו בעמידה ממושכת בעיקר זה כואב ומתנפח, כשאני נחה זה נרגע. הגניקולוג איבחן כבקע, ושלח גם לכירורג כללי להתייעצות, הכירורג לא נראה משוכנע שזה בקע ובכל זאת רשם באבחון בקע/קילה. יש לציין שזה לא נראה כגוש עגול כמו בכל התמונות של בקע זו פשוט נפיחות גדולה לאורך כל השפה שגודלת גם.ולאחרונה הנפיחות גם לכיוון הטוסיק ויצאו עיגולים נפרדים קטנים של ורידים. האם לא מסוכן ללידת בלידה רגילה והאם האבחנה שלהם הגיונית? ( אין דליות)אני ממש לחוצה לקראת הלידה מה לעשות?

30/01/2018

פגיעה

דוקטור שלום עברתי שני ניתוחים האחד בקע מפשעתי שבוצע בקשירה בצד ימין.. ומעליו ניתוח תוספתן בשיטה ישנה האם יכול להיות פגיעה בפוריות ממהלך שני הניתוחים הנ”ל..הודה על תשובתך..?

26/12/2017

האם הרמת משקולות יכולה לגרום לבקע?

שלום, אני בת 40 ומזה כמה חדשים טובים התחלתי להתאמן בחדר כושר עם מאמן צמוד. מרימה משקולות באופן מבוקר תחת השגחתו. עושה עבודות בטן, פלאנק, סטטי וכו׳ ומשום מה הבטן נעשתה יותר נפוחה מהרגיל. בדקתי אלרגיות כלשהן לאוכל ועדיין הנפיחות אינה ברורה!
הלכתי לגסטרולוג שבדק אותי ואמר שהכל תקין. אוסיף ואציין כי ישנם כאבים באזור המפשעה…
האם תסמינים אלו יכולים להעיד על בקע?
תודה מראש

05/12/2017

טמירות של אשך ימני(נעלם לו פתאום)

בשנת 2012 עשיתי ניתוח בקע צד ימין , לפני שבוע הייתי אצל אורולוג עקב תכיפות של הליכה לשירותים לריקון שתן , ואז הוא מגלה לי שאשך ימני כנראה עלה למעלה אך לא נתן לי שום אינפורמציה מעבר לכך .גם לא נאמרה מה הסיבה ואם יש פתרון לכך . אודה לכם על יעוץ כלשהו בכתב.

25/11/2017

כאבים באשך, מפשעה צד שמאל

לפני חצי שנה עברתי ניתוח בקע מפשעתי ">ניתוח בקע מפשעתי צד שמאל, מאז המשיכו לי אותם כאבים שהיו לפני הניתוח ואף חריפים יותר כאבים באזור המפשעה החיבור לאשך וכאבים באשך שמאל עמומים אך חזקים, ביקרתי אצל מספר כירורגים מהלך התקופה וכולם קבעו שהניתוח הצליח והבקע לא חזר.. כולם אומרים שאולי זה קשור למתיחת שריר, גיד.. אני ממש לא מאמין לזה וממש סובל, מרגיש את הכאבים יותר אחרי אוכל, גם יש לי יותר יציאות ביום לערך – 5 בממוצע ליום והמון המון גזים חריפים הכאבים במפשעה מתרחשים גם בעת מתן יציאה.. אני אשמח לעצה לאיזה סוג בדיקות אתם מציעים לי…

19/11/2017

כאבים במפשעה בצד שמאל

אני סובל המון זמן מכאבים במפשעה מצד שמאל עשיתי אולטראסאונד ולא מצאו כלום אופרת המשפחה טוענת שזה מתיחה חזקה וצריך לנוח . עשיתי פיזיוטרפיה כולל דיקורים וגילי הלם מתיחות ותרגילים אבל הכאב עדיין שם . בזמן השינה ישן בתנוחת עובר ולוחץ כרית בין הרגליים ויש כאב . מה עליי לעשות ? אני מתאמן קצת פחות משחק כדורגל פעם בשבוע ועדיין כואב לי . אשמח לעזרה. תודה

17/08/2017

בקע מפשעתי

שלום וברכה .אובחנתי לפני כמה ימים עם בקע מפשעתי בצד ימיןבגודל 12*6 ממ .שמכיל מעי .ובצד שמאל (נאמר שהוא קטן-אין תאור מידה) שמכיל שומן …האם זה מצריך ניתוח.האם הגודל נחשב קטן/גדול/ממוצע לבקע. בצד ימין הבקע מורגש ומלווה בכאבים בתדירויות קרובות …אשמח לתשובה בהקדם תודה רבה

14/08/2017

בקע מפשעתי בצד ימין

דוקטור שלום! לפני כחמישה חודשים לאחר משחק כדורגל הרגשתי כי נתפסו לי שרירי המפשעה והבטן התחתונה, יום למחרת לא יכולתי ללכת וחשבתי כי מדובר בדלקת שרירים, עם נסיונות חוזרים למנוחה ולחזור לשחק התופעה חזרה על עצמה ולאחר הפנייה לאולטאסאונד הוסבר לי עפ”י הפיענוח כי ישנו בקע מפשעתי בצד ימין של 1 ס”מ עם תוכן שומני בתוכו. אני פעיל מאוד גופנית וכמו כן העבודה שלי די פיזית , ישנה תחושה של כאבים באזור האשכים הבטן התחתונה ולעתים במפשעות – כמובן שכעת אני במנוחה ולא מבצע פעילות ספורטיבית שהייתי רגיל לבצע. אשמח להתייחסותך!

06/08/2017

בקע מפשעתי צד שמאל לגבר נשוי בן ן73

מזה. תקופה של 8 חודשים יצא לי בקע מפשעתי אני בריא חוץ מאשר מסתם לא תקין שגורם לפרפור של הפרוזדורים אבל המצב סטטי טוב לא מפריע לניהול החיים נאמר לי שזה כנראה מלידה גילו את זה בגיל 45 .
עכשיו שאלתי היא מה עושים עם הבקע הוא נחשב קטן מסרב בכל תוקף לעשות ניתוח בגלל בעיה במסתם ורציתי לדעת האם אני בסיכון של חיים ומוות או יכול להיות רגוע ולחיות עם הבקע עד 120 שנה כיום אני עובד כ 8 שעות על הרגליים נעזר בחגורה אוטופיית עם בליטה המתאימה למקום של הבקע וזה מכניס את הבליטה .
אודה לך על קבלת תשובה ומה אתה אומר לגבי טיפול נוסף שיש אולי
בתודה
חנוך

26/07/2017

בקע מפשעתי

אני סובלת מכאבים בשני צידי המפשעה, אין בליטות, בהדיקת אולטראסונד אובחן בקע מפשעתי דו צדדי, בבדיקת כרורג קבע שאין בקע, מה עלי לעשות?

12/07/2017

דימום לאחר קריטת רחם

שלום. אנ בת 61 לפני 3 חודשים כרטתי את הרחם כולל שחלות וחצרוצות. לאחר יחסי אישות הופיע דם בנרתיק. אני רצה עוסקת בפעילות ספורטיבית כמו ריצה קפיצות וגם עובדת כמטפלת במעון יום. האם זה כתוצאה מפעילות יתר?מה עלי לעשות. תודה

27/06/2017

תיקון פקע מצד ימין פעמים

אני עשיתי תיקון פקע מצד ימין פעמים בין שני הנותחים רק 9 חודשים
האם הניתוח בדרך כלל משפיע על היחס המיני בין הגבר ואישת
כי אני מרגיש את זה

12/06/2017

ספורט למי שיש בקע מפשעתי

התגלה אצלי בקע מפשעתי והשאלה האם אני יכולה להמשיך לעשות ספורט. אני עושה כל יום תרגילים לחיזוק שרירי בטן ואגן. תודה מראש

17/05/2017

בקע גולש

שלום, אני בת 34. יש לי בקע גולש בתוך תעלה מפשעתית, ללא בלוטות לימפה מוגדלות במפשעה. לעיתים נדירות יש לי כאב לפני השינה( בשכבה).
האם עלי לעשות ניתוח?
האם מותר לי להיכנס להריון?
האם מותר לי לעשות כפיפות בטן?
תודה רבה

13/05/2017

חשש לבקע ושחייה

אני בן 55 .שמתי לב לפני שבועיים בערך שיש לי נפיחות קטנה בצד ימין מעל שק האשכים.יומיים לאחר מכן זה עבר .יומיים לאחר מכן שחיתי 30 בריכות ,בקצב אטי יחסית ושמתי לב שהנפיחות חזרה .לא כואבת ולא מציקה .היא פשוט שם.נעלמת בזמן שכיבה על המיטה .
פניתי לרופא המשפחה שבדק אותי ואמר לי שכנראה זה הרניה .היפנה אותי לרופא מיקצועי על מנת לאושש את האבחנה .
האם ניתן לשחות בשלב הזה ?הם שחייה יכולה לעזור לאיחוי הבקע ?

21/04/2017

בקע כלוא

שלום דר שאלתי הוא כזה.. בעלי היה אמור לעבור ניתוח בקע מפשעתי ">ניתוח בקע מפשעתי דחופי כי הוא נכנס לתוך אזור האשכים (בקע כלוא). והכירורג במיון החזיר לו אותו בכוח במקום לעשות ניתוח מה שגרם לחסימת מעיים ובמקום לעשות ניתוח הבקע הוא עשה ניתוח של פתיחת המעי ניתוח שלא היה קשור האם הוא פעל נכון או שהיה צריך לעשות ניתוח על המקום( חשוב לציין שהבקע הוא בגודל של כדור פינקפונג)

03/03/2017

כאב חד במפשעה בזמן זיקפה

שלום, אני בחור בן 30, יש לי מזה יומיים וחצי כאב במפשעה בצד שמאל שמקרין על אשך שמאל ושמופיע רק בזמן זיקפה. זה כאב חד מאוד שלא מאפשר לקיים יחסים והוא מאוד כואב..
חשבתי בהתחלה שמדובר בבקע מפשעתי אבל אין לי שם נפיחות וזה לא מתגבר עם שיעול. זה מופיע רק בזמן זיקפה. מה זה יכול להיות?

05/02/2017

כאב בבטן תחתונה או רחם

שלום. מזה זמן סובלת מכאב לאחר מאמץ בבטן תחתונה. גורם לי גם למתן שתן לעיתים תכופות. וכאבים של לחץ חזק. לא רואה נםיחות וגם לא יכולה להגיד שמדובר על צד אחד. וזה בא והולך- כלומר אחרי מאמץ כואב ליום ואז אם נחה מספיק יכול לחלוף עד פעם הבאה. כואב גם בישיבה אך בעיקר בעמידה.
יש לציין שילדתי לפני 7 חודשים. וגם במהלך ההריון היה שלב שחשתי כך אך חשבתי שזה קשור להריון עצמו.
תודה רבה

18/01/2017

תופעות ניתוח הרניה

שלום,
לפני כחודש עברתי ניתוח בקע מפשעתי ">ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי.
חזרתי לעבודה משרדית לאחר השבועיים וחצי.
הכאבים באיזור החתכים חלפו אך הכאבים במפשעה ובאשך השמאלי ממשיכים כמו לפני הניתוח.
הכאבים הם באשכים ומקרינים לאיזור המפשעות והבטן התחתונה.
הכאבים מתגברים אחרי שפיכה.
האם זה הגיוני?

14/01/2017

בצד שמאל יש לי נפיחות מתחת לבטן שהתקשתה בתוך יום וגדלה משמעתית ואני אישה שעברה כריתת רחם

האם יתכן שיש לי בקע מפשעתי אחרי שהרמתי סלים כבדים. בגג
בגלל הקישוי בגוש , אינני חושבת שזהו רק עיבוי תת עורי אלא ממש גוש קשה והעור אדום . לפני שנה עברתי ניתוח האם יתכן קשר בין הדברים?

30/12/2016

בקע פורמלי

לפניי יומיים שמתי לב שיש לי נפיחות בין אזור המפשעה לבין אזור האשכים ואני כמעט בטוח שזה בקע פורמלי .
רציתי לדעת מה ממולץ לעשות ואיזה רופא לפנות אליו?

30/12/2016

מחלים מניתוח קילה

שלום דוקטור. שמי תום ואני בן 32. לפני כמה ימים עברתי ניתוח להסרת בקע מפשעתי (הרניה) דו צדדי. הכאבים הולכים ופוחתים אך נשאר לי כאב באזור האשך השמאלי ושמתי לב שהוא מעט נפוח. כמו כן הבחנתי בסימנים כחולים כהים בבסיס איבר המין. האם אלו תופעות נפוצות או שכדאי לי לראות רופא?

21/12/2016

בקע מפשעתי

בן 63 היסטוריה עבר פעמיים צינתורים ..ברקע חרדתי גם מקבל תרופות קרדיולוג אוסקר ועוד לאחרונה כאבים בבטן בצד לאחר צילום היתה אבחנה של בקע שהיה קטן …ועכשיו יותר כואב במיוחד בסוף שבוע .שאלתי האם במצבי מותר לעבור ניתוח ? אודה אם תחזרו אלי תודה

26/11/2016

כאב באזור האשך

כאב במפשע באזור אשך ימין הכאב עובר וחוזר
לא שם לב לשום בליטה
לפעמים מרגיש כמין דקירות

26/11/2016

כאב באזור האשך

כאב במפשע באזור אשך ימין הכאב עובר וחוזר
לא שם לב לשום בליטה
לפעמים מרגיש כמין דקירות

05/11/2016

בליטה או בקע בצד ימין תחתון של הבטן

שלום אני בן 32 , יש לי בליטה בצד התחתון ימני של הבטן , שאפשר להרגישה בקלות וגם בעין יחסית לצד שמאל , והיא גורמת לכך שהבטן לא סימטרית , אין לי כאבים .תודה

23/09/2016

בקע

שלום דוקטור עברתי לפנה כשבוע ניתוח של בגע דו צדדי ובדרך הורסקופ והיה לי לפנה יומם הדום בפצע היה לי מוגלה טיפלתי בזה ויש לי בקע בצד ימין שהיה יותר גדול כאבים כאילו לא ישתפר כלום ובצד שמאול יוץר טוב מה זה אומר עבר רק שבוע אבל רק עכשיו אני מרגיש תכאב הזה תודה

19/09/2016

א.ס אשכים כולל דופלר

שלום,ילד בן 9.5 שהאשכים שלו לא באותו הגובה.בוצע היום אולטרסאונד,לאחר הפנייה של הרופא והכל יצא תקין,אך ישנו ממצא שרשום : ”משמאל וריקוצלה קלה,מתגברת בוולסלווה”.קבענו כמובן תור לביקורת של הרופא אך מאחר והתור הוא רק בעוד חודשיים רצינו לדעת אם יש מה לדאוג או להיות לחוצים בעיניין.תודה.

19/09/2016

א.ס אשכים כולל דופלר

שלום,ילד בן 9.5 שהאשכים שלו לא באותו הגובה.בוצע היום אולטרסאונד,לאחר הפנייה של הרופא והכל יצא תקין,אך ישנו ממצא שרשום : ”משמאל וריקוצלה קלה,מתגברת בוולסלווה”.קבענו כמובן תור לביקורת של הרופא אך מאחר והתור הוא רק בעוד חודשיים רצינו לדעת אם יש מה לדאוג או להיות לחוצים בעיניין.תודה.

19/09/2016

א.ס אשכים כולל דופלר

שלום,ילד בן 9.5 שהאשכים שלו לא באותו הגובה.בוצע היום אולטרסאונד,לאחר הפנייה של הרופא והכל יצא תקין,אך ישנו ממצא שרשום : ”משמאל וריקוצלה קלה,מתגברת בוולסלווה”.קבענו כמובן תור לביקורת של הרופא אך מאחר והתור הוא רק בעוד חודשיים רצינו לדעת אם יש מה לדאוג או להיות לחוצים בעיניין.תודה.

20/07/2016

בקע מפשעתי בשבוע 35 להריון

האם כל טיפול בבקע בשלב זה של הריון יחכה לסוף ההריון או שעלי לפנות למיון
תודה

12/07/2016

בקע מפשעתי

לפני כשבועיים התאמנתי בחדר כושר, כשאחד המדריכים שינה לי את המנח של הסקוואט (25 קילו)
בעחייה הרגשצי כאילו שריר נמתח….הכאב כבר קיים שבועיים, כמה פעמים יצאה מן בליטה קטנה (בשני מקומות שונים בצד ימין), כשלחצתי היא נעלמה, לא תמיד מופיעה בעת אימון! הלכתי לאורטופד שלא בדק לי את המפשעה, רק עשה בדיקה ידנית לרגליים, הוא קבע שמתחתי סיבי שריר….מה גם שאני מרגישה כאב בשריר פנים הירך….האם ייתכן שמדובר בעצם בבקע?

07/07/2016

שק האשכים

שלום רציתי לשאול שאלה
הבחנתי שצד ימין יותר קטן מצד שמאל בהשכים האם זה תקין ?

23/06/2016

הטם אחרי ניתוח בקע מפשעתי בגורם לעצירות

לפני כחודש עברתי ניתוח פרוסטטה וטחרי זה היה לי עצירות שתן ארבי פעמים ואחרי זה עשיתי ניתוח בקע מפשעתי ">ניתוח בקע מפשעתי ויש עצירות

29/05/2016

בקע על איבר המין

הבן שלי בן 12 ויצא לו בליטה על איבר המיל עצמו
הרופאה אומרת שהו בקע.
אין כאבין או נפיחות למעט הבליטה.
האם זהו בקע באזור זה?
עד כמה ניתוח דחוף במקרה זה?
האם עדיף בלפרוסקופיה?
תודה על הסיוע.
אורה.

18/05/2016

גוש

יש לי גוש בצעד ימין של המפשע רק כשאני נוגע אז קצת כאב.
מה זה יכול להיות?

02/05/2016

הודגם בקע משפעתי דו צדדי

שלום,
אני סובל מכאבים באזור בטל תחתונה מימין זמן רב, חשבו שמדובר בתוספתן אך לאחר סיטי הדבר נשלל וראו נוזל חופשי באגן מצד ימין.
ביצעתי קולונוסקופיה שהייתה תקינה, לאחד מכן התחלתי להרגיש אי נוחות קלה באשך שמאל הפנו אותי לעשות אולטרסאונד מפשעות ואשכים. אולטרסאונד אשכים היה תקין לגמרי, אך באולטרסאונד מפשעות הודגם בקע מפשעתי דו צדדי. מצד ימין הדבר מפריע, מצד שמאל לא מורגש. רציתי לדעת מה צריך לעשות ומה יכול להיות המשך הטיפול.
בתודה, אילן

17/04/2016

אשך גדול ואשך קטן

כבר כמה שנים יש לי אשך אחד גדול (הימני) ואשך אחד יותר קטן בהרבה. הלכתי לאורולוג ואמר שאין לי בעיה ויש את זה להרבה אנשים.
אבל הוא התייחס רק לעצם הדבר והיה אפילו קצת לא נעים לדבר איתו. אבל האשך הגדול יותר מדי פעם אני מרגיש ויודע שהוא נופל הרבה לכיון מטה. וגם האשך הקטן לפעמים נכנס בתוך הגוף (שזה קורה אני ישר מרגיש בזה ופשוט דוחף אותו בעדינות למקום) אם אפשר עזרה תודה.

14/03/2016

בקעים מפשעתיים בהריון שבוע 38-דחוף

שלום,
אני בשבוע 38 וככל הנראה יש לי בקעים מפשעתיים בשני הצדדים (מתבטא בנפיחות של האזור החיצוני של איבר המין וכואב רק כששלפוחית השתן מלאה מאאאד, למשל כשאני קמה בבוקר אחרי כמה שעות שינה). פרט לזה כשאני נוגעת באזור זה לא כואב ולא מציק במהלך היום.
במהלך ההריון רופא הנשים אמר לי שאין צורך לגשת לכירורג שכן ממילא לא ניתן לטפל במהלך ההריון.
כרגע אני רגע לפני לידה ובהתלבטות בין קיסרי ללידה רגילה כששאלתי ( והחשש שלי ) שמא לידה רגילה ומעבר התינוקת עלולה להחמיר המצב של הבקעים??
האם כדאי מסיבה זו לבחור בקיסרי??
בשל ההריון המתקדם מאד.. אודה מאד על תשובתך המהירה.
תודה רבה.

11/03/2016

גוש

ואני מרגיש שאשך ימין יותר גדול משמאל מה אני עושה?

11/03/2016

גוש

אני מרגיש גוש באשך וכשיש מגע אז זה מדגרג קצת ואני חושש מה אני יכול לעשות? אני בן 16

01/03/2016

גוש שאני מרגיש

אתמול הרגשתי מין גוש כזה מתחת לבטן..מעל איבר המין ..קצת בקו ישר..שאני נוגע בו זה קצת שורף..אבל לא מתאים לשום כאבים או הרגשות של התיאורים הנ”ל. אני מגלח עם מכונה את הגוף..יכול להיות שזה מין חתך או זיהום..לא שאני רואה…אבל זה קצת מפחיד

23/02/2016

בקע מפשעתי שהתרפא לבד

בגיל 3 היה לי בקע מפשעתי, הרופאים טענו שאינו יעבור בעצמו, אך היה רופא שטען שהבקע כן יעבור ושפשוט אמשיך לרוץ ולקפוץ כמו שכל ילד בן 3 עושה…הבקע אכן עבר. בניגוד לכל מה שכתוב ולמה שרוב הרופאים טענו. נבדקתי המון פעמים לאחר מכן במהלך השנים ולא היה בקע.
השאלה היא-איך זה הגיוני, מאחר ואתם טוענים שזה לא אפשרי?…כי עובדה שלי היה בקע שעבר וזה נבדק באולטרסאונד ובבדיקות פשוטות יותר על ידי רופאים.
דבר נוסף, אני בצבא כעת בשירות קרבי והתפתח לי שוב בקע, קטן, ואני לא מוכן לעבור ניתוח. השאלה היא מה עליי לעשות.

23/02/2016

בקע מפשעתי וספורט

אובחנתי במיון עם בקע משפעתי לפני מספר ימים ובעוד שבוע אני נוסע לחופשת סקי. האם יש סכנה במאמץ פיזי עם בקע מפשעתי? כואב לי בעיקר כאשר אני יושב או שוכב אך פחות בזמן הליכה.

20/02/2016

כאבים בבטן תחתונה

לאחרונה אני חווה כאבים לא אחידים באזור הבטן התחתונה עם נטיה ימינה,לציין שהייתה לי תקופה ארוכה של שלשולים לאורך של כמה חדשים שנבעו כפי הנראה מתרופות להורדת כולסטרול (כריסטור ואיזיטרול) לאחרונה חדלתי עם תרופות אלה בתקווה שהשילשולים יפסקו,אם אכן כך,האם גם הכאבים יחלפו ?

17/02/2016

נפיחות ללא אבחנה רפואית במשך 5 שנים

שלום דוקטור
כיום אני בן 20 ובערך מגיל 15 ישנה אצלי תופעה מוזרה של נפיחות באיזור המפשעה השמאלית העליונה , או טיפה מעל האשך השמאלי מופיעה מעין “גולה” לא ברורה. חשוב לציין שגיליתי שכשמופיעה נפיחות זו ואני שוכב על הגב מבלי לזוז מספר דקות אני ממש יכול להרגיש מעין נוזלים שזזים מהצד השמאלי לצד הימני באיזור המשפעה ולאחר מכן הנפיחות נעלמת. נבדקתי אצל חמישה כירורגים ואורולוגים במשך מספר שנים ואיש מהם לא הצליח לאבחן אצלי בקע , וריקוצלה או משהו אחר. גם בבדיקת mri ואולטרהסאונד שעשיתי לא התגלה דבר. חשוב לציין שביום יום אין שום סימן או זכר לנפיחות באיזור אלא רק במהלך מאמץ או גופני , עמידה ממושכת או פעילות במכון כושר ובעיקר בפעילות מינית. האם תוכל בבקשה לעזור לי אני באמת כבר אובד עצות לאיזה רופא אני צריך ללכת אם כירורגים ואורולוגים לא מגלים את הבעיה ?

בברכה , יוסף

17/02/2016

נפיחות ללא אבחנה רפואית במשך 5 שנים

שלום דוקטור
כיום אני בן 20 ובערך מגיל 15 ישנה אצלי תופעה מוזרה של נפיחות באיזור המפשעה השמאלית העליונה , או טיפה מעל האשך השמאלי מופיעה מעין “גולה” לא ברורה. חשוב לציין שגיליתי שכשמופיעה נפיחות זו ואני שוכב על הגב מבלי לזוז מספר דקות אני ממש יכול להרגיש מעין נוזלים שזזים מהצד השמאלי לצד הימני באיזור המשפעה ולאחר מכן הנפיחות נעלמת. נבדקתי אצל חמישה כירורגים ואורולוגים במשך מספר שנים ואיש מהם לא הצליח לאבחן אצלי בקע , וריקוצלה או משהו אחר. גם בבדיקת mri ואולטרהסאונד שעשיתי לא התגלה דבר. חשוב לציין שביום יום אין שום סימן או זכר לנפיחות באיזור אלא רק במהלך מאמץ או גופני , עמידה ממושכת או פעילות במכון כושר ובעיקר בפעילות מינית. האם תוכל בבקשה לעזור לי אני באמת כבר אובד עצות לאיזה רופא אני צריך ללכת אם כירורגים ואורולוגים לא מגלים את הבעיה ?

בברכה , יוסף

07/02/2016

בקע מפשעתי/פמורלי

שלום רב לפני 3 שנים נבדקתי ונאמר לי שיש לי בקע קטן ושאם זה מפריע לתפקוד יש לבצע ניתוח כשנתיים לאחר סיום הלידות. מה שמטריד אותי שדווקא בזמן ווסת יש לי כאבים באיזור הבקע ובשאר הזמן אם אין מגע ישיר לא כואב. בנוסף אני בטיפול פוריות ( ילד שני) ונראה שהשחלה שבצד של הבקע לא תפקדה כראוי. האם יכול להיות קשר בין הבקע לשחלה?

07/02/2016

בקע מפשעתי/פמורלי

שלום רב לפני 3 שנים נבדקתי ונאמר לי שיש לי בקע קטן ושאם זה מפריע לתפקוד יש לבצע ניתוח כשנתיים לאחר סיום הלידות. מה שמטריד אותי שדווקא בזמן ווסת יש לי כאבים באיזור הבקע ובשאר הזמן אם אין מגע ישיר לא כואב. בנוסף אני בטיפול פוריות ( ילד שני) ונראה שהשחלה שבצד של הבקע לא תפקדה כראוי. האם יכול להיות קשר בין הבקע לשחלה?

05/02/2016

פעילות ספורטיבית לאחר אבחנת בקע

שלום רב, אובחנתי אמש עם בקע אינגווינלי והומלץ לי לשקול ניתוח לא בדחיפות , כי הבקע אינו גדול ואינו חמור. הוסבר לי שהשיקול אם לנתח או לא הוא אם ישנם כאבים.
בינתיים עד לקביעת מועד לניתוח- האם עלי להפסיק כל פעילות ספורטיבית ? אני עוסק בקביעות בריצה, יוגה, גלישת גלים , ובעת עשייתם אינני מרגיש כאבים יחסית למנוחה.
תודה
טל צמח

ד"ר רפי מילר
שלום רב

לא הייתי מפסיק שום פעילות רגילה.

אם בקע יתחיל לגדול או יופיעו כאבים,  הייתי ממליץ לעשות ניתוח

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
24/01/2016

אשך ימין עולה לאזור הבטן

בסמן מאמץ פיזי אשך ימין עולה לאזור הבטן לא עולה יותר מידי ממש בקטנה
האיתי אצל רופא מומחה והוא אמר לי שזה לא בעיה רצינית ואני לא צריך טיפול הוא לא היה מקצועי מידי השאלה שלי אם זה כן דורש טיפול אני חודשיים לפניי גיוס קרבי זה יכול להפריע לי בשרות?

ד"ר רפי מילר
שלום רב

אי אפשר לענות לשאלה זאת בלי בדיקה

ממליץ ללכת להבדק שוב אצל רופא אורוול

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
13/01/2016

גולה מוזרה

שלום רב דר…
היום נגעתי באזור מתחת לעצם של הצדדים מצד שמאל איפה שהעצם כבר לא מורגשת.. קצת אחרי גולה קטנה שאם נוגעים זה כואב ואםילו שאני לא נוגע זה ממשיך לכאוב אחריי…
יש לך מושג מה זה? תודה

ד"ר רפי מילר
שלום רב 

צריך להבדק על"י רופא בהקדם. אין לעשות אבחנות בדרך וירטואלית.

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
04/01/2016

חווד

האם דר מילר נותן חווד רפואית משפטית למשרד הביטחון ??

ד"ר רפי מילר
שלום רב

כן, אפשר לבוא לפגישה

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
25/12/2015

כאבים במפשעות

שלום ,
קצת לאחר שילדתי(לפני שנה וארבעה חודשים )התחילו לי כאבים חזקים במפשעה בצד ימין
הייתי אצל אורטופד, נתן לי ארקוקסיה ,וזה נרגע לזמן מה …חוזר לעיתים קרובות .
מה זה יכול להיות ?

ד"ר רפי מילר
שלום רב

יתכן וכאבים ממקור גידים באזור המפשעה.  כדי לקבוע בוודאות ולשלול בקע מפשעתי, יש צורך בבדיקה

 
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
20/12/2015

בקע מפשעתי חוזר 4 שנים לאחר ניתוח

שלום,
הייתי שמחה לדעת האם יש צורך הפנייה למומחה במידה והבקע חזר בשנית באיזור שעבר ניתוח?
תודה
יום טוב

ד"ר רפי מילר
שלום רב,

בהחלט יש מקום לבדיקתך כדי להחליט על המשך טיפול

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
15/12/2015

גוש שומני מתחת לכיס אשך צד שמאל

מתחת לשקים האשכים בצד שמאל צץ גוש כפי הניראה שומני(עפ”י מישוש) כעת גודלו פחות או יותר כ-1 ס”מ לערך. גוש זה רך וכמובן מציק ומפחיד.
שאלתי היא עפ”י התיאור מה זה יכול להיות ? ובמקרה זה לאיזה רופא עלי לפנות ?
במידה ונתון זה רלוונטי גילי 57 ומידי יום ביומו אני עושה הליכה כ-7 ק”מ
לתשובתך אודה

ד"ר רפי מילר
שלום רב,

רוב הסיכוים שמדובר בליפומה (גוש ממקור רקמת שומן) או בלוטת עור, וזה לא "מפחיד"

מומלץ לפנות לכירורג בקופ"ח לבדיקה

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
22/11/2015

זמן לחזרה לפעילות לאחר ניתוח

כמה זמן לאחר ניתוח לפרוסקופיה של בקע מפשעתי דו צדדי ניתן לחזור לריצה

צוות האתר
שלום רב.

עקרונית 3-4 שבועות. כדאי גם להתיעץ עם המנתח

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
17/11/2015

בקע

האם מותר לשחק כדורגל כשיש חשש לבקע?

צוות האתר
מותר, במיוחד אם זה לא גורם לכאבים

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
07/10/2015

כאב במפשעה בצד שמאל

שלום,
הנני גבר בן 27, סובל כבר כמה חודשים מכאבים בצד הבטן התחתונה בצד שמאל ולאחרונה גם מכאבים במפשעה השמאלית. בנוסף לאחר מאמץ קל יחסית מופיעים לי בחילות, כאבי ראש וסחרחורות. בדיקות הדם שלי תקינות, באולטרא סאונד נמצא בקע קטן במפשעה בצד שמאל. הכאבים והמצב הכללי מציק. מה מומלץ לעשות מכאן והלאה? אני ממש מרגיש מנטרל לאורך היום וקשה לי לתפקד ככה. חשוב לציין שאני לא מרגיש בליטה באיזור אלא רק כאב מציק שגורם לתופעות שציינתי. תודה מראש.

צוות האתר
שלום רב

קשה לקשר את כל התופעות לבקע מפשעתי, אך בהחלט יש מקום לשקול על ניתוח בקע

 
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
21/09/2015

חשש לבקע

שלום,
בחודש יולי שמתי לב שיש לי בליטה בבטן התחתונה צד ימין, בליטה בצורת שרוול (נקניקייה).
הבליטה יוצאת ונכנסת במהלך היום.
ניגשתי לרופא כירורג שבבדיקה שלו לא זיהה בקע (כיוון שהבקע לא יצא בעת הבדיקה).
נשלחתי לבדיקת אולטרסאונד שגם שם לא ראו שום דבר (שוב, הבליטה לא יצאה).
מזלי הוא שיש לי המון המון תמונות של הבליטה בפלאפון, אחרת לא היו מאמינים לי.
כרגע אני מחכה לבדיקת סיטי שאולי שם יראו את הבקע.
בכל יום זה יוצא, בשעות הצהריים ובערב במיוחד זה בולט. אני במצב של חוסר אונים. מה אפשר לעשות כדי לוודא שזה באמת בקע ולטפל בזה ?? (זה גם כואב לי וגורם לאי נוחוץ במיוחד בלילה)

19/09/2015

פעילות ספורטיבית תוך כדי בקע מפשעתי/פמורלי

האם אפשר לבצע פעילות ספורטיבית גם כאשר אני כבר סובל מבקע?
ואם כן אז איזה סוג וכמה?(ריצה/מתח/מקבילים/שכיבות שמיכה)

18/09/2015

ניתוח בקע

שלום.יש לי מסתם אורטלי מכני ואני על קומדין.
האם ניתוח לפרוסקופי להרניה, גם מחייב את הפרוטוקול של מעבר לזריקות קלקסן? כמו כן עברתי הוצאת ערמונית דרך השופכה.
תודה.

30/08/2015

כאב נוראי ,מפשעה צד שמאל, גבר

שלום, מזה 3 חודשים כאהב הזוי ,נראי ודוקר במפשעה,הנני לאחר צילמוים ואלטרה סאןנד,בקרוב אף אעשה MRI,נראה לי כי אירוע זה קשור למשחק כדורגל-אני משחק המון יחסית לגילי (46),

הייתי אצל חצי עולם ומליון רופאים בכירים-אך כאבים פשוט משגעים אותי,

נאגב,שלל בקע….למרות שנותחתי לפני מס שנים בתקון בקע

האם ייתכן כי קיים בקע בכל זאת? כל המאפיינים מצביעים על כך והסיממנים, קיבלתי גם כדחרים אך מאומה קרה,

מה עושים כעת ?<מקבלחים זריקה<?PRP?מה הם הכאבים האלו ללא הפוגה

תודה

צוות האתר

שלום רב


יש צורך בבדיקת כירורג לשלילת בקע. בהנחה ובוצע יתכן וזו מתיחת שריר בפרט ואתה פעיל בספורט. אני ממליץ משחות מקומיות כגון וולטרן, קומפרסים חמים וכדורים מסוג נורופן 400 מ״ג כל 8 שעות למשך 3 ימים. כמו כן להתייעץ שוב עם כירורג.


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
26/08/2015

אולטרסאונד כנגד בדיקת רופא

שלום רב,
לפני מספר ימים התחילו לי כאבים של שריר תפוס בבטן תחתונה מימין.
אין לי שום בליטה, נפיחות, אודם.
עשיתי US שהראה בקע קטן.
פניתי לשני רופאים שבדקו אותי וביצעו כל מני מניפולציות ולא ראו כלום ומבחינתם הכל בסדר.
ראיתי שיש אחוז מסוים של FP ב-US.
על מי/מה לסמוך?

צוות האתר
שלום רב

ראשית חלפו מספר ימים מאז תחילת הסימפטומים ואני מקוה שיש שיפור בכאבים. אם אכן כן, כנראה שמדובר בספאזם של השריר כפי שציינת.

בנוגע לאולטראסאונד, ולטובת ציבור הגולשים, הבדיקה אכן תלוי תכנאי/ית, ולכן אני לא ממליץ לעבור תיקון רק על סמך בדיקה זו. במקרה של אי ודאות ניתן לבצע CT/MRI של המפשעות ולקבל תשובה מדויקת יותר.
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
26/07/2015

בקע פמורלי

אובחן אצלי בקע פמורלי, האם מותר לי להמשיך בשגרת הריצה (עשרה קמ פעמיים בשבוע)?מה לגבי אימוני יוגה וחיטוב?

צוות האתר
שלום רב

ראשית הייתי ממליץ לעבור תיקון של הבקע הפמורלי בכדי למנוע כאב ואפילו כליאה.

לשאלתך, מומלץ לא לעשות ספורט שבו יש שימוש מוגבר בשרירי הבטן על מנת לא לעלות באופן משמעותי את הלחץ התוך ביטני.

פעילויות כמו יוגה ושחיה ניתנות בהנחה ואין החמרה בכאב.
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
24/07/2015

בקע מפשעתי צד ימן

שלום לך דוקטור בשנת 2003 עברתי ניתוח בקע מפשעתי ">ניתוח בקע מפשעתי צד ימין וכל השנים שנגעתי באזור החתך הרגשתי את הרשת שבתוך הבטן עד מלפני שנה נעלם ההרגשה של הרשת.. קיימתי לפני חצי שנה עם האישה יחסי מין הרגשתי כשאני גומר כאבים מאוד חזקים בשפיכה כחודש ורגישות גבוהה באשכים וירידה בחשק המיני מי זה שנתיים אני מנסה להכניס את אישתי להריון ולא הולך ביצעתי בדיקת זרע אין תאים בכלל אפס!!! בצילום רנטגן נמצא באשך ימין וירקוצלה דרגה 2 ושמאל וירקוצלה דרגה 2 נירולוג לאחר מישוש האשכים איבחן וירקוצלה בצד שמאל דרגה 3 בוצע ניתוח וירקוצלה ושוב אין זרע לאחר 6 בדיקות שביצעתי במעבדת ivf יש לציין שכל הבדיקות של הדם תקינות וטובות כולל גנטיות מצויינות הודה לך על תשובתך לנושא ומה עלי לעשות בנידון הוצע לי כרגע על ידי רופאים ניתוח( micro tasa) שאיבה מהאשכים?

10/07/2015

נפיחות וכאבים שבועיים אחרי ניתוח בקע מפשעתי לפרוסקופי

שלום רב
גבר בן 45. לפני כשבועיים עברתי ניתוח לתיקון בקע דו צדדי לפרוסקופי. מאז הניתוח יש לי בליטה קשה למגע בגודל כדור פינג פונג באזור בקע צד ימין. הרופא אמר שיתכן שזה דם קרוש (מעל הרשת?) והבקע סגור. בימים האחרונים כאבים חזקים מאוד ורגישות גבוהה מאוד באזור הבליטה עד כדי אי אפשרות ללכת או לעמוד על רגל ימין.
האם זו תופעה צפויה?
תודה רבה

05/07/2015

נפיחות בצד ימין של האשך

שלום דוקטור
הנפיחות מתאימה לתיאור של בקע, נכנס לתוך שק האשכים אבל לא מגיע עד הסוף, זה די קטן ואין כאבים, לפעמים זה מופיע ולפעמים לא. כשלוחצים על זה לא כואב וזה עולה חזרה לתוך חלל הבטן. חוץ מזה שזה נמצא שם אין שום דבר לא תקין, האם יש משהו שצריך לעשות בנידון? אני בן 16

15/05/2015

בליטה בחיבור בין רגל שמאל למפשעה

שלום דוקטור,
אני כרגע נמצא בטיול בדרום אמריקה , עשיתי טיולים קרוב לחודש וחצי.
לפני כמה ימים הרגשתי שיש לי בליטה במפשעה בחיבור של הרגל בצד שמאל.
זה לא כואב לי בתנועה ולא מפריע לי כל כך, רק כאשר אני ממש לוחץ את זה זה טיפה כואב אבל גם לא נורא כל כך.
יכול מאוד להיות שזה משהו שהיה לי גם בתקופת הצבא באותו מקום ונשאר שם פשוט לא ייחסתי לזה חשיבות.
אשמח לשמוע את עצתך בנושא, משום שכמו שאמרתי אני מטייל כרגע בדרום אמריקה ונותרו לי עוד כשלושה חודשים לטייל.
תודה

עמוד 1 מתוך 3123

שאלות נוספות בנושא: בקע מפשעתי ובקע פמורלי

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים