ניתוח בקע מפשעתי, טבורי ואחרים

131 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

ניתוחי בקע מפשעתי, בקע פמורלי (ירכי), בקע טבורי ובקע אפיגסטרלי הם ניתוחים המבוצעים ע”י כירורג כללי בבית חולים, הוא מבוצע בהרדמה מלאה ונמשך כשעה. ניתוחים אלו הם הניתוחים השכיחים ביותר ברחבי העולם המערבי, כאשר בארה”ב לבדה מבוצעים כ-800,000 ניתוחים מסוג זה בכל שנה. הניתוח אינו מסובך, אך כדאי להכיר מראש את התהליך שאתם עומדים לעבור, ואת אפשרויות הניתוח השונות.
מלבד ניתוח לתיקון בקע סרעפתי, לו הוקדש עמוד נפרד, ניתוחי בקע מפשעתי ושאר סוגי ניתוחי הבקעים הינם דומים מאוד – בכולם נעשה שימוש באותן טכניקות, והתהליכים הצפויים לפני, בזמן ואחרי הניתוח הם כמעט זהים. מסיבה זו הוחלט לאחד את ההסבר על בקעים אלו ולצרפם להסבר על הניתוח הנפוץ ביותר – ניתוח בקע מפשעתי, כאשר השינויים הרלוונטיים מופיעים בגוף ההסבר.

לפני ניתוח בקע:

לפני הניתוח יש לבצע בדיקות דם, באמצעות הפניה שתקבלו מהרופא המנתח. במנותחים מעל גיל 40, או כאלה הסובלים מבעיות רפואיות אחרות, יתכנו בדיקות נוספות כגון צילום רנטגן ובדיקת א.ק.ג.
באחד הימים שלפני הניתוח, בהתאם לקביעת תור, יש להגיע לבית החולים לפגישה עם הרופא המרדים. לבדיקה זו עליכם להגיע עם תוצאות בדיקות הדם, ושאר הבדיקות שערכתם. המרדים יסביר בפגישה זו על מהלך הניתוח, וישאל שאלות הנוגעות למצב הרפואי הכללי בו אתם נמצאים, זאת כדי להתאים באופן מיטבי את הטיפול בכם בזמן הניתוח. כמו כן ימדדו את לחץ הדם שלכם, ויתכן שיערכו לכם בדיקות נוספות.
חשוב מאוד להודיע מראש לכל הגורמים המטפלים בכם על כל מצב רפואי אחר שאתם נמצאים בו – מחלות נוספות, אלרגיות, ניתוחים קודמים, טיפולים אחרים שאתם עוברים וכל תרופה שאתם לוקחים באופן קבוע. תרופות מדללות דם למשל, או נוגדות קרישה כמו קומדין או אספירין עלולות לפגוע בניתוח שאתם עומדים לעבור, ולכן יתכן שתתבקשו להפסיק את הטיפול בהם בימים שקודמים לניתוח, זאת על פי החלטת הרופא.

קבעו תור מהיר:

מעוניינים לקבוע תור ליעוץ אישי או לקבל פרטים נוספים? מלאו את הפרטים הבאים:
  • * שדה חובה

ביום ניתוח הבקע:

ביום הניתוח חשוב לשמור על צום מוחלט לפחות בשמונה השעות שלפני ההגעה לבית החולים. רצוי מאוד להתקלח באופן יסודי לפני ההגעה לבית החולים, ולהגיע לבית החולים מעט לפני השעה שנקבעה לכם, בבגדים נוחים. עם ההגעה לבית החולים, פנו אל המזכירות הרפואית, בה תתקבלו ותקבלנו בגדים נקיים ומיטה במחלקה הכירורגית. יתכן שתתבקשו להתקלח ולהשתמש בסבון אנטיספטי, מחטא. כמה דקות לפני הניתוח ייקחו אתכם הרופא ואחיות חדר הניתוח על המיטה לחדר הניתוח, בהזדמנות זו תוכלו לקבל כדור הרגעה שיעזור לכם בהתמודדות עם הלחץ הנפשי הטבעי שנוצר כתוצאה מהניתוח.
בחדר הניתוח תפגשו את המרדים, שיזריק לכם את חומר ההרדמה. הוא יבקש מכם לספור לאחור, זאת על מנת לראות מתי חומר ההרדמה נכנס לפעולה. מרגע שחומר ההרדמה יחל את פעולתו לא תרגישו דבר.

מה עושים בניתוח בקע?

קיימות מספר טכניקות לביצוע ניתוחי בקע. במרבית הניתוחים נעשה שימוש במבנה רך מחומר פלסטי, הדומה בצורתו לרשת. בחלק קטן מהניתוחים נעשה שימוש בתפרים רגילים. אותה רשת, בה עושים שימוש עשויה מחומרים סינתטיים כמו פוליפרופילן או פוליאסטר שאינם נספגים בגוף לאורך זמן. במהלך הניתוח, תוכן הבקע נדחף בחזרה אל תוך חלל הבטן, ודופן הבטן הפגום מתוקן. כאשר המנתח מחליט להשתמש בתפרים, אזי הדופן נתפר כדי למנוע היווצרות מחודשת של הבקע. התאמת המצב הרפואי לתיקון באמצעות תפרים נתון לשיקול דעתו של הרופא ומתאים בדרך כלל לבקעים קטנים, כאשר החיסרון המרכזי של שיטה זו היא סיכוי של כ-15% לחזרה של הבקע. בנוסף תיקון באמצעות תפרים עלול לגרום לאי נוחות רבה יותר בזמן ההחלמה, ולתחושת לחץ באיזור שנתפר.
השימוש בשיטה הרווחת יותר של שימוש ברשת לסגירת הבקע, מאפשר למנתח להימנע ממתיחת דופן הבטן, כפי שקורה בעת השימוש בתפרים. במהלך ניתוח זה מוחזר תוכן הבקע אל חלל הבטן והרשת נפרשת על גבי הדופן ומונעת את פריצת המעי אל הבקע. שיטה זו מסייעת בהקלת ההחלמה ע”י מניעת הלחץ בדופן הבטן ומקטינה את הסיכוי לחזרת הבקע.
קיימות שתי שיטות בהן מבוצע הניתוח בין אם נעשה שימוש בתפרים ובין אם נעשה שימוש ברשת: ניתוח פתוח וניתוח לפרוסקופי.

ניתוח לתיקון בקע טבורי באמצעות רשת

 ניתוח פתוח לתיקון בקע:

ניתוח זה הוא ניתוח ותיק המבוצע מזה שנים רבות ובמהלכו יבצע המנתח חתך באורך 5-7 ס”מ בבטן התחתונה, באיזור הבקע. תוכן הבקע יוחזר חזרה אל תוך חלל הבטן, ודופן הבטן יחוזק ע”י הרשת כדי למנוע היווצרות מחודשת של הבקע. בניתוח הפתוח ניתן גם לעשות שימוש בגישה של תפירת הבקע, אולם גישה זו נמצאת בשימוש פחות, בעקבות ההחלמה הקשה יותר, והסיכוי הגדול יותר להיווצרות מחודשת של הבקע. ניתוח פתוח יכול להתקיים לעיתים גם בהרדמה מקומית, אם קיימת מניעה לביצוע הרדמה מלאה. גישה ניתוחית זו מתאימה לכל סוגי הבקעים – בקע מפשעתי, בקע פמורלי, בקע טבורי, בקע אפיגסטרלי וסוגי בקעים נוספים.

ניתוח פתוח לתיקון בקע מפשעתי

ניתוח לפרוסקופי לתיקון בקע:

ניתוח בקע לפרוסקופי מבוסס על טכניקה שפותחה בצרפת בשנות התשעים. הטכניקה מבוססת על ביצוע של שלושה חתכים קטנים מאוד, באורך של כס”מ, שדרכם מבוצע הניתוח. במהלך ניתוח זה מוחדר לאחר ההרדמה גז אל תוך חלל הבטן, גז זה מנפח את איזור הניתוח לשם יצירת מרחב פעולה מספיק בעבור המנתח. לאחר מכן מוחדר דרך אחד החתכים מוט שעל גביו פנס ומצלמה, אשר מקרינה את צילום איזור הניתוח מתוך חלל הבטן על גבי מסך. דרך החתכים האחרים מוכנסים כלי הניתוח האחרים, ומוכנסת הרשת אותה פורסים באופן דומה למה שתואר, כדי לסגור את הבקע. הרשת מוצמדת לדופן הבטן באמצעות תפרים, דבק מיוחד או שילוב של השניים. השיטה לפרוסקופית מתאימה אף היא לביצוע ניתוחים לכל סוגי הבקעים – בקע מפשעתי, בקע פמורלי, בקע טבורי, בקע אפיגסטרלי ושאר סוגי בקעים.
יתרונותיה של השיטה הלפרוסקופית הם החלמה מהירה יותר שמלווה בפחות אי נוחות למנותח, והישארותן של פחות צלקות. החיסרון הוא שהתהליך מסובך יותר למנתח ודורש ניסיון ומיומנות רבים.
בטווח הרחוק אין הבדלים בין ביצוע ניתוח לפרוסקופי וניתוח פתוח, אולם קיימות סיטואציות בהן הרופא יעדיף לבצע ניתוח לפרוסקופי על פני ניתוח פתוח ולהפך, למשל אם עברתם ניתוח פתוח בעבר וניתוח זה לא הצליח, ייתכן שהרופא יעדיף לבצע ניתוח לפרוסקופי. הדבר נכון גם בכיוון ההפוך – אם עברתם ניתוח לפרוסקופי שלא הצליח, ייתכן שהרופא יעדיף לבצע ניתוח פתוח.

ניתוח לפרוסקופי לתיקון בקע מפשעתי

מיקום הבקע והיקפו עשוי להשפיע על הבחירה בין שתי הגישות.
אם אתם סובלים משני בקעים שונים באותו איזור, אזי קיים יתרון נוסף לגישה הלפרוסקופית – בטכניקה זו ניתן לתקן את שני הבקעים בניתוח אחד, דרך אותם החתכים, דבר שאינו אפשרי בניתוח פתוח.
אם אתם סובלים מבעיות רפואיות מסויימות, יתכן והדבר יגרום גם כן להעדפת ניתוח פתוח. בין הבעיות האלו – נטייה חזקה לדימום עקב מחלה או נטילת תרופות שגורמות לכך, כשלים בכבד, מחלות לב ורגישות לחומרי הרדמה. אם עברתם ניתוחים קודמים באיזור האגן, יתכן וגם כן יעדיף הרופא ניתוח בגישה פתוחה.

אדם שעבר ניתוח בקע מפשעתי פתוח וגם ניתוח בקע מפשעתי בלפרוסקופיה

צלקות מניתוח בקע מפשעתי פתוח
ומניתוח בקע מפשעתי בלפרוסקופיה

 אחרי ניתוח בקע:

לאחר סיום הניתוח תועברו מחדר הניתוח לחדר התאוששות, שם תתעוררו מההרדמה. בחדר ההתאוששות נמצאות אחיות שתפקידן לוודא שאתם מתעוררים מההרדמה כשורה, ומרגישים טוב. אם יש צורך בכך הן יתנו לכם משככי כאבים. אם באתם לניתוח עם מלווה, ייתכן ויכניסו אותו לכמה דקות לחדר ההתאוששות, והוא יוכל לבדוק לשלומכם.
לאחר היציאה מחדר ההתאוששות יעבירו אתכם למחלקה הכירורגית בה תנוחו עוד מספר שעות, במהלכן יעזרו לכם לעבור למצב ישיבה. חשוב מאוד שלא תנסו לקום מהמיטה לבדכם, גם לא בעזרת מלווה מטעמכם, אלא אך ורק בסיוע אנשי הצוות הרפואי. אם תצטרכו להשתמש בשירותים בקשו את עזרה מהצוות, והם יסייעו לכם.
השחרור מבית החולים נעשה בדרך כלל ביום הניתוח עצמו או יום אחד לאחריו, זאת בכפוף להרגשתכם ובכפוף לבדיקות שיערוך לכם הרופא.
לאחר הניתוח ובמשך כשבוע צפויה אי נוחות באיזור הניתוח ואף כאבים לא חזקים. מומלץ השימוש במשככי כאבים להרגעת הכאב.
כשבוע אחרי הניתוח תוכלו לשוב לעבודה, אם עבודתכם אינה עבודה פיזית, אלא משרדית. יש להימנע מהרמת משאות כבדים בין שבועיים לשישה שבועות שאחרי הניתוח. אחרי כחודשיים תוכלו לשוב לפעילות מלאה כולל ביצוע פעילות ספורטיבית והרמת משקולות.
בכל מקרה, חשוב מאוד שתשתפו את הרופא המטפל בתחושותיכם אחרי הניתוח. בנוסף אל תשכחו לבקש ממנו אישורי מחלה שיותאמו לאופי עבודתכם.

חתכי ניתוח לפרוסקופי לתיקון בקע טבורי

חתכים מספר ימים לאחר
ניתוח לתיקון בקע טבורי

סיבוכים של ניתוח בקע:

כל ניתוח כולל סכנות מסויימות לסיבוכים וחשוב להכירם טרם הכניסה לניתוח.
תופעות לוואי של ההרדמה – הרדמה מבוצעת ע”י חומרים כימיים שגורמים למצב דמוי שינה. להרדמה קיימים סיכונים בדרך כלל בחולים שסובלים מבעיות לב, או ריאות. חולים כאלה, חשוב שתתייעצו עם הרופא שלהם לפני תחילת ההליך.
חזרה של הבקע – במקרים מסויימים הבקע שתוקן חוזר באותה צורה או בצורה שונה. הסיכויים לכך תלויים בסוג הניתוח ובמאפייני החולה.
דימומים – לעיתים מתקיימים דימומים באיזור החתכים, דימומים אלו בדרך כלל נפתרים מעצמם, אך לפעמים דורשים טיפול.
פגיעה באשך – רלוונטי בעיקר בניתוח תיקון בקע מפשעתי במקרים נדירים מאוד נפגע עורק המוביל דם לאשך, וכתוצאה מכך נגרם לו נזק.
הפרעה במתן שתן – רלוונטי בעיקר בניתוח תיקון בקע מפשעתי סיבוך זה בדרך כלל נפתר מעצמו, ובמקרים נדירים מאוד מצריכים טיפול נפרד.
כאבים מתמשכים באיזור הניתוח – כאבים או אי נוחות באיזור הניתוח, כאשר הם נמשכים מעל מספר חודשים, מופיעים בקרב אחוז מסויים מהחולים לאחר הניתוח. בדרך כלל הכאבים מופיעים אצל אנשים שהבקע לווה אצלם מלכתחילה בכאבים, כאשר הניתוח פותר אומנם את הבקע, אך לא את הכאב או אי הנוחות. חולים הסובלים ממצב זה מופנים בדרך כלל למרפאות הכאב.
רגישות לרשת שהושתלה או זיהומה – עלול להצריך פתיחה מחודשת של איזור הניתוח.
חסימת מעיים, אילאוס – רלוונטי בעיקר בניתוח לתיקון בקע טבורי. חסימת המעיים עשויה להיפתר מאליה תוך מספר ימים, אולם לעיתים יש צורך בביצוע ניתוח נוסף לשחרור החסימה.
סיבוכים נוספים – קיימים סיבוכים נוספים שמאפיינים כל ניתוח – זיהום של העור, או איברים פנימיים, היווצרות של קרישי דם. תופעת הלוואי של היווצרות קרישי דם היא נדירה מאוד וסיכוייה אפסיים, אך היא עלולה להיות מסוכנת ואף לסכן את חיי החולה.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

131 שאלות גולשים בהמשך העמוד

28/11/2018

בקע טברוי

שלום, האם הבליטה של המעיים שמחזירים למקומה יכולה לגרום גם לנמק או סיבוך מסוים? האם יודעים אם היא מוחזרת בצורה נכונה? כלומר במילים פשוטות- דחופים לתוך המעיים חתיכה שיצאה וזה יכול להימעך?

15/10/2018

עברתי ניתוח בקע בטבור לפני שלושה שבועות

כאשר אני מקיים יחסי מין אני מרגיש דקירות באזור בטן תחתונה ממש לא נעים
מה עושים כבר עבר שלושה שבועות מהניתוח

20/07/2018

ניתוח בקע מפשעתי בלפרווסקופיה

שלום, הינני בחורה בת 35, עברתי ביום שלישי (לפני 3 ימים) ניתוח בקע בלתי ישיר בצד ימין בלפרוסקופיה. הבטן שלי נפוחה וכואבת . כואב לי וכמעט בלתי אפשרי לשבת בשירותים. אם אני מפעילה לחץ לצורך מתן צואה וזה כואב יש סיכון שהרשת תזוז ? או משהו יצא ממקומו ? זה מלחיץ אודה לתשובתכם

18/06/2018

ניתוח בקע מפשעתי

האם כאבים באשכים כמה ימים לאחר הניתוח הם סבירים?

05/12/2017

אחרי ניתוח בקע אני מרגיש את הבקע עדיין בחוץ

שלום רב, אני בן 28, בריא בדרך כלל. מעשן. ספורטאי. לפני 10 ימים עברתי ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי בשיטה לפרוסקופית, הרדמה מלאה בבי”ח. שוחררתי למחרת.
היום 10 ימים אחרי ניתוח אני מרגיש רק בצד אחד את הבקע, כואב וגם בולט.
מאז הניתוח אני מרגיש טוב, הולך ברגל ומתנהל כמעט רגיל למעט מעט קושי בינוני ביציאות וכאמור כאב במקום הבקע בצד אחד בלבד (הצד שני אינו מציק לי).
אני מבקש מידע בנוגע ל- איך בודקים אם הניתוח הצליח. למה כואב לי? למה מקום הבקע בולט רק בצד אחד.

10/11/2017

בקע

מהו בקע

08/11/2017

ניתוח בקע במפשעה צד אחד

בני חייל בצבא. הפנו אותו לניתוח פתוח (כי זה מה שהצבא אישר) עשה את הניתוח אתמול בשמונה בערב באסותא באר שבע. היום בא להתקלח ולא הצלחנו להוריד את התחבושת כי דבוקה ממש חזק. יש לו תפרים נמסים ונראה כאילו הם יצאו אם נמשוך בפלסטר. מה לעשות. מפחדת מזיהום של המקום. תודה

01/11/2017

נתוח לתקון בקע

הבן שלי בן 36 עבר באוגוסט 2017 ניתוח להסרת סטומה והחזרת המעי לקדמותו בגין קולוטיס אלזרוזיס . הניתוח היה קשה ולא שגרתי. לפני כחודש וחצי נוצר בקע מאד גדול באזור בניתוח והוא חייב להיות עם חגורה במשך רוב היום. מכיוון שלא עבר מספיק זמן מהניתוח הקודם אין אפשרות לנתח אותו לפני שתעבור חצי שנה. צריך לציין שהבקע גדל בזמן האחרון. הבנתי שבכל מקרה הנתוח יתבצע עם בטן פתוחה בגין הצתלקויות רבות בבטן. אשמח לקבל הסבר למה שצפוי ואיך יתנהל הנתוח..

30/09/2017

בקע טבורי

אובחנתי כבעלת בקע טבורי, וברצוני לשאול האם לאחר הניתוח לתיקון הבקע ישנם אי אילו הגבלות לגבי כניסה להריון.
תודה
חני גזית
תל אביב

25/09/2017

דקירות במפסעה

שלום רב..אני בן 61 ומשחק טניס מגיל 21,לאחרונה יש לי דקירות במפסעה בצד ימין (מתחת לאשך)יש לציין שלו דוקא אחרי הטניס,פעמים רבות אחרי העבודה? האם אני יכול לעשות איזשהם תרגילים להקלה על הכאב?

19/09/2017

מתי אפשר לישון צד הניתוח או על הבתן

אפשר לישון על הבתן או צד הניתוח אחרי שבועיים מיום הניתוח?

24/06/2017

בקע במפשעה

עקב כאב חד פעמי של שניות אחדות במפשעה מיששתי את אזור המפשעה ושמתי לב שכאשר אני משתעל יש נפיחות קלה — אין לי כאבים באזור זה לא בהליכה ולא בעליה במדרגות -לפעמים בישיבה אני מרגיש אי נוחות קלה באזור זה .– כירורג קבע שיש לי בקע – לא דחוף לנתח אבל הוא בכל זאת ממליץ לנתח מהסיבה שאני בגיל 72 וככל שאזדקן יותר הניתוח יהיה יותר בעייתי . אני מתלבט האם לחכות או לעשות הנתוח — ברצוני לציין שוב זה לא מפריע לי ביום יום .

24/06/2017

בקע במפשעה

עקב כאב חד פעמי של שניות אחדות במפשעה מיששתי את אזור המפשעה ושמתי לב שכאשר אני משתעל יש נפיחות קלה — אין לי כאבים באזור זה לא בהליכה ולא בעליה במדרגות -לפעמים בישיבה אני מרגיש אי נוחות קלה באזור זה .– כירורג קבע שיש לי בקע – לא דחוף לנתח אבל הוא בכל זאת ממליץ לנתח מהסיבה שאני בגיל 72 וככל שאזדקן יותר הניתוח יהיה יותר בעייתי . אני מתלבט האם לחכות או לעשות הנתוח — ברצוני לציין שוב זה לא מפריע לי ביום יום .

24/06/2017

בקע במפשעה

עקב כאב חד פעמי של שניות אחדות במפשעה מיששתי את אזור המפשעה ושמתי לב שכאשר אני משתעל יש נפיחות קלה — אין לי כאבים באזור זה לא בהליכה ולא בעליה במדרגות -לפעמים בישיבה אני מרגיש אי נוחות קלה באזור זה .– כירורג קבע שיש לי בקע – לא דחוף לנתח אבל הוא בכל זאת ממליץ לנתח מהסיבה שאני בגיל 72 וככל שאזדקן יותר הניתוח יהיה יותר בעייתי . אני מתלבט האם לחכות או לעשות הנתוח — ברצוני לציין שוב זה לא מפריע לי ביום יום .

20/06/2017

ניתוח בקע מפשעתי בצד שמאל

האמ לגיל המנותח יש השפעה על שיטת הניתוח ( חתכ או לא”פ) ואמ כנ מדוע?

09/05/2017

ניותח בקע

ב 14 לאפריל נותחתי עקב בקע
היום גיליתי שתפר יוצא החוצה כאשר התפרים הם פנימיים והניתוח בוצע בשיטה לפרוסקופית
האםזה נורמלי? מה עושים?

03/04/2017

כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי

שלום רב,
הבת שלי חיילת קרבית, עברה לפני כשלושה שבועות ניתוח בקע מפשעתי דו-צדדי בשיטה הלפרוסקופית. מאז הניתוח, צד שמאל מחלים כצפוי ומידי פעם ישנם כאבים קלים. הבעיה היא בצד ימין, הכאבים באזור המפשעה הימנית מתעצמים ואף מקרינים לאזור המותן ולמטה, הכאב כמעט ולא מגיב למשככי כאבים (נורופן, אופטלגין טיפות) וקיימת נפיחות קלה באזור המפשעה הימנית. אציין כי אין הפרשה באזור החתכים ואין חום אך הכאב חזק ואינו מאפשר לחזור לשגרה.
האם ייתכן שהרשת נפתחה? מה יכולות להיות הסיבות? ואילו בדיקות כדאי לדרוש?

26/03/2017

חסימת מעיים לאחר ניתוח לתיקון בקע בסרעפת דחוףףף

עברתי ניתוח לתיקון בקע בסרעפת
שחררו אותי מבית החולים ללא בדיקה ברורה איתי וגם לא ברורה אבל היתה צריכה במקרה שלי במיוחד מפני כמה סיבות ולא עשו זאת ובכן זאת רשלנות רפואית. שתוצאותיה ממש קשות ומיותרות.
הייתי לי לאחר יום חסימת מעיים בשלב מתקדם כרגע אני חושש שהתיקון של הבקע התערער
זה ברור כי הריעדת אדמה שכל החלק של הבטןהכמעט אמצע שמאלי ממש משהו נתן כמו בוקסים מבפנים המבקשים לצאת .ממש חלק מהבטן נמשך קדימה
איזה בדיקה הכי יסודית אפשר לבצע לי כדי לראות באמת מה קורה שם?

תודה מושיקו

22/03/2017

מגבלות במסגרת חזרה לעבודה לאחר ניתוח בקע

שלום רב.
עברתי לפני כחודש ניתוח בקע מפסעתי דו צדדי בשיטה הלפרוסקופית.
אבקש לדעת מהן המגבלות בחזרה עבודה ואתאר לשם כך את סגנון הפעילות שלי בעבודה:
• עבודה במשרד,
• עבודה בשטח,
• עבודה פיזית תוך נשיאת תיק כלי עבודה
כבד.
• עבודה הכרוכה בהתכופפיות וטיפוס על סולמות,
• עבודות ביום,
• עבודות בלילה,
• עבודה שהגישה אליה קשה
ודורשת התכופפויות וזחילה.
נא תשובתכם המהירה כי אני צריך לדרוש ממקום
העבודה מרופא התעסוקה את אפשור המגבלות כדי
שלא אנזק.
בתודה מראש על התייחסותכם ועזרתכם.

23/02/2017

דפיקות לב חזקות מהרגיל ודופק מצב מנוחה שעלה ב 30% מאז ניתוח בקע

היי, אני בת 42 ולפני 18 יום עברתי ניתוח בקע מפשעתי 2 צדדים דרך החורים בבטן עם הרשת. כל חיי צחקו עליי שהדופק שלי כשמדדו לי אותו אצל הרופאים או קופת חולים הוא נמוך כמו ספורטאית… 50-51 לדקה. יומיים אחרי הניתוח התחלתי להרגיש את הלב דופק, בעיקר משעות אחר הצהריים עד לבוקר כל יום. במדידות הדופק ראיתי שיש לי 64-70 דופק וזה לא יורד יותר ל 50-51. שאלתי את הרופא ועשו לי אקג ובדיקת אולטר אבל לא מצאו הפרעות קצב. אחרי הניתוח הקאתי מלא ונשארתי לילה. נתנו לי מורפיום וכשחזרתי הביתה המשכתי להקיא בלילות (במשך יומיים בבית) השאלה שלי האם קרה פעם למישהו שעבר ניתוח בקע משהו בסגנון… האם יכול להיות לזה הסבר? אני מודאגת ואשמח לדעת אם יש משהו שכדאי לבדוק (בדקו לי בלוטת תריס ומלחים והכל תקין)

06/02/2017

כאבים לאחר 35 יום

לאחר 35 יום מניתוח בקע מפשעתי ממשיכים הכאבים בעוצמות שונות
הרופא אומר ש לעתים יכול להמשך שהנה
זה הזוי
הייתי אדם בריא ועכשו אני עם כאבים
ניראה לי טעות במהל הניתוח והכנסת הרשת

מה עושין?

06/02/2017

כאבים לאחר 35 יום

לאחר 35 יום מניתוח בקע מפשעתי ממשיכים הכאבים בעוצמות שונות
הרופא אומר ש לעתים יכול להמשך שהנה
זה הזוי
הייתי אדם בריא ועכשו אני עם כאבים
ניראה לי טעות במהל הניתוח והכנסת הרשת

מה עושין?

06/02/2017

כאבים לאחר 35 יום

לאחר 35 יום מניתוח בקע מפשעתי ממשיכים הכאבים בעוצמות שונות
הרופא אומר ש לעתים יכול להמשך שהנה
זה הזוי
הייתי אדם בריא ועכשו אני עם כאבים
ניראה לי טעות במהל הניתוח והכנסת הרשת

מה עושין?

25/01/2017

בקע טבורי

בקעepigastric הרניה בקע אפיגסטרי. לפני 3 חודשים והבטן עוד נפוחה נורא לפעמים מעט יורדת . אני לא לקחתי שום כדורים אני אדם בריא בת 43 מישקל60 גובה 68

22/11/2016

סיבוכים בניתוח הרניה

ניתוח הרניה דו מפשעתי יכול לגרום לפגיעה בתפקוד מיני(זיקפה)
הניתוח לא הצליח וצריך לחזור על ניתוח

19/11/2016

בקע

אני 3 ימים אחרי ניתוח הרניה האשכים התנפחו לי מאט האם זאת תופאת לוואי מורמלית . הניתוח נעשה בשיטה הפתוחה

19/11/2016

בקע

אני 3 ימים אחרי ניתוח הרניה האשכים התנפחו לי מאט האם זאת תופאת לוואי מורמלית . הניתוח נעשה בשיטה הפתוחה

11/11/2016

כאב אחרי שבועיים

שלום דוקטור שמי עילם ועשיתי ניתוח בקע פתוח בהרדמה מלאה בשיטה הרגילה. לפתע התעוררתי היום בבוקר עם כאבים שמקורם הוא בצד שמאל של התפר, הכאב הוא על העור של הניתוח, כאב של פריחה וגירוי בעור אך זה ממש כואב, האם זה תקין?

15/08/2016

האם ניתן לעשות הניתוח למי שעבר ניתוח לב ונוצר אצלו 2 פקעים

השאלה הראשונה , האם אפשר לעשות ניתוח תיקון פקע למי שעבר ניתוח אורטה.
השאלה השנייה , האם ניתן לעשות באותו ניתוח המסת או הוצאת שומנים מיותרים מאזור הבטן

29/06/2016

האם כאבי גב תחתון אחר ניתוח בקע תבורי זה תוצאה של הניתוח

יש לי כאבי גב תחתון האם זה מקושר לניתוח שעברתי בקע תבורי

28/06/2016

הרטבה ומקלחת

האם אפשרי להתקלח
השבוע הראשון לפני הסרת התחבושת

28/06/2016

הרטבה ומקלחת

האם אפשרי להתקלח
השבוע הראשון לפני הסרת התחבושת

21/05/2016

לאחר ניתוח בקע מפשעתי

אני שלשה לאחר ניתוח של בקע מפשעתי בשיטה הפתוחה עם רשת. צד ימין, הצד של הניתוח נפוח יותר מצד שמאל וכל האיזור של החתך שסגור עם סיכות אין לי בו שום הרגש כאילו הוא רדום. האם זה נורמאלי או לא?

15/03/2016

ניתוח בקע סרעפתי גדול (ריפלוקס) גיל 81 ש’

האם ניתן ורצוי לנתח בקע גדול משתמשת בתרופות רבות כולל הקיום ופאמו וקל בטן, קולוטל, אנציפלמד מאלוקס+. אשמח לחוות דעתכם.

09/03/2016

יציאות אחרי ניתוח בקע מפשעתי

שלום דוקטור,
עברתי ניתוח בקע מפשעתי ולהפתעתי גיליתי ששבוע שלם לא הייתה לי קיבה רכה כלל וכלל. רק שתן.
אני חייב לציין שבאותו שבוע אכלתי כל יום 3 ארוחות + נשנושים ועוגות בין לבין (ולא מעט).
אז לאן הלכו להן 21 ארוחות חוץ משאר הג’אנק פוד??! חחח פשוט נס( אני אומר נס, כי בשבוע הראשון פחדתי שכתוצאה מהתאמצות של להוציא את ה”גדולים” זה יגרום לי לכאבים עזים באזור הניתוח. מספיק בתנועת השרירים הטבעית גם בלי שאתאמץ זה כואב, אז זה פשוט נס שנעשה איתי בשביל שלא יכאב לי. כי אחרי שבוע זה פחות כואב.
האם זוהי תופעה מוכרת בעקבות ניתוח בקע מפשעתי? ואם כן, עד כמה היא שכיחה?

06/03/2016

בקע טבורי

יש לי בקע טבורי קטן ואני מעונינת להכנס להריון. האם יש בעיה? האם לדעתך מומלץ לעשות את הניתוח לפני הריון או לאחריו?

27/02/2016

ניתוח בקע כפול

שלום רב, אחי עבר ניתוח בקע כפול, ז”א גם בבטן וגם מפשעתי, הניתוח היה קצת יותר מסובך כי בעברו עבר ניתוח אפנדציט שלאחר כשבוע היתה הסתבכות והיתה חסימת מעיים שבעיקבותיה עבר ניתוח דחוף נוסף לשחרור. עכשו היה מאושפז כשבוע בגלל כאבים לאחר הניתוח, שוחרר ביום חמישי ובשיש כיוון שעלה לו החום ניגש שוב לבית החולים שם נאמר לו שיש זיהום בתפרים בבטן , הוא אמר שהורידו לו את התפרים וטענו כי הבטן תתאחה לבד (!?) , שאלתי היא האם הסתבכות זו היא שכיחה, ומדוע מזדהם המקום (האם בגלל רגישות לרשת ?) אני מבינה שלא ניתן לענות על כל השאלות בלי לראות את המטופל, אך אודה לכל תשובה. תודה מראש ושבוע טוב , נורית

23/02/2016

האם אפשר לעשות ניתוח חוזר לאחר שניתוח לא הצליח ?

עברתי ניתוח שבר לפני כעשר שנים מאז סובלת מכאבים עזים יותר ממה שהיה לפני הניתוח
בקע מפשעתי ניתוח עם רשת
לאחר בקשות חוזרות לכירורג נאמר לי או שתפסו לי עצב עם הרשת או שהשבר חזר ניתן להוציא את הרשת ולעשות ניתוח חדש ?

23/02/2016

ניתוח בקע מפשעתי

שלום לך ד”ר רפאל,
אני 13 ימים אחרי ניתוח בקע מפשעתי בהרדמה כללית.
לפני מספר ימים התחיל לי דימום באיזור התפרים.
ניגשתי לרפואה דחופה ורופא כיררוג והוא אמר שיש לחבוש את המקום ולהמתין עד שזה יעבור .
התשובה שלו לא סיפקה איתי האמת .
שאלתי אליך האם זה משהו שהוא מקובל דימום שכזה ?????
ומתי זה אמור לעבור ????
אודה לתשובתך
צח

15/02/2016

בקע טבורי

שלום רב, אני בת 67. לוקחת בקביעות אלטרוקסין ואומפרדקס וטיפות עיניים לגלאוקומה. סובלת מבקע טבורי גדול למעלה מעשרים שנה. חוששת מאוד מן הניתוח. כעת מרגישה כאבים חזקים יותר מבעבר. רציתי לשאול מה מומלץ שאעשה. האם ניתוח או אולי להמשיך ולסחוב את הכאב כך?

ד"ר רפי מילר
שלום,

כדי לענות לשאלה שלך באופן יותר מדויק יש מקום קודם לבדוק אותך.

עקרונית, כל בקע שגודל וכואב, מומלץ לתקן

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
21/01/2016

בטן נפוחה לאחר ניתוח פתוח לתיקון בקע מפשעתי, אנטיביוטיקה לאחר השחרור.

שלום רב !
אתמול עברתי ניתוח פתוח לתיקון בקע מפשעתי.
היום שוחררתי וגיליתי שבטני נפוחה למרות שירדתי במשקל מאז הניתוח, היו לי הרבה גזים ביממה האחרונה.
המנתח לא רשם לי אנטיביוטיקה, האם זה סביר או שאולי הוא שכח ?
תודה מראש

ד"ר רפי מילר
תופעות תפיחות הבטן יכולות להיות אחרי ניתוח, במיוחד לפרויקטים, זה חולף תוך מספר ימים.

אין צורך האנטיביוטיקה לאחר הניתוח

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
21/01/2016

ניתוח שרוול כשיש בקע טבורי

שלום רב
אני מועמדת לניתוח שרוול קיבה בשבועות הקרובים. יש לי בקע טבורי גדול שנשאר לי מהריון מלפני 4 שנים. המנתח אמר לי שלאחר מספר חודשים שאוריד במשקל, לאחר הניתוח נעשה תיקון של הבקע. השאלה שלי היא כזו: במידה והשרוול מבוצע בשיטה לפרוסקופית ויש לי בקע גדול בטבור…איפה יהיו החתכים של הלפרוסקופיה? האם זה מסכן אותי בפרפורציה של המעיים (בגלל הבקע) חלילה? תודה על התשובה

ד"ר רפי מילר
שלום רב

קודם כל בהחלט לא הייתי עושה שני ניתוחים ביחד. תיקון בקע אפשר לעשות מספר חודשים אחרי ניתוח שרוול.

חתכים של הניתוח שרוול הם מעל גובה האסור.

קיים סיכון לפגיעה במעי בניתוח כזה, כל מנתח ער לסיכון כזה ונוהג בזהירות רבה

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
18/01/2016

כאבים פנימיים באזור ניתוח הכילה לאחר ארבעה חודשים.

היי,
רציתי לשאול, האם זה לגיטימי שהאזור עדיין מאולחש, רדום.?
כאשר אני עושה פעילות פיזית מסויימת אני מרגישה מעין דקירות פנימיות וצריבה. האם זה תקין?
הרופא המנתח הסביר כי לאחר ארבעה חודשים אני יכולה להמשיך לפעול כרגיל אך אני עדיין לא מצליחה, האם זה בסדר?

ד"ר רפי מילר
שלום רב

באיזה ניתוח מדובר?

באופן ככלי תופעות שאת מתארת אכן נמשכות לעתים כמה חודשים

אני בד"כ ממליץ לחזרה לפעילות גופנית חודש לאחר ניתוח

זה יכול להשתנות תלוי בניתוח ובמנתח

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
17/01/2016

רשת

שלום דוקטור לפני כחודש עברתי ניתוח בקע דו צדדי לפרוסקופי, באחד הימים כאשר התכופפתי בזהירות הרגשתי שנוצרה לי בליטה בבטן התחתונה מה שלא הרגשתי טרם הניתוח אותה הרגשה קיימת גם כשאני יושב ישיבה זקופה,בנוסף לעיתים אני מרגיש שהרשת נמתחת לי בתוך הגוף כמו מחוך ומושכת אליה מדביקה איברים וזה יוצר לי לחץ בבטן… יש לי מספר שאלות:
1.במידה ומדובר בבקע חוזר האם ייתכן שהוא יחזור כבר פחות מחודש? והאם הגיוני שהוא ככה גדול שאני מרגיש אותו??
2.האם בקע חוזר הוא ניתוח מסוכן יותר מהניתוח הראשון??
3.האם זה שאני מרגיש את הרשת נמתחת שכיח?? האם זה מסוכן ויכול לגרום לנזק??
האם זה עובר מתישהו??

ד"ר רפי מילר
שלום רב

לעתים רחוקות קורה גם שבקע חוזר מוקדם לאחר ניתוח מסיבות כאלו ואחרות

כמובן שניתוח חוזר הוא יותר מסובך לעומט תיקון בקע ראשוני

הרגשת כאבים ותופעות אחרות חודש לאחר ניתוח זה סביר ובדרך כלל לא מסוכן , זה חולף בהדרגה

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
12/01/2016

נפיחות

שלום עברתי ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי לפרוסקופי לפני 3 שבועות, יש לציין שדי חזרתי לעצמי, אבל יש לי נפיחות בשק האשכים, האשך השמאלי גדול מהימני,וזה גורם לי לאי נוחות ומלווה לפעמים בכאבים (כמו דקירות קטנות),האם מצב זה שכיח?? והאם יש קשר לוריקוצלה???

ד"ר רפי מילר
שלום רב

נפיחות אחרי ניתוח גם לתקופה של מספר שבועות, תופעה מאד שכיחה. צירך סבלנות וזמן. יכול לעזור תחתון אדוק

קורב לוודאי אין קשר לווריקוצלה - זה לא גורם הרגשת לנפיחות, אך יש מקום להבדק ע"י אורולוג

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
06/01/2016

התאחות הסיכות הפנימיות..

דר רפאל שלום.
רציתי לדעת כמה זמן מרגע ניתוח בקע מפשעתי
(לפרוסקופיה)
מתאחות הסיכות הפנימיות?
תודה.

ד"ר רפי מילר
שלום

תהליך ספיגה של סיכות מתחיל  מספר חודשים לאחר ניתוח ומסתיים  תוך שנה

בברכה  
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
06/01/2016

בהמשך לכאבים שבועים אחרי ניתוח

ד״ר שלום. זה שמואל שוב מהשאלה הקודמת בהמשך לתשובתך בנוגע לכאבים:
אציין כי נבדקתי ע״י המנתח ולא הייתה לו תשובה ברורה לגבי הכאבים וביקש כי אחכה עוד כחודש ימים.
אפרט מעט בהקשר למצב הבקע שהיה טרם הניתוח:
בצד ימין היתה בעיית הבקע המפשעתי עם חדירה של גוש שומן לכיוון המפשעה.
ואילו בצד שמאל ששם הכאבים שכרגע אני סובל מהם הבקע היה רק חצי ס”מ ולא היווה בעיה.
אציין שוב כי בזמן שיעול הכאבים הם איומים ובלתי נסבלים!
אבקש בבקשה פרוט אילו מספר מצבים כפי שכתבת בתשובתך יכולים להוות ההסבר לכאבים הללו.
אגב צורת הכאבים שאני מרגיש הם כמו דקירה נקודתית באזור הרשת השמאלית.
תודה רבה, שמואל.

ד"ר רפי מילר
שלום רב

כדי לאבחן או לשלול דברים שיכולים לגרום לתמונה קלינית כזאת יש צורך גם לבדוק אותך.  קיימת אפשרות  (נדירה) של חזרת בקע, תפר עמוק מדי שתופס שיכבה חיצונית של העצם, מעורבות של עצב בע"י תפר ועוד

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
05/01/2016

כאבים שבועים אחרי ניתוח

בתאריך 8.12.15 עברתי ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי.
לאחר כ-10 ימים נעלמו הכאבים של הניתוח הרגשתי מצויין וחזרתי לתפקוד מלא.
לאחר 22 ימים (מיום הניתוח) הופיע כאב ראשון באזור הניתוח מצד שמאל- במיקום הרשת, לאחר השתעלות קלה, ונעלם הכאב.
יום לאחר מכן חזר הכאב פעמיים ביום לסירוגין.
ויום לאחר מכן חזר שוב הכאב וכעת הוא בלתי פוסק ובלתי נסבל!
בעיקר אם אני משתעל, גם בנגיעה חיצונית או בתנועה הכאב מתחזק!
שאלתי היא כזו: מה יכול לגרום לכך?
האם זה שכיח אחרי הניתוח? שכן 10 ימים לאחר הניתוח הרגשתי מצויין ללא כל כאב ופתאום הכאב הופיע.

ד"ר רפי מילר
שלום רב

קיימים מספר מצבים אשר יכולים להסביר תמונה כזאת, זה לא שכיח אבל קורה לעתים.

ממליץ ללכת להבדק ע"י מנתח

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
26/12/2015

כאבים מפעם לפעם אחרי ניתוח 4 חודשים

שלום רב.עברתי ניתוח פתוח של שבר מפשעתי .לפני 4 חודשים.מאוד מודאגת שיש לי כאבים ורגישות מפעם לפעם .עדיין לא עשיתי בירור עם אולטרה סאונד.כי חושבת שזה מצב נורמלי .אשמח לקבל תשובה תודה רבה

ד"ר רפי מילר
שלום רב

אומנם 4 חודשים לאחר ניתוח כאב לסירוגין עדיין יכול להיות,  הייתי ממליץ להבדק ע"י רופא מנתח.  אז להחליט אם יש צורך בבירור נוסף או טיפול

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
08/12/2015

בקע מיפשעתי

עברתי ליפני יומיים ניתוח האם ניתן בזמן ההחלמה לשלב קונצרטה ?

ד"ר רפי מילר
שלום רב,

אם זה טיול קבוע שלך, כן אין בעיה.
ד"ר רפי מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
02/12/2015

2 בקעים טבורי ומעליו בגדלים של לא יותר מסנטימטר יום לאחר הניתוח יש אדמומיות רחבה מסביס לטבור

יום לאחר הניתוח יש אדמומיות רחבה מסביב לטבור ויש לי פחד ללכת לשירותים וקצת תחושה של בחילה. האם זה נורמלי?אני בן 67 ושקל 130 קג

ד"ר רפי מילר
שלום רב,

ממליץ להבדק ע"י מנתח - יתכן ומדובר בתהליך זיהומי באזור הפצע
ד"ר רפי מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
10/11/2015

דימום אחרי הוצאת תפרים וסיכות

לפני 10 ימים עברתי בקע טבורי.
היום הוציאו לי את התפרים והסיכות ומהבוקר יש הפרשה דמית. המנתח הסביר שזה נורמאלי לחלוטין.

למרות זאת אשמח לדעת כמה זמן עלול להימשך הדימום.

25/10/2015

בקע טבורי

עברתי לפני מספר שנים ארוע מוחי תודה לאל ללא נזק כעת אני נדרש לניתוח בקע טבורי האם יש סיכון בהרדמה כללית כיום אני מעל גיל 60

25/10/2015

בקע טבורי

עברתי לפני מספר שנים ארוע מוחי תודה לאל ללא נזק כעת אני נדרש לניתוח בקע טבורי האם יש סיכון בהרדמה כללית כיום אני מעל גיל 60

03/10/2015

בניתוח בקע תבורי

מה ההרדמה הממומלצת כללית או איזורית ?

03/10/2015

בניתוח בקע תבורי

מה ההרדמה הממומלצת כללית או איזורית ?

18/09/2015

כאבים במתן שתן וגם ללא מתן שתן

לפני כ-8 ימים בדיוק עברתי ניתוח תיקון בקעים דו צדדים בשיטה הלפרסקופיה
לפני הניתוח עשיתי אולטרסאונד אשכים ומצאו עדות לבקעים ואמרו לי שבצד שמאל יותר גדול מימין
עכשיו אשך ימים כאב לי יותר משמאל מלפני הניתוח
ואחרי הניתוח האשך הימני עדיין כואב לי גם שאני אפילו יושב וזז מהכיסא וגם הוא כואב לי במתן שתן
מה אפשר לעשות? או שזה דבר לגטימי?

צוות האתר
שלום רב

יש צורך להבדק על ידי כירורג.

האם צבע עור השתנה לגוון סגלגל? אם כן מדובר בדמם תת עורי שחולף כעבור מספר שבועות ויכול להסביר את הכאב.

 
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
12/09/2015

תפרים בשק האשכים

לפני כשבוע וחצי עברתי כמה תפרים קטנים בשק האשכים שמו לי תפרים מתמוססים והמצב מאוד השתפר מהניתוח ובשבוע הבא יש מסיבה בים שהזמינו אותי אני יכול ללכת להיכנס לים? (המצב הוא אני אוכל מתפנה הולך הכל יש אפשרות?

צוות האתר
שלום

אין מניעה מלשחות בחלוף שבוע ממועד הנתוח בהנחה והפצע בשלבי ריפוי תקינים.
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
12/09/2015

בקע טבורי

יש לי בקע טבורי גדול מאוד. מיועדת לניתוח בעוד חודשיים.
סובלת משלשולים. תרבית תקינה בבדיקות צואה.
האם יש קשר ?

צוות האתר
שלום רב

יש צורך לעוד מידע אנמנסטי.

נא צרי קשר טלפוני
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
12/09/2015

בקע טבורי

יש לי בקע טבורי גדול מאוד. מיועדת לניתוח בעוד חודשיים.
סובלת משלשולים. תרבית תקינה בבדיקות צואה.
האם יש קשר ?

09/09/2015

האם ניתן לבצע ניתוח בקע עם ניתוח קיסרי באותו זמן

לבתי נהיה בקע לקרת סוף ההריון ובעוד 10 ימים היא צרכה לעשות ניתוח קיסרי האם אפשרי לסדר את הבקע באותו זמן של ניתוח קיסרי אודה לכם על התשובה

צוות האתר

  • שלום


תלוי בגודל הבקע

במידה ויש צורך בתיקון עם רשת, לא מומלץ לשלב בין השניים
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
10/08/2015

ניתוח בקעים רבים בבטן ובסרעפת

לפני כ-14 שנים עברתי ניתוח בטן מציל חיים כתוצאה מנקב במעי. במשך חמישה חודשים הייתי עם סטומה ולאחר מכן עברתי ניתוח שני לסגירת המעי וסילוק הסטומה. לאחר הנתוח השני התפתח בקע גדול בכל הבטן: במפשעה, לאורך צלקת הניתוח, ובטבור. הרופא שניתח אותי אמר לי שהוא לא מוכן לפתוח לי שוב את הבטן וכי ניתוח בקע גם חוזר. מאז אני סובלת מכאבים, מבטן גדולה ולאחרונה גם מבחילות. לפני שנה עברתי ניתוח לפרסקופי להסרת כיס המרה. הנתוח עבר בהצלחה, אך חודשים רבים לאחר מכן סבלתי מאוד מעצירות קשה ביותר. ברצוני לציין כי ידוע לי שיש לי גם בקע סרעפתי ואני נוטלת כל יום כדור אומפרדקס. אודה מאוד באם תציעו לי מה לעשות. אני בת 68 , נוטלת תרופות ללחץ דם וסובלת מ-מ.ו.פ.

צוות האתר
שלום רב

המקרה אכן מורכב וממליץ לך להגיע למרפאתו ולהבדק.

על פניו נראה ובכדי לתקן בקע בסדר גודל זה יש צורך בנתוח פתוח ולא לפרוסקופי. כאמור את מוזמנת ליעוץ.
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
26/06/2015

בוקר טוב ניתוח בקע מפשעתי פתוח דו צדדי

שלום לאחר 4 ימים של עצירות הצלחתי במעמץ לא קטן לשחרר את הקיבה לאחר זמן מה ראיתי שהאשכים שלי מקבלים גוון סגול ללא כאבים מיוחדים הקיבה משתחררת ביתר קלות לא מושלם עדיין מה הסיבה לכוון הסגלגל בשק האשכים

צוות האתר
שלום רב

נשאלת השאלה: כמה זמן הבחנת בצבע הסגלגל של האשכים? במידה וזה חלף מיד יתכן וזה משני למאמץ המוגבר שהפעלת בעקבות העצירות שממנה אתה סובל. על כל פנים, מומלץ להבדק אצל אורולוג.
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
10/05/2015

המטומה בשק האשכים לאחר ניתוח הרניה

עברתי ניתוח בקע דו צדדי בשיטה הפתוחה לאחר חמישה ימים התפרצה המטומה ענקית בשק האשכים וזה מלווה בכאבים נוראים . בבדיקת us דופלקס אשכים היו הממצאים הבאים:
סקרוטום מאוד מורחב על ידי המטומות בלתי אחידות בתוכו דו”צ בגודל 128. ס”מ עים ואסקולריזציה טורקית מים מעט נוזל סביבםקריש דם מימין משתרע לקורד ימני.
שאלותיי הם:
א. תוך כמה זמן ההמטומה הזו אמורה להרפא?
ב.מה אומרים הממצאים בשפה פשוטה?
ג.האים יש בעיה שלא ראו בבדיקת us
בתודה דני

צוות האתר
המקומות בסדר גודל זה נספגות תוך מספר שבועות. התמונה הקלינית מפחידה יותר מהמציאות. בהנחה ואין כאבים עזים או חום אני ממליץ לעקוב.
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
08/05/2015

כאב באשכים אחרי הניתוח( לפרוסקופיה)

אחרי עשרה ימים קיים עדיין כאב באזור הבקע המפשעתי אבל מטריד יותר הכאב באשכים.
במישוש האשכים אני חש במשהו נוסף בין האשך הימני לשמאלי צמוד לאשך הימני.
הבקע היה בצד ימין.

20/04/2015

בקע מפסעתי

אני בת 23,במהלך ההריון נוצר לי בקע מפסעתי,כשנה וחצי לא כאב,עכשיו התחילו שוב כאבים.
רציתי לשאול אם אעשה ניתוח,הבקע עלול להיפתח שוב בהריונות הבאים?

01/04/2015

כאבים במותנים

אני לאחר ניתוח בקע גדול במפשעה ולאחר 5 ימים אני חש בכאב שמונע ממני לקום מהמיטה במותן ימים מה ניתן לעשות והאם זה מעיד על בעיה כלשהיא.?

14/01/2015

קיום יחסי מין

כמה זמן לאחר ניתוח בקע טבורי בשיטה הפתוחה אפשר לחזור לקיום יחסי מין.
והאם ישנם מגבלות כלשהם.

14/01/2015

קיום יחסי מין

כמה זמן לאחר ניתוח בקע טבורי בשיטה הפתוחה אפשר לחזור לקיום יחסי מין.

07/01/2015

דימומים מסביב לאזור הניתוח….

עברתי הרנייה מיפשעתית לפני יומיים. המקום היה בצבע עור רגיל. הבקר התחילו שיטפי דם פנימיים מסביב לכל אזור הניתוח
מה עושים ?

25/12/2014

בקע טבורי

לפני כחמישה ימים עברתי ניתוח בקע טבורי בשיטה הפתוחה, מרגישה עדיין אי נוחות כאשר רוצה לשכב במיטה על הצד או כשרוצה להתרומם או להתכופף.
כמה זמן זה יימשך ?
וכמה זמן הפצע ייסגר? עדיין הכל נראה טרי ולכן עדיין אני שמה תחבושת

ד"ר רפי מילר
כאבים לאחר ניתוח במידה כזאת או אחרת יכולים להמשך מספר שבועות
ד"ר רפי מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
13/12/2014

לאחר ניתוח בקע מפשעתי דו”צ בשיטה הלפרסקופית

שלום רב, לפני שבועיים עברתי ניתוח כאמור, הייתה לי נפיחות גדולה באשך השמאלי שקצת דעכה, יש לי נפיחות מאיזור המפשעה ועד לאשך השמאלי, משהו קשיח כמו גומי שלא שייך לאיזור, כמו עצם זר מגומי במיוחד באזור טיפה למעלה מהאשך השמאלי? האם זה נורמלי? תודה מראש

צוות האתר
נשמע שמדובר בהמטומה תת עורית שחולפת באופן ספונטני לאחר מספר שבועות. בכל אופן יש צורך להבדק אצל כירורג
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
11/12/2014

ניתוח בקע טבורי

שלום,
לפני יותר משנתיים עברתי ניתוח בקע טבורי בשיטה הפתוחה (צלקת אורכית בבטן) עם רשת. לאחרונה החלו דקירות קרוב לצלקת מצד ימין, תחושה כואבת ולא נעימה. דקירות חוזרות והולכות… במישוש מרגישים מעין עיגולים באיזור הניתוח. מהם העיגולים האלה? ומדוע אני מרגישה לפתע דקירות בצלקת הניתוחית? מה יכולות להיות הסיבות?

האם יש בדיקה שעליי לבצע כל כמה זמן לוודא שהכל בסדר?

כמו כן, רציתי לשאול, האם תהיה בעיה בהיריון (כאבים או בעיה אחרת) בגלל הרשת ששמו לי בניתוח? האם זה יכול לגרום לסיבוכים כאלו או אחרים?

תודה

צוות האתר
שלום רב

אין בעיה בהריון כלל בשל הרשת שהונחה לצורך תיקון הבקע

לגבי שאלתך הראשונה והכאבים שאת חשה כעת שנתיים לאחר התיקון, אני ממליץ לבצע אולטראסאונד של הטבור ולהבדק יל ידי כירורג

\
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
15/11/2014

ניתוח בקע במפסעות

האם האשכים מתנפחים למחרת הניתוח

צוות האתר

כן תופעה שכיחה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
20/10/2014

כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי

שלום רב,
לפני כחמישה חודשים עברתי ניתוח בקע מפשעתי בצד ימין בשיטה הלפרוסקופית . הניתוח עבר בהצלחה ושבתי לפעילות מלאה בעבודה (עבודה משרדית) לאחר כמה ימים. בעת האחרונה (מזה כעשרה ימים ) אני חש בכאבים באזור המפשעה ובבטן התחתונה שנמשכים לעיתים אפילו יותר משעה וחוזרים לסרוגין כל כמה ימים אציין כי לא מצאתי קשר ישיר בין הכאב למאמץ.
הכאבים הללו מאוד מזכירים את הכאבים שהיו טרום הניתוח למעט כאב המוקרן לאזור האשך שכיום אינו מורגש. האם סביר שיהיו כאבים כאלו לאחר זמן כה ממושך או שמע קיים חשש חו”ח לבקע חוזר ?אודה לך מאוד על הכוונה כיצד לנהוג .
יום טוב.

צוות האתר

חוח אינו מושג רפואי

יתכן חזרה של הבקע את יתכן גם רגישות ממוקמת ותגובה לרשת.

חזור למנתח לבדיקה והערכה שלו והמשך בפעילות רגילה אם אין קשר לכאב התלוי במאמץ 


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
29/09/2014

בקע מפשעתי דו צדדי

שלום רב,
לפני כשבוע עברתי ניתוח בקע מפשעתי דו צדדי בשיטה הפתוחה.
פניתי לביה”ח לפני יומיים עקב נפיחות מאוד גדולה בשק האשכים- אמרו כי מדובר בנוזלים והוסיפו כי זה יוצא לבד.
היום נוכחתי כי הנפיחות אומנם ירדה מעט, אך האשך השמאלי התקשה.
האם זו תופעה מוכרת?
הלכתי שוב לביה”ח שבו נותחתי – אמרו ישנה דלקת באשך השמאלי ונתנו לי אטופן לטיפול ושוחררתי הביתה.
כמה זמן לוקח לדלקת כזו לעבור? האם זה מסוכן?

צוות האתר

קשה לי להיחס למקרה פרטי בלי שבדקתי אך דלקת באשך יכולה להמשך גם 6 שבועות ולעיתים יכולות להסתיים בהתנוונות אשך


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
14/09/2014

כ3 חודשים לאחר ניתוח בקע

עברתי ניתוח בקע לפני כ3 חודשים בשבועיים שלושה אחרונים שרפה ליד הניתוח ואיזור קשה , אתמול בזמן טיול הליכה הרגשתי כאב/שריפה באיזור הניתוח וקושי בהליכה ,האם זה שכיח ?

צוות האתר

יתכן תגובה עצבית מאוחרת חסרת משמעות לדעתי ויש להמתין מעט לחלוף התפעה של עצבים שנפגעו קצת בניתוח ומתאוששים באופן חלקי בהדרגה  לאחר הניתוח


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
27/08/2014

כאבים כתוצא מגז ככטן

האם קיימת תופעה של כאבים בחזה בצד ימין כתוצאה של החדרת גז במהלך תיקון בקע
מפשעתי דו צידי בשיטת לפורוסקופ

צוות האתר

כן

החדרת גז לבטן יכולה לגרום לתופעות אלו והן חולפות מהר לאחר הניתוח


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
25/08/2014

כאב במפשעה שמאל

שלום רב
אני חיל בן 21. בגיל 7 עברתי ניתוח בקע מפשעתי בצד שמאל ובטבור. הכל היה תקין . אני ספורטאי עד לפני שנה וחצי שיחקתי כדורגל מקצועי. כיום משחק בסופי שבוע ומתאמן בחדר כושר כולל הרמת משקולות. לפני שנתיים במהלך משחק כדורגל הרגשתי כאב במפשעה בצדד שמאל. נבדקתי בחדר מיון נמצא בקע קטנטן. הלכתי לכירורג בשרפ שאבחן חשד לבקע דו צדדי ושלח אותי לאולטראסאונד שלא ראה כל בקע. הכאב עבר וחזרתי להתאמן כרגיל . משבוע שעבר שוב הופיע אותו כאב כמו דקירות תמיד בצד שמאל קרוב לצלקת של הניתוח. הלכתי לביקור רופא כאמור אני חייל – רופא אחד מצא בקע קטנטן בצד שמאל רופא אחר אמר שאין בקע. הלכתי ביום חמישי שבוע שעבר לחדר מיון – שם נבדקתי אצל אורולוג הכל תקין. בבדיקת של הכירורג לא נראה בליטה לעין לא בטוח שיש בקע בכל זאת אמר חשש לבקע קטנטן. העניין שבנתיים הכאבים ממשיכים וברור לי שיש בעיה כלשהיא. איך יתכן שחלק מהרופאים רואים או יותר נכון ממששים בקע קטנטן וחלקם לא. מה כדאי לי לעשות? לאן מומלץ לפנות שוב על מנת לאבחן נכון את סיבת הכאב ולטפל בזה בהתאם? בתודה מראש….

צוות האתר

נענה כבר


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
25/08/2014

כאב במפשעה שמאל

שלום רב
אני חיל בן 21. בגיל 7 עברתי ניתוח בקע מפשעתי בצד שמאל ובטבור. הכל היה תקין . אני ספורטאי עד לפני שנה וחצי שיחקתי כדורגל מקצועי. כיום משחק בסופי שבוע ומתאמן בחדר כושר כולל הרמת משקולות. לפני שנתיים במהלך משחק כדורגל הרגשתי כאב במפשעה בצדד שמאל. נבדקתי בחדר מיון נמצא בקע קטנטן. הלכתי לכירורג בשרפ שאבחן חשד לבקע דו צדדי ושלח אותי לאולטראסאונד שלא ראה כל בקע. הכאב עבר וחזרתי להתאמן כרגיל . משבוע שעבר שוב הופיע אותו כאב כמו דקירות תמיד בצד שמאל קרוב לצלקת של הניתוח. הלכתי לביקור רופא כאמור אני חייל – רופא אחד מצא בקע קטנטן בצד שמאל רופא אחר אמר שאין בקע. הלכתי ביום חמישי שבוע שעבר לחדר מיון – שם נבדקתי אצל אורולוג הכל תקין. בבדיקת של הכירורג לא נראה בליטה לעין לא בטוח שיש בקע בכל זאת אמר חשש לבקע קטנטן. העניין שבנתיים הכאבים ממשיכים וברור לי שיש בעיה כלשהיא. איך יתכן שחלק מהרופאים רואים או יותר נכון ממששים בקע קטנטן וחלקם לא. מה כדאי לי לעשות? לאן מומלץ לפנות שוב על מנת לאבחן נכון את סיבת הכאב ולטפל בזה בהתאם? בתודה מראש….

צוות האתר

כמו שיש מסי ורונלדו יש רופאים סוג א ואחרים

לא כל כאב הוא בקע ולא כל בקע זקוק לניתוח

תפעיל שיקול דעת היכן להבדק ובעיקר לא להיות לחוץ וללכת שבי אחרי מלחיצים


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
עמוד 1 מתוך 212

שאלות נוספות בנושא: ניתוח בקע מפשעתי, טבורי ואחרים

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים