הסיפור של אריק

1 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

שלום לכולם

שמי אריק אני בן 53 ועברתי ניתוח בקע מפשעתי לפני כחודש וחצי, אני פעיל ספורטיבית, בעיקר ריצה למרחקים ארוכים,והסיפור התחיל להציק לי לפני מס חודשים.
ניגשתי לבדיקות אצל כירורג והוא איבחן בקע מפשעתי בצד ימין,נשלחתי לאולטרה סאונד,וזאת כדי לבדוק האם מדובר בבקע דו צדדי, ואכן לפי הבדיקה הזאת אובחן בקע דו צדדי.
נגשתי שוב לבדיקה אצל רופא שקיבלתי המלצות עליו ,והוא אבחן שמדובר רק בצד אחד,לטענתו הוא לא היה זקוק לאולטרא סאונד והבדיקה הפיזית ע”י כירורג בעל נסיון יותר אמינה.
מכיוון שהנושא הציק לי החלטתי לבצע את הניתוח,ולאחר שקראתי ושמעתי דעות על שני סוגי הניתוחים,החלטתי לעבור את הניתוח בשיטה הפתוחה. למרות שיש דעות לכאן ולכאן.
בחרתי בשיטה הפתוחה מכיוון שיש איתה יותר נסיון מאשר בשיטה הלפרוסקופית, ומכיוון שלפי מה שקראתי סיכוי החזרה הוא פחות מאשר בשיטה השנייה.

ביצעתי את הניתוח במדיקל סנטר עם הרופא שבחרתי בו מראש, ואני חייב לציין שהניתוח “קל” למנתח, אבל הוא כואב מאוד בימים הראשונים, ולאחר מכן חל שיפור הדרגתי.
אנשים נוטים לשכוח את הימים הראשונים,וכנראה זה טבע האדם …אבל אני חייב לציין שהניתוח הוא כואב, וככל ניתוח קיימים סיכונים רבים כגון פגיעה בעצבים, זיהומים,וכו’.
אבל כיום לאחר כחודש וחצי אני מרגיש הרבה יותר טוב וכבר מתחיל חזור לעשות ספורט בהדגתיות.
לסיכום מי שאמור לעבור את הניתוח חייב לקחת הכל בחשבון, ואם ניתן ויש ביכולתו לבחור רופא טוב, ובית חולים טוב. ולקחת בחשבון שזה לוקח זמן עד שמרגישים טוב, ניתוח זה ניתוח.
חותכים שם במספר רקמות מסדרים את שק הבקע,ושותלים רשת שהיא בכל זאת גוף זר.
אבל בסופו של דבר זהו ניתוח הכי שכיח בכירורגיה ,ובדרך כלל עובר בשלום.
המלצה נוספת לשים קרח על המקום ( בתוך מגבת) במשך כ- 10 דקות כל שעתיים בערך, ביומיים הראשונים זה עוזר מאו, ולנסות לקום ולהתהלך, לא לשכב כל היום.

זהו בברכת בריאות שלמה והחלמה מהירה.

אריק

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בהמשך העמוד

08/12/2015

נפיחות בבטן לאחר ניתוח בקע מפשעתי .

ביום לאחר הניתוח החלה הבטן להתנפח. מה הסיבה ומה השכיחות . מתי הנפיחות אמורה לרדת?
בברכה
איתן

liorarnan
שלום רב

תופעה כזאת יכולה להיות

אם זה לא עובר תוך מספר ימים ספורים או מחמיר, יש לפנות לבדיקה
בברכה,
צוות האתר.

שאלות נוספות בנושא: הסיפור של אריק

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים