סיפור הבקע המפשעתי של אלי

7 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

שלום לכולם, שמי אלי, בן 29, מתגורר בת”א, רווק. החלטתי לשתף את גולשי האתר בסיפור הבקע המפשעתי שעברתי, כדי שאנשים יכירו טוב יותר את נושא הבקע המפשעתי, ואולי יפחדו פחות מכל ההשלכות של אבחון, ניתוח וכל מה שכרוך בזה. אני יודע שלפני שאני עברתי את הניתוח, חיפשתי כל הזמן אנשים שעברו אותו בעבר, כדי לשמוע מה הולך להיות. אני מקווה שהסיפור הזה יחסוך לאנשים קצת חששות.

כרקע, אני רוצה לספר שאני מתאמן די רציני בחדר כושר, כבר חמש שנים שאני מתאמן ארבע פעמים בשבוע, נותן דגש על פעילות אנארובית ובעיקר משקולות. אני יודע שכולם שמעו את המשפט הזה של האמא הפולנייה, שאסור להרים משקל כבד מדי כי “תקבל קילה”, אבל באמת שבן אדם שהולך לחדר כושר כי הוא רוצה לפתח את הגוף שלו ולשמור על חיים ספורטיביים, לא בדיוק חושב על “קילה” כשהוא מרים משקולות, הוא חושב על הסט הבא, ועל משקולת היותר כבדה שהוא מנסה להתקדם אליה.

קבעו תור מהיר:

מעוניינים לקבוע תור ליעוץ אישי או לקבל פרטים נוספים? מלאו את הפרטים הבאים:
  • * שדה חובה

איך הכל התחיל

בכל מקרה לפני כחצי שנה, הייתי כהרגלי בחדר הכושר, ועבדתי על תרגילי בטן, כשפתאום הרגשתי הרגשה מוזרה בבטן התחתונה, אבל לא ייחסתי לזה יותר מדי חשיבות. חשבתי שכנראה שהאימון שאני עושה הוא טוב במיוחד, ואני מצליח להגיע למצב של כאב בשרירי הבטן שמעיד על אימון מוצלח. אחרי האימון הלכתי הביתה, ואחרי מקלחת קצרה הלכתי לישון.
בבוקר, שמתי לב למין לחץ כזה שיש לי בשק האשכים. זה לא ממש כאב, אבל כאילו הרגשתי שיש לי בו עוד משהו רך (חוץ מהביצים שלי…), כל האיזור הזה שבדרך כלל היה רפוי היה פתאום מעט נפוח מבפנים. בגלל שהייתי אחרי מחלה, ועדיין היה לי קצת שיעול שמתי לב שכשאני משתעל, זה כאילו נהיה יותר קיצוני, והנפיחות הפנימית הזאת בתוך שק האשכים גדלה כאשר אני משתעל. בהתחלה לא נלחצתי יותר מדי (בינתיים), אבל הלכתי לאינטרנט כדי לחפש משהו לגבי העניין. הדבר הראשון שחיפשתי היה “נפיחות בשק האשכים”. כשראיתי את התוצאות כבר נלחצתי. התוצאות הראשונות כללו “דלקת יותרת האשך”, “וריקוצלה” והגרוע ביותר – סרטן האשכים. מבין כל הדברים שראיתי, הכל נראה לי מאוד מאוד מפחיד, ואף אחת מהאלטרנטיבות האלו לא ממש מצאה חן בעיניי. בשלב הזה גם לא קישרתי את מה שהרגשתי וראיתי עם מה שקרה יום לפני זה בחדר הכושר.

קבעתי תור לרופא, די בהיסטריה. הצלחתי לקבוע תור ממש לאותו היום, באמצע היום, והלכתי לעבודה. תכלס לא ממש יכולתי להתרכז בעבודה, וכמה אנשים שאלו אותי אם קרה משהו ולמה אני נראה מוזר, אבל לא ממש רציתי לשתף חבר’ה מהעבודה בכך שהתעוררתי בבוקר עם נפיחות בשק האשכים. זה קצת מביך מדי. בזמן הפסקת הצהריים יצאתי לרופא. מזל שאני עובד בחברה כזו שלא ממש שמים לב מה אני עושה ולאן אני הולך. בכל מקרה הגעתי אל הרופא, ותכל’ס הרגשתי די מפודח להגיד לו מה אני מרגיש. בכל מקרה אמרתי לו שאני מרגיש שיש לי משהו בשק האשכים, ומן הסתם נאלצתי להראות לו. הוא שם את היד שלו, עם כפפה, מאחורי השק, וביקש ממני להשתעל חזק.

תוך ארבע שניות הוא אמר לי “יש לך קילה”. תכל’ס, אחרי כל הדברים שקראתי באינטרנט, לקילה ממש לא ציפיתי. וגם לא ממש ידעתי מה זה אומר, רק ידעתי שזה ממש לא משהו מורא כמו סרטן ביותרת האשך… הוא הסביר לי שזה בעצם מצב שחלק מהמעי הדק עובר דרך איזה בקע בדופן הבטן ונכנס לשק האשכים, ושהפתרון של זה הוא לעשות ניתוח שבו מחזירים את החלק של המעי אל תוך דופן הבטן, וסוגרים את הבקע באמצעות רשת סינתטית. בתור מי שעבר ניתוח תוספתן בילדות, זה לא ממש הלחיץ אותי, יותר שמחתי שאין לי איזה משהו נורא. לא קבעתי עדיין את הניתוח. החלטתי לעשות קצת מחקר. חזרתי לעבודה, וכמובן שאף אחד לא ממש התעניין איפה הייתי. נכנסתי לאינטרנט והתחלתי לקרוא את כל מה שמצאתי על בקע מפשעתי, הרניה, קילה וכל השמות שיש לדבר הזה וגיליתי את שיטת הניתוח הלפרוסקופית, שזו שיטה שבה מכניסים לגוף רק כמה מוטות ובאמצעותם עושים את הניתוח, מה שאמרו להקל את זמן ההתאוששות וההחלמה. החלטתי שאם הרופא יאמר שהשיטה הזו מתאימה אני אלך על זה. התייעצתי גם עם אבא של חברה שלי, שהוא רופא באיכילוב, והוא המליץ לעשות את הניתוח באמת בשיטה הזו.

הניתוח

קבעתי תור לרופא כירורג שהמליצו לי עליו, ובתור הוא אישר את האבחנה וקבע לי תור לניתוח בביה”ח אסותא ברמת החייל לשלושה שבועות מאוחר יותר. שלושת השבועות האלו עברו רגיל לחלוטין. לא סבלתי מכאבים, ואפילו התאמנתי בחדר כושר, מה שהרופא אמר שאפשר לעשות. ביום הניתוח הגעתי לאסותא בשבע בבוקר, יחד עם אבא שלי. לא היה לי יותר מדי כוח לאמא שלי, או לחברה שלי, שקצת מייצרות לחץ… התקבלתי אצל המזכירות וקיבלתי צמיד ליד עם השם שלי ומספר תעודת הזהות והופניתי לאחת המחלקות. נתנו לי חלוק מגוחך כזה שאם אתה עומד איתו בלי תחתונים רואים לך מאחורה את כל התחת, ובינתיים ישבתי במחלקה עם אבא שלי וקראנו עיתון שחילקו שם. באיזשהו שלב באה מישהי מהמחלקה ואמרה שהניתוח יתעכב עד השעה 11:00, אז בינתיים סתם לא עשינו כלום שם בחדר. בערך ב-11:00 באמת קראו לי וגילגלו אותי עם המיטה לחדר הניתוח, על המיטה. נפרדתי מאבא שלי שהיה נראה די לחוץ, ואז פתאום הבנתי שזה לא כזה משחק ילדים, אני עוד שניה עולה על שולחן ניתוחים ומורדם, והלב שלי התחיל לדפוק קצת יותר חזק. הגעתי לחדר שממנו נכנסים לחדר הניתוח והמרדים בא לדבר איתי, ואמר שעוד כמה דקות אני נכנס לחדר הניתוח. היה שם קור כלבים, וממש רעדתי בלי שליטה. חברה שלי אמרה לי לפני יום לפני זה שאני יכול לבקש לקבל תרופת הרגעה, שהיא די ממסטלת וכיפית, ודי עושה את העבודה של להרגיע לפני דברים כאלו, אז ביקשתי מהמרדים את הכדור. הוא הסכים כי הוא אמר שעדיין יש עוד כמה דקות עד הכניסה לחדר הניתוח, וחבל שאני סתם אשב בלחץ. לקחתי את הכדור והוא התחיל להשפיע די מהר. הרגשתי מן תחושת סחרחורת כזו, דומה לאחרי שתיית אלכוהול. אחרי כמה דקות, הכניסו אותי לחדר הניתוח, שמו עלי מסכה שממנה נשמתי. כמה שניות לאחר מכן כבר הייתי מורדם. מבחינתי מיד אח”כ התעוררתי בחדר ההתאוששות עם קצת כאב בבטן. היו מלא אחיות שעברו שם כל הזמן מול הפרצוף שלי. הייתה לי ממש סחרחורת, ונראה לי שנרדמתי לעוד כמה דקות. אחר כך הרגשתי שהכאב הזה מציק לי יותר מדי, ואמרתי לאחות שבאה לשאול אותי איך אני מרגיש, שקצת כואב לי. היא נתנה לי כדור אקמול או איזה משהו כזה, וזה קצת עזר אחרי כמה דקות.

אחרי הניתוח

ביציאה מחדר הניתוח אבא שלי חיכה לי וראיתי שגם אמא שלי וחברה שלי החליטו להצרף אליו, למרות שאמרתי להם יותר מדי פעמים שלא יבואו. התגלגלתי איתן יחד אל חדר במחלקה, משום מה זה היה חדר אחר הפעם, ופשוט שכבתי שם, וכולם חפרו אחד לשני איזה חצי שעה, ואז נרדמתי שוב. כשהתעוררתי, אבא שלי כבר לא היה שם, חברתי ואימי עשו ביחד תשבצים. הרגשתי שאני ממש צריך להשתין, אז ביקשתי מחברתי שתקרא לאחות. האחות הגיעה, ועזרה לי לקום. זה קצת כאב, אבל לא משהו מאוד רציני. הצלחתי להשתין לבד, וחזרתי למיטה. אחרי כמה שעות של בעצם כלום, הגיע הרופא ושאל איך אני מרגיש. כשאמרתי לו שאני מרגיש טוב, חוץ מטיפה כאבים, הוא אמר שאני יכול להשתחרר וללכת הביתה. הוא נתן לי ימי מחלה לעבודה לשבועיים כפי שבדרך כלל נוהגים לתת בניתוחים של בקע מפשעתי, למרות שהוא אמר שאני יכול לחזור לעבודה גם קודם. הגעתי הביתה, היה לי קצת קשה לעלות במדרגות, אבל הסתדרתי. ביומיים הקרובים הכאבים הלא מאוד חזקים שהיו לי הלכו ודעכו, ואחרי שבוע כבר בקושי הרגשתי את ניתוח הבקע. אחרי שבועיים חזרתי לעבודה, ולא הרגשתי כלום מהניתוח, חוץ מכאשר הרמתי משהו כבד, או עשיתי פעולה מאומצת. אחרי חודש כבר הרגשתי שאני לגמרי יכול לחזור להתאמן בחדר הכושר, אבל בגלל שחשבתי שזה מה שהתחיל את כל הסיפור, החלטתי לחכות עוד שבועיים, ואז חזרתי להתאמן עם משקלים נמוכים.

היום אני נמצא שנה אחרי הניתוח, אין לי שום כאבים או תחושה של “אחרי ניתוח”. חזרתי להתאמן בחדר הכושר. מבחינת הצלקות של הניתוח, נותרו לי ארבע נקודות ממש קטנות בבטן, שמזכירות לי את מה שעברתי.

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

7 שאלות גולשים בהמשך העמוד

30/07/2017

גוש שלישי בשק האשכים

יש לי בעיה מסיומת מלבד האשכים יש לי כיאלו איזה האיבר שיורד מהבטן ונכנס לתוך שק האשכים מלמעלה זה קורה לפעמים כאילו לא תמיד יש את הגוש הזה אלא רק לפעמים הדבר הזה קורה לי המון זמן ותמיד זה לא הפריע לי אבל בזמן האחרון זה מלווה בכאב חריף כמעט בלתי נסבל שכואב בגוש(איבר) הזה לא באשכים עצמם יש לכם מושג למה זה? שוב זה מגיע וחולף כמה פעמים ביום

06/02/2017

שבר בטבור

מדובר באשה בת 92 אם שבר בטבור כבר 10 שנים היום בבדיקת סיטי גילו שיש תעלה שניכנס בו אוכל וגורם לכאבים חזקים בחילות והקאות נתנו לה את כל משככי הכאבים ושום דבר לא עוזר כאבים לא נסבלים מה עושים היא גם אישה חולה סכרת אי סיפקת לב פלוס קוצב מה אפשר לעזור לה לכאבים תודה

31/08/2016

ניתוחי שבר דו צדדי +שבר בתבור

אני סובל מבקע דו צדדי+בקע בתבור :בעברי עברתי אירוע מוחי לפני שש שנים בערך
האם אני יכול לעבור באותו היום ניתוח עבור שלושת הבקעים שיש לי
0506339345

01/02/2016

כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי

הבן שלי החיל עבר ניתוח של בקע מפשעתי לפני חודשיים וחצי, ולפני כשבוע התחיל לו כאבים באזור הצלקת בזמן שהוא דורך על העקב של הרגל באותו צד של הניתוח הוא טוען שבזמן הדריכה זה מקרין לולצלקת וגורם לכאב מאוד חזק, מה זה יכול להיות?

ד"ר רפי מילר
שלום רב

אי אפשר לענות לשאלה "מה זה יכול להיות"  בלי לבדוק את המטופל
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
21/12/2015

בקע מפשעתי

יש לי בקע מפשעתי הרבה שנים. אין לי כאבים ואני חי איתו בלי בעיות מיוחדות, אולי רק מבחינת הצד האסתטי: נפיחות בצד ימין של המפשעה. לפני כשבועיים עשיתי CT בטן ואגן. בתוצאות נכתב בין השאר: לולאות המעי הדק ברוחב ובמהלך תקינים.
בקע מפשעתי מימין מכיל פיתולי מעי דק.
הסיכום הכללי :בקע מפשעתי מימין.
אציין שלא נשלחתי לממוגרפיה בגלל הבקע , אלא עקב ירידה במשקל והמוגלובין נמוך הרופא רצה לראות אם יש לי בעיה במעיים , לאחר שעברתי קולונוסקופיה וגסטרוסקופיה.
אני בן שבעים ושבע והשאלה אם בגין התוצאות יש צורך דחוף לניתוח הבקע.
דבר חשוב נוסף: לא הוזרק לי חומר ניגוד בווריד, כי בבדיקות הדם האחרונות הייתה חריגה מהגבול של הקריאטינין. לכן רק שתיתי 5 כוסות של חומר אחר.

ד"ר רפי מילר
שלום רב

לדעתי, בקע גדול שמכיל פתולי מעיים יש צורך לתקן כדי למנוע אפשרות של כליאה וניתוח דחוף. אלה אם כן קיימות בעיות בריאותיות משמעותיות מגבילות מבחינת הרדמה וניתוח

ממליץ להגיע לבדיקה והערכת מבצך כדי להחליט מה נכון לעשות במקרה שלך

ניתן להזמין תור בטלפון 09-9592555

בברכה
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
09/07/2015

איך אפשר לזהות בקע ?

יש לי כאבים בטבור במיוחד בזמן שאני מרימה דברים ונותן לי לחץ לבטן התחתונה והעליונה . ברצוני לדעת אם יכול להיות שזה בקע ?( חשוב לציין שאין לי בליטה והבנתי שיש מקרים שזה לא בולט) יש לי את הכאבים בטבור כבר שנתיים ובחמישה חודשים האחרונים זה רק התחזק ואיני יכולה לנהל חיים רגילים.
אשמח שתחזיר לי תשובה תודה רבה .

30/10/2013

ניתוח בקע מפשעתי

שלום, אני בן 48 ואני סובל מזה 28 שנים מחסימה ורידית בוריד החלול העליון, הורידים התת בריחיים, והגיגולר ומטופל בקומדין ( INR 2.5). לאחרונה אובחן אצלי בקע במפשעה בגודל של 5 מ״מ וזה בא לידי ביטוי בכאבים על בסיס יומי. הועלה הנושא של ביצוע פעולה כירורגית לתיקון הבקע. יש לי באיזור המפשעה הרבה וורידים קולטרליים. בשבוע הבא יש לי תור אצל כירורג על מנת לשמוע דעתו בנושא.
לעת עתה אני לחוץ מאוד ושמח לדעת האם בכלל ניתן לבצע ניתוח כזה באדם עם רקע כמו שלי..תודה.

צוות האתר

בקע של 5 מ"מ הוא בספק גדול לדעתי הגורם לכאבים

לא משוכנע מה ההוראה לניתוח במצב מורכב כל כך זה בהחלט מיותר


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים

שאלות נוספות בנושא: סיפור הבקע המפשעתי של אלי

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים