סיפור ניתוח הבקע של בוריס

2 שאלות גולשים בהמשך העמוד - לזימון תורים התקשרו 03-3741326

שמי בוריס, אני בן 31 מאשדוד, עוסק בראיית חשבון.

אין לי בעיות בריאותיות קודמות וגם לא עברתי ניתוח קודם מעולם. אני מקפיד על תזונה מאוזנת ומבצע פעילות גופנית מתונה, כדי לשמור על הכושר.

למעשה, הסיפור שלי מתחיל שבוע לפני החתונה שלי, במסיבת הרווקים. הייתי בספא וגיליתי גוש מוזר מעל איבר המין שלי. זה היה כמעט בגודל של כדור טניס חצוי. כשנגעתי בזה זה לא כאב אבל למרות זאת מיהרתי לרופא המשפחה למחרת. בפגישה אצל הרופא, הוא ביקש ממני להשתעל. לאחר מכן, הוא אמר שיש לי בקע מפשעתי ושאני חייב לעבור ניתוח לתיקון בקע מפשעתי בקרוב. הרופא נתן לי הפניה דחופה לכירורג.

זה היה בדיוק אחרי חג הפסח ולא היו תורים קרובים, אז המזכירה במרפאה המליצה לי לפגוש את הרופא ברגע שאחזור מירח הדבש שלי. זה היה קשה להיות בידיעה שאני צריך לעבור ניתוח בזמן שאני בחתונה ובירח הדבש ושהמחשבות שלי יוסחו בגלל זה. לכן, התוכנית שלי היתה להתקשר כל יום למרפאה ולברר אם מישהו ביטל את התור שלו ואוכל להכנס במקומו. יום אחרי החתונה שלי התפנה לי תור אחד והתזמון היה מושלם – יום לפני שאני יוצא לירח הדבש.

התברר שהרופא אליו הוזמנתי זה אותו רופא שניתוח את אמא שלי כשהיה לה סרטן השד לפי עשרים שנה, היחס אליה היה טוב והניתוח עבר בהצלחה, כך שהיתה לי הרגשה טובה לגביו. בפגישה עם הרופא, שנראה כן וענייני, הוא הסביר לי שאני יכול לעבור את הניתוח לתיקון הבקע עכשיו או לחכות ולעשות את ניתוח הבקע המפשעתי במועד מאוחר יותר, זה לא דחוף. בנוסף, הוא הסביר איך הולך להתבצע הניתוח ושההחלמה תארך בין 2 ל-6 שבועות. הוא הוסיף ואמר שתישאר לי צלקת בגודל של 2 ס”מ ושאצטרך להתאשפז לפחות יומיים לאחר הניתוח לתיקון הבקע במפשעה למעקב וכדי להירגע ולהוריד את המתח לפני שאשתחרר.

קבעו תור מהיר:

מעוניינים לקבוע תור ליעוץ אישי או לקבל פרטים נוספים? מלאו את הפרטים הבאים:
  • * שדה חובה

שבוע אחרי ירח הדבש שלי כבר התכוננתי לניתוח לתיקון הבקע  והגעתי לבית החולים אסותא עם בת זוגתי, מאוד מוטרד ועצבני. למרות זאת, כל הצוות הרפואי היה מאוד אדיב וסבלן כלפיי. חשוב לציין שלאסותא הגעתי בשעה 8:00 בערך ונכנסתי לניתוח כבר ב-12:30. כהכנה לניתוח גולח כל השיער מאזור המפשעה שלי והוכנסה לי מחט לוריד בכף היד.

הדרך מחדר ההכנה לחדר הניתוח היתה מאוד מתוחה ופחדתי מאוד מהסכנות שיכולות להתעורר במהלך הניתוח. כעבור שעתיים התעוררתי בחדר ההתאוששות ודווקא הרגשתי בסדר – לא היה כאב (עדיין…). הצוות הרפואי בדק אותי על מנת לוודא שהכל כשורה, נתנו לי לנוח עוד חצי שעה ואז העבירו אותי לחדר שלי, בו הייתי מאושפז.

בהמשך להסבר הרופא אודות ניתוח השבר, על מנת לעקוב אחרי תיקון הבקע, נדרשתי להישאר לישון בבית החולים. תהליך האשפוז שארך כחצי שעה, עבר ללא בעיות ולאחריו התמקמתי בחדרי. מספר דקות לאחר מכן ניסיתי לקום לשירותים, אז התחלתי לעכל שעברתי ניתוח. ההליכה עד השירותים היתה איטית ומאוד כואבת ונדמה שעבר יום שלם עד שהגעתי לידי. הטיולים הבאים לשירותים היו קשים עוד יותר בהתחשב בעובדה שבקע במפשעה נמצא באותו אזור האחראי גם לשתן וגם לצואה.

בכל אופן, נתנו לי משככי כאבים כל כמה שעות וטיפלו בי יפה מאוד. בבוקר שלמחרת, בביקור הרופאים, הגיע גם הכירורג שניתח אותי על מנת לעקוב אחר ההתקדמות. נשארתי בבית החולים יום נוסף להשגחה ובבוקר היום השני לניתוח הבקע, הכירורג שיחרר אותי באופן רשמי, כמובן לאחר שהחליפו לי את התחבושת והסבירו לי כיצד לטפל בה במהלך שהותי בבית. התחבושת היתה צמודה מאוד לעור בשביל שתהיה עמידה למים. אני עוד אחזור לנושא הזה בהמשך.

למרות שבדרך כלל תקופת ההחלמה מניתוח בקע מפשעתי היא שבועיים בלבד, הרופא נתן לי חופשת מחלה במשך חודש וזאת בגלל שמקום העבודה שלי נמצא במרחק של 3 שעות נסיעה מהבית.

אחי הגיע לאסוף אותי מבית החולים. הדירה שלי נמצאת בקומה רביעית ואין לנו מעלית בבנין ולקח לי לפחות שעה לעלות את כל המדרגות באיטיות נוראית. מיד כשנכנסתי לבית נשכבתי על הספה ובעצם עליה העברתי את כל היומיים הבאים והסתדרתי יפה מאוד חוץ מהבעיה של ביקורים בשירותים. סבלתי מעצירות חזקה מאוד וזה הוביל לכאבים חזקים ולחץ באיזור המפשעה. ההמלצה שלי היא לשתות שמן קיק שהופך את הצואה לרכה – זה עזר לי מאוד בימים שלאחר מכן וזה הופך את הכאב לנסבל טיפה יותר.

בנוסף, הופיע שטף דם בצבע שחור סגול על הפין שלי וזה הרתיע אותי מאוד. הייתי בטוח שמשהו לא כשורה ושמשהו לא בסדר איתי. אבל, אחרי כמה ימים זה פשוט נעלם והרופא המנתח אמר שזה מצב נורמלי ושזה מאוד שכיח.

בעניין הכאבים – בשבוע הראשון לאחר הניתוח לקחתי משככי כאבים כמעט בכל 5 שעות. בשבוע לאחר מכן הפחתתי את המינון לפעמיים ביום וכך לאט לאט הפסקתי להשתמש בהם באופן קבוע ולקחתי רק במקרה הצורך.

לאחר שבוע וחצי כבר הייתי חזק מספיק כדי ללכת לרופא המשפחה שלי. ממנו ביקשתי לשנות את אישור המחלה לבקשה לעבוד מהבית. בפגישה אצל הרופא הוא בדק את המפשעה שלי והוריד את התחבושת. זה כאב מאוד לאור העובדה שהתחבושת לחצה על המקום עד אותו הרגע ומאז לא היה מה שיתמוך בצלקת שנותרה לאחר תיקון הבקע במפשעה. למרות זאת, הרופא אמר שהכל תקין ונתן לי משחה למריחה 3 פעמים ביום.

חזרתי לביתי אבל עדיין לא תפקדתי באופן נורמלי – צלעתי והיה לי קשה מאוד להתכופף, אבל הכרחתי את עצמי לחזור לשגרה כמה שיותר מהר.

במהלך ההחלמה צצו כמה בעיות. הראשונה שבהם היא הצלקת שנותרה מהניתוח. הצלקת במפשעה היתה בצבע אדום כהה, עם קצוות חדים והתפתחה שם דלקת. זה היה נראה כמו שיער ערווה שצמח אל מתחת לעור אבל אשתי הסתכלה על זה ואמרה שהיא רואה תפר אחד בחוץ. נבהלתי מאוד והלכתי להתייעץ עם הכירורג שעשה לי את תיקון הבקע והוא הוציא את התפר ואמר שאני כנראה אלרגי לסוג הזה של התפרים. הוא טען בנוסף שזה מקרה נדיר מאוד, אבל למרות זאת הוא צופה שהדלקת תעבור תוך כמה ימים.

למען האמת, השבוע לאחר מכן עבר בסדר גמור. הדלקת עברה והצלקת השתטחה. אבל פתאום באחד הלילות הצלקת במפשעה נפתחה בצד הימני שלי והמכנסיים שלי הוכתמו בדי הרבה דם. למרות הכאב, לחצתי על הצלקת במשך כחצי שעה עד שהדימום הפסיק. למחרת כבר הייתי שוב במשרדו של המנתח והוא אמר שזה בגלל איך שהגבתי לתפרים ושההחלמה צפויה להתארך מעט. הוא רשם לי טיפול אנטיביוטי וחזרתי לביתי לנוח. לאט לאט, בזמן ארוך בהרבה משציפיתי, הצלקת הלכה והחלימה. היום, עדיין יש צלקת אבל היא נראית הרבה יותר טוב ולמעשה כבר התרגלתי למראה שלה.

הבעיה השניה שצצה לאחר ניתוח הבקע הופיעה בערך כשבוע וחצי לאחר הניתוח בצורת כאב חזק בצלעות בצד שמאל. אלו היו כאבים חדים שהיו באים והולכים כל כמה שעות. זה היה ממש מפחיד ולא הצלחתי להבין למה זה קורה, למרות שחיפשתי באינטרנט מידע במשך מס’ רב של שעות. המנתח סבר שיכול להיות שהרשת זזה מעט והוסיף שזה נורמלי לגמרי ומסתדר לאחר כמה ימים. ובאמת, לאחר יומיים, הכאב פשוט נעלם.

למרות שעבדתי מהבית במשך שבועיים, לעבודה האמיתית חזרתי לאחר חודש.
4 חודשים אחרי הניתוח, כבר התחלתי להרגיש מצוין וחזרתי לחיי שגרה תקינים. למרות זאת, הרופא אסר עלי לעשות פעילות גופנית, גם לאור החוויה הלא נעימה שלי עם פתיחת הצלקת וגם כדי שלא יווצר לי בקע בצלקת הניתוח. הוא הוסיף כי אוכל לחזור לפעילות גופנית קלילה רק לאחר שהצלקת תתרפא לגמרי.

עכשיו, עברו 4 חודשים נוספים, כלומר 8 חודשים מאז הניתוח הבקע המפשעתי. הצלקת נרפאה וכבר לא יורד ממנה דם והיא גם לא כואבת. התחלתי לעשות אירובי במכון כושר ואני מרגיש 100%. אני אפילו מצליח להרים את הילדה שלי מבלי להתכווץ מכאב.

לי אישית היה קשה מאוד להשיג מידע אודות ניתוח לתיקון בקע מפשעתי ואני מקווה שהסיפור שלי יעזור לאנשים נוספים שיקלעו למצב כמו שלי. בכל מקרה, ההמלצה שלי היא להיות קשובים לגוף וברגע שעולה חשש לבקע מכל סוג, מיד לגשת לרופא לאבחון וטיפול על מנת למנוע כאבים רבים וסבל מיותר.

בוריס,

אשדוד

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

2 שאלות גולשים בהמשך העמוד

07/12/2014

ניתוח בקע

כמה יעלה ניתוח בקע בדופן הבטן ( צד שמאל ) אצלכם לחבר כללית מושלם,

צוות האתר
שלום

במרפאה עובדים רופאים שנמצאים בהסכם עם כללית מושלם ולכן גובה החיוב נקבע על ידי המושלם
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
16/02/2014

התקשות פנימית מסביב לצלקת

שלום רב
לפני כשבועיים עברתי ניתוח בקע מפשעתי בשיטה פתוחה,כיום מרגיש שהאזור מסביב לחתך
(פנימי)קשה כמו בטון,האם זה מצב נורמלי?

צוות האתר

נורמלי לחלוטין 

סבלנות כחודש מהניתוח הסבירות  שירד כי יש תפרים מתחת לחתך וכשהם נמסים הסימטריה חוזרת


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים

שאלות נוספות בנושא: סיפור ניתוח הבקע של בוריס

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים