בקע פמורלי


בהמשך העמוד 6 שאלות גולשים בנושא: בקע פמורלי

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

6 שאלות גולשים בנושא » בקע פמורלי


26/07/2015

בקע פמורלי

אובחן אצלי בקע פמורלי, האם מותר לי להמשיך בשגרת הריצה (עשרה קמ פעמיים בשבוע)?מה לגבי אימוני יוגה וחיטוב?

צוות האתר
שלום רב

ראשית הייתי ממליץ לעבור תיקון של הבקע הפמורלי בכדי למנוע כאב ואפילו כליאה.

לשאלתך, מומלץ לא לעשות ספורט שבו יש שימוש מוגבר בשרירי הבטן על מנת לא לעלות באופן משמעותי את הלחץ התוך ביטני.

פעילויות כמו יוגה ושחיה ניתנות בהנחה ואין החמרה בכאב.
ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
23/05/2013

כיצד מבחינים בן בקע פמורלי לבקע מפשעתי ?

שלום רב,
“במקרה של בקע פמורלי מומלץ לבצע את הניתוח מיד” – כיצד ניתן להבחין בין שני סוגי הבקעים?
לבני בן השנתיים היה נפיחות באשך בלבד ולא בליטה בצד הבטן ו/או המפשעה.
וכיצד ניתן לדעת את קוטר הבקע ללא ביצוע הדמיה?
תודה על תשובתכם

צוות האתר

בקע פמורלי בילדים נדיר אם בכלל קיים

צריך להבדק ע"י כירורג מנוסה ואין צורך בבדיקת דימות כדי להחליט על מידת מסוכנות הבקע


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
09/05/2013

בקע פמורלי בהריון

שמי אדוה וכבר כמה שנים שאני סובלת מבקע פמורלי, אבל לא עברתי ניתוח לתיקון הבקע כי הוא אף פעם לא הפך להיות כלוא. הבקע הרבה פעמים יוצא החוצה וכואב אבל אחרי מנוחה קלה זה עובר. אני בחודש שמיני להריון ואני מפחדת שמצב הבקע הפמורלי יחמיר. הבעתי את החששות שלי בפני הגניקולוגית שלי והיא אמרה שרק שרירים מסוימים מנוצלים בזמן הלידה וזה נראה לי ממש אבסורדי. אני ממש מודאגת שהבקע יהפוך לכלוא ואז יצטרכו לעשות לי ניתוח חירום אחרי הלידה. זה ההריון הראשון שלי. מה לעשות ומה לחשוב?

צוות האתר

אני לא מכיר הריון שלוקח כמה שנים

לא צריך ללכת לתיקון בקע רק באם עשה כליאה

אני מקוה בשבילך שהלידה תעבור ללא סיבוכי הבקע ולאחר מכן לכי לתקן ולא לחכות לסיבוכים נוספים בגין הבקע הזה


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
26/04/2013

בקע פמורלי

היי יש לי גוש קטן כמה סנטימטרים מתחת למפשעה שכואב לי מאוד. קשה לי מאוד לעבור ממצב ישיבה למצב עמידה בגלל כאבים בירכיים. בנוסף יש לי דלקת בעצם בשתי הירכיים והברכיים. רציתי לדעת אם הגוש הזה הוא בעצם בקע פמורלי?

צוות האתר

אני ממש לא יכול לקבוע אבחנה בדרך הזו אך סביר יותר לדעתי שזו הגדלה של בלוטות לימפה. צריך להבדק ע"י מומחה בתחום להוועץ ברופא המשפחה.


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
13/04/2013

בקע פמורלי

הבחנתי בגוש קשה בבטן התחתונה שלי אחרי שהתאפקתי לתת שתן במשך שעתיים או שלוש. אף פעם לא ראיתי את הגוש הזה שם ואני כמעט בטוחה שהוא בכלל לא היה. קראתי באתר שלכם בעמוד בקע מפשעתי ובקע פמורלי ותהיתי לעצמי אם זה בקע פמורלי, אבל אני בכלל לא בטוחה בזה. זה כואב לי אבל ממש מעט, אני מתכננת לראות רופא אבל בינתיים אני אשמח לדעת מה זה יכול להיות?

צוות האתר

מאד קשה לענות בודאת בקע או לא בקע אך קרוב לודאי גוש שמופיע ונעלם הינו בקע ויכול להיות שהוא דופן של כיס השתן ולכן אין מקום לדחיית בדיקה וטיפול

 


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים
04/04/2013

בקע פמורלי ומתיחת בטן

בשבוע שעבר נאמר לי שיש לי בקע פמורלי. אני אמורה לעבור מתיחת בטן בעוד חודש, אפשרי לתקן את הבקע באותו ניתוח יחד עם המתיחה? במידה וכן, מה הם הסיכונים האפשריים?

צוות האתר

כן, רק צריך לדאוג לצוות מתאים פלסטיקאי וכירורג והם בהחלט יכולים לבצע הניתוח באותה הרדמה ואפילו רצוי כך .

 


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים


שאלות נוספות בנושא: בקע פמורלי

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בקע טבורי בקע מפשעתי בקע סרעפתי ניתוח בקע ניתוח בקע טבורי ניתוח בקע מפשעתי בקע בקע מפשעתי דו צדדי בקע טבורי בהריון בקע פמורלי בקע טבורי קטן. בקע בצלקת ניתוח כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי בקע בטבור כאבים לאחר ניתוח בקע טבורי חשש לבקע מפשעתי בקע תבורי בקע מפסעתי בקע טבורי אצל תינוקות בקע בצלקת ניתוחית בקע חוזר מימין בקע מפשעתי מובילי מסוג בלתי ישיר כאבים לאחר ניתוח בקע הריון עם בקע טבורי בקע וונטרלי בקע מפשעתי וקיבה ניתוח ניסן ותיקון בקע סרעפתי בקע מיפשעתי אימונים לפני ניתוח בקע קולונוסקופיה אחרי תיקון בקע טבורי בקע מפשעתח בקע קטן שיעול לפני ניתוח בקע לפורוסקופי דו צדדי חשש לבקע טבורי לאחר ניתוח בקע הריון לאחר בקע טבורי בקע במפשעה שמאל אחרי ניתוח בקע טבורי לאחר ניתוח בקע טבורי בקע מפשעתי בהריון בקע טבורי גולש ודיאסטזיס רקטי-היפרדות בטנית צלקת אחרי ניתוח בקע ניתוח בקע סרעפתי הריון לאחר ניתוח בקע טבורי בקע אפיגסטרי בקע מפשעתי ויחסי מין בקע טבורי כלוא

25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בקע מפשעתח בקע מפשעתי ויחסי מין ניתוח בקע מפשעתי דיאסטזיס רקטי אחרי ניתוח כריתת כיס מרה בקע חוזר בקע בטבור לחץ באזור הפנימי של הבטן הריון לאחר בקע טבורי בקע טבורי ניתוח הרניה שטף דם באשך לאחר ניתוח נפיחות ניתוח בקע טבורי בהריון בקע סרעפתי בקע בצלקת ניתוחית כאבים בטבור הרניה מפשעתית חשש לבקע טבורי כאבים לאחר ניתוח בקע טבורי כאבים ברום הבטן בקע מפסעתי בקע וונטרלי בקע מפשעתי בקע מפשעתי בהריון בקע מיפשעתי בקע במפשעה שמאל בקע טבורי אצל תינוקות בקע מפשעתי דו צדדי ניתוח בקע סרעפתי ניתוח בקע מימין בקע מפשעתי מובילי מסוג בלתי ישיר תחושה של צריבה באזור המפשעה הריון עם בקע טבורי ניתוח ניסן ותיקון בקע סרעפתי קולונוסקופיה אחרי תיקון בקע טבורי סימפטומים בקע פמורלי אימונים לפני ניתוח בקע כאבים בלילה בזמן שכיבה המוקרנים לגב כאבים לאחר ניתוח בקע כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי בקע אפיגסטרי בקע תבורי הרנייה טבורית צלקת אחרי ניתוח בקע בקע בצלקת ניתוח שיעול לפני ניתוח בקע לפורוסקופי דו צדדי בקע הריון לאחר ניתוח בקע טבורי