חבלה בלבלב לילד בן 15.5


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » חבלה בלבלב לילד בן 15.5


13/11/2013

חבלה בלבלב לילד בן 15.5

בני בן ה 15.5 שחקן כדורסל בליגה נוער לאומית, משמע משחק עם ילדים בני 17-18. ביום חמישי בצהרים בעת משחק כדורסל ברך של ילד כשעלה לסל, בתנופה, פגעה בבטנו של בני. הילד נפל אבל התאושש וחזר לשחק. ביום שבת בצהרים משהכאבים התגברו ניגשנו למיון. בבדיקה הידנית תקין אבל בגלל שהתעקשתי על על US אז החליטו לעשות בדיקת דם. בבדיקת הדם עמילאז 500 וליפאז 200 (משהו כזה אולי הפוך) שהראה על פגיעה בלבלב. עשו במיון CT בטן שסה”כ היה תקין אבל הראה דליפה מהלבלב ונוזל מועט בחלל הבטן. מאז מאושפז בצום (מאתמול הזנה תוך ורידית). ב US בטן במחלקה: חבלה בראש הלבלב עם נזילה ונוזל בחלל הבטן. ערכי העמילאז ירדו: 330 אח”כ עלו ל 360 ואתמול 270.
לא שמו נקב ולא עושים כלום חות מנוזלים, צום, תרופה לקיבה בגלל הצום והזנה תוך ורידית.
אשמח לקבל תשובה – האם הטיפול נכון ? מה המצב של הילד ? האם 500 עמילאז זה גבוה ? מהם ערכי נורמה ? מה הצפי להחלמה מלאה? והילד רוצה לחזור למשחקי הכדורסל: האם יוכל ? אם כן מתי ? אם נראה לך שיש צורך להתייעצות פרונטאלית שאביא עימי אם הדיסקים של ה CT וה US – מובן שאעשה זאת. אני מודה לך מראש על תשובתך המהירה.

צוות האתר

לא מבין מה הקשר בין פגיעה בלבלב לאתר הרניות

אשמחח לעמוד לרשותכם אבל לא זה המקום


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים


שאלות נוספות בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בקע טבורי קטן. נפיחות בקע פמורלי ניתוח הפרשה ואודם בטבור ניתוח בקע סרעפתי בקע מפשעתי חשש לבקע טבורי בקע מפסעתי משך זמן מוגבלות לאיר הרניה טבורי בקע סרעפתי בקע טבורי בהריון הריון לאחר בקע טבורי כאבים בטבור דיאסטזיס רקטי אחרי ניתוח כריתת כיס מרה לאחר ניתוח בקע בקע תבורי ניתוח הרניה מפשעתית סימפטומים בקע טבורי בקע בטבור בקע בצלקת ניתוחית לחץ באזור הפנימי של הבטן קולונוסקופיה אחרי תיקון בקע טבורי הריון לאחר ניתוח בקע טבורי כאב בטבור כאב במפשעה שמאל כאבים במפסעה הרניה מפשעתית תחושה של צריבה באזור המפשעה מימין בקע מפשעתי מובילי מסוג בלתי ישיר ניתוח ניסן ותיקון בקע סרעפתי כאבים בלילה בזמן שכיבה המוקרנים לגב כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי הרניה בדיקה כאבים ונפיחות בקרסול ובברך הרניה חוזרת בקע שיעול לפני ניתוח בקע לפורוסקופי דו צדדי אימונים לפני ניתוח בקע בקע במפשעה שמאל הרנייה טבורית חשש לבקע מפשעתי מה פירוש המילה desmoid בקע טבורי כלוא כאבים לאחר ניתוח בקע טבורי ניתוח הרניה אחרי ניתוח בקע טבורי בקע וונטרלי