חבלה בלבלב לילד בן 15.5


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » חבלה בלבלב לילד בן 15.5


13/11/2013

חבלה בלבלב לילד בן 15.5

בני בן ה 15.5 שחקן כדורסל בליגה נוער לאומית, משמע משחק עם ילדים בני 17-18. ביום חמישי בצהרים בעת משחק כדורסל ברך של ילד כשעלה לסל, בתנופה, פגעה בבטנו של בני. הילד נפל אבל התאושש וחזר לשחק. ביום שבת בצהרים משהכאבים התגברו ניגשנו למיון. בבדיקה הידנית תקין אבל בגלל שהתעקשתי על על US אז החליטו לעשות בדיקת דם. בבדיקת הדם עמילאז 500 וליפאז 200 (משהו כזה אולי הפוך) שהראה על פגיעה בלבלב. עשו במיון CT בטן שסה”כ היה תקין אבל הראה דליפה מהלבלב ונוזל מועט בחלל הבטן. מאז מאושפז בצום (מאתמול הזנה תוך ורידית). ב US בטן במחלקה: חבלה בראש הלבלב עם נזילה ונוזל בחלל הבטן. ערכי העמילאז ירדו: 330 אח”כ עלו ל 360 ואתמול 270.
לא שמו נקב ולא עושים כלום חות מנוזלים, צום, תרופה לקיבה בגלל הצום והזנה תוך ורידית.
אשמח לקבל תשובה – האם הטיפול נכון ? מה המצב של הילד ? האם 500 עמילאז זה גבוה ? מהם ערכי נורמה ? מה הצפי להחלמה מלאה? והילד רוצה לחזור למשחקי הכדורסל: האם יוכל ? אם כן מתי ? אם נראה לך שיש צורך להתייעצות פרונטאלית שאביא עימי אם הדיסקים של ה CT וה US – מובן שאעשה זאת. אני מודה לך מראש על תשובתך המהירה.

צוות האתר

לא מבין מה הקשר בין פגיעה בלבלב לאתר הרניות

אשמחח לעמוד לרשותכם אבל לא זה המקום


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים


שאלות נוספות בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

דיאסטזיס רקטי אחרי ניתוח כריתת כיס מרה כאבים בטבור בקע קטן בקע לחץ באזור הפנימי של הבטן ניתוח בקע טבורי נפיחות לאחר ניתוח בקע אחרי ניתוח בקע טבורי ניתוח בקע סרעפתי ניתוח חוזר חשש לבקע מפשעתי ניתוח בקע מפשעתי ניתוח בקע שיעול לפני ניתוח בקע לפורוסקופי דו צדדי בקע מפשעתי ויחסי מין הרניה חוזרת בקע חוזר ניתוח הרניה מפשעתית ניתוח הרניה בקע בטבור כאב בטבור בקע סרעפתי הרניה מפשעתית הרניה בקע פמורלי לאחר ניתוח בקע טבורי תחושה של צריבה באזור המפשעה בקע בצלקת ניתוחית שטף דם באשך לאחר ניתוח בקע מפשעתי וקיבה בקע מפשעתח כאבים בלילה בזמן שכיבה המוקרנים לגב כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי הרנייה טבורית כאבים ברום הבטן בדיקה בקע אפיגסטרי קולונוסקופיה אחרי תיקון בקע טבורי הריון עם בקע טבורי ניתוח ניסן ותיקון בקע סרעפתי סימפטומים בקע טבורי קטן. הריון לאחר ניתוח בקע טבורי ניתוח בקע מפשעתי בקע מפשעתי דו צדדי כאבים ונפיחות בקרסול ובברך כאבים לאחר ניתוח בקע טבורי משך זמן מוגבלות לאיר הרניה טבורי