חבלה בלבלב לילד בן 15.5


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » חבלה בלבלב לילד בן 15.5


13/11/2013

חבלה בלבלב לילד בן 15.5

בני בן ה 15.5 שחקן כדורסל בליגה נוער לאומית, משמע משחק עם ילדים בני 17-18. ביום חמישי בצהרים בעת משחק כדורסל ברך של ילד כשעלה לסל, בתנופה, פגעה בבטנו של בני. הילד נפל אבל התאושש וחזר לשחק. ביום שבת בצהרים משהכאבים התגברו ניגשנו למיון. בבדיקה הידנית תקין אבל בגלל שהתעקשתי על על US אז החליטו לעשות בדיקת דם. בבדיקת הדם עמילאז 500 וליפאז 200 (משהו כזה אולי הפוך) שהראה על פגיעה בלבלב. עשו במיון CT בטן שסה”כ היה תקין אבל הראה דליפה מהלבלב ונוזל מועט בחלל הבטן. מאז מאושפז בצום (מאתמול הזנה תוך ורידית). ב US בטן במחלקה: חבלה בראש הלבלב עם נזילה ונוזל בחלל הבטן. ערכי העמילאז ירדו: 330 אח”כ עלו ל 360 ואתמול 270.
לא שמו נקב ולא עושים כלום חות מנוזלים, צום, תרופה לקיבה בגלל הצום והזנה תוך ורידית.
אשמח לקבל תשובה – האם הטיפול נכון ? מה המצב של הילד ? האם 500 עמילאז זה גבוה ? מהם ערכי נורמה ? מה הצפי להחלמה מלאה? והילד רוצה לחזור למשחקי הכדורסל: האם יוכל ? אם כן מתי ? אם נראה לך שיש צורך להתייעצות פרונטאלית שאביא עימי אם הדיסקים של ה CT וה US – מובן שאעשה זאת. אני מודה לך מראש על תשובתך המהירה.

צוות האתר

לא מבין מה הקשר בין פגיעה בלבלב לאתר הרניות

אשמחח לעמוד לרשותכם אבל לא זה המקום


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים


שאלות נוספות בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

חשש לבקע טבורי בקע מפשעתי ויחסי מין שיעול לפני ניתוח בקע לפורוסקופי דו צדדי הריון עם בקע טבורי בקע טבורי כלוא בקע מיפשעתי ניתוח הרניה חשש לבקע מפשעתי כאבים במפסעה הריון לאחר ניתוח בקע טבורי ניתוח בקע סרעפתי כאבים לאחר ניתוח בקע טבורי בדיקה בקע פמורלי הרניה מפשעתית שטף דם באשך לאחר ניתוח בקע וונטרלי ניתוח בקע ניתוח בקע מפשעתי בקע מפסעתי בקע מפשעתי דו צדדי בקע קטן בקע בצלקת ניתוחית כאבים לאחר ניתוח בקע כאב במפשעה שמאל בקע טבורי גולש ודיאסטזיס רקטי-היפרדות בטנית לאחר ניתוח בקע טבורי נפיחות בקע מפשעתי בקע בצלקת ניתוח ניתוח הרניה מפשעתית כאב בטבור מימין בקע מפשעתי מובילי מסוג בלתי ישיר הרניה בקע טבורי קטן. בקע טבורי בהריון בקע בטבור בקע טבורי אצל תינוקות תחושה של צריבה באזור המפשעה הפרשה ואודם בטבור משך זמן מוגבלות לאיר הרניה טבורי בקע טבורי דיאסטזיס רקטי אחרי ניתוח כריתת כיס מרה בקע תבורי בקע מפשעתח צלקת אחרי ניתוח בקע ניתוח ניסן ותיקון בקע סרעפתי בקע סרעפתי הריון לאחר בקע טבורי אחרי ניתוח בקע טבורי