חבלה בלבלב לילד בן 15.5


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » חבלה בלבלב לילד בן 15.5


13/11/2013

חבלה בלבלב לילד בן 15.5

בני בן ה 15.5 שחקן כדורסל בליגה נוער לאומית, משמע משחק עם ילדים בני 17-18. ביום חמישי בצהרים בעת משחק כדורסל ברך של ילד כשעלה לסל, בתנופה, פגעה בבטנו של בני. הילד נפל אבל התאושש וחזר לשחק. ביום שבת בצהרים משהכאבים התגברו ניגשנו למיון. בבדיקה הידנית תקין אבל בגלל שהתעקשתי על על US אז החליטו לעשות בדיקת דם. בבדיקת הדם עמילאז 500 וליפאז 200 (משהו כזה אולי הפוך) שהראה על פגיעה בלבלב. עשו במיון CT בטן שסה”כ היה תקין אבל הראה דליפה מהלבלב ונוזל מועט בחלל הבטן. מאז מאושפז בצום (מאתמול הזנה תוך ורידית). ב US בטן במחלקה: חבלה בראש הלבלב עם נזילה ונוזל בחלל הבטן. ערכי העמילאז ירדו: 330 אח”כ עלו ל 360 ואתמול 270.
לא שמו נקב ולא עושים כלום חות מנוזלים, צום, תרופה לקיבה בגלל הצום והזנה תוך ורידית.
אשמח לקבל תשובה – האם הטיפול נכון ? מה המצב של הילד ? האם 500 עמילאז זה גבוה ? מהם ערכי נורמה ? מה הצפי להחלמה מלאה? והילד רוצה לחזור למשחקי הכדורסל: האם יוכל ? אם כן מתי ? אם נראה לך שיש צורך להתייעצות פרונטאלית שאביא עימי אם הדיסקים של ה CT וה US – מובן שאעשה זאת. אני מודה לך מראש על תשובתך המהירה.

צוות האתר

לא מבין מה הקשר בין פגיעה בלבלב לאתר הרניות

אשמחח לעמוד לרשותכם אבל לא זה המקום


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים


שאלות נוספות בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בקע מפשעתי כאבים לאחר ניתוח בקע טבורי בקע בצלקת ניתוח כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי בקע פמורלי צלקת אחרי ניתוח בקע הריון עם בקע טבורי כאבים לאחר ניתוח בקע הריון לאחר ניתוח בקע טבורי הרניה כאבים בלילה בזמן שכיבה המוקרנים לגב בקע טבורי קטן. בקע קטן בהמשך לתשובתך חשש לבקע מפשעתי בקע תבורי כאבים ונפיחות בקרסול ובברך אימונים לפני ניתוח בקע ניתוח סימפטומים ניתוח בקע מפשעתי ניתוח בקע סרעפתי כאב במפשעה שמאל ניתוח בקע רפלוקס בקע טבורי בהריון בקע טבורי אצל תינוקות משך זמן מוגבלות לאיר הרניה טבורי הפרשה ואודם בטבור תחושה של צריבה באזור המפשעה חשש לבקע טבורי לאחר ניתוח בקע בקע במפשעה שמאל בקע וונטרלי בקע טבורי כלוא ניתוח הרניה לאחר ניתוח בקע טבורי לחץ באזור הפנימי של הבטן הריון לאחר בקע טבורי ניתוח הרניה מפשעתית בקע מפסעתי בקע מפשעתי ויחסי מין בקע מפשעתי דו צדדי אחרי ניתוח בקע טבורי בקע סרעפתי שיעול לפני ניתוח בקע לפורוסקופי דו צדדי ניתוח חוזר כאבים בטבור מה פירוש המילה desmoid בקע