חבלה בלבלב לילד בן 15.5


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » חבלה בלבלב לילד בן 15.5


13/11/2013

חבלה בלבלב לילד בן 15.5

בני בן ה 15.5 שחקן כדורסל בליגה נוער לאומית, משמע משחק עם ילדים בני 17-18. ביום חמישי בצהרים בעת משחק כדורסל ברך של ילד כשעלה לסל, בתנופה, פגעה בבטנו של בני. הילד נפל אבל התאושש וחזר לשחק. ביום שבת בצהרים משהכאבים התגברו ניגשנו למיון. בבדיקה הידנית תקין אבל בגלל שהתעקשתי על על US אז החליטו לעשות בדיקת דם. בבדיקת הדם עמילאז 500 וליפאז 200 (משהו כזה אולי הפוך) שהראה על פגיעה בלבלב. עשו במיון CT בטן שסה”כ היה תקין אבל הראה דליפה מהלבלב ונוזל מועט בחלל הבטן. מאז מאושפז בצום (מאתמול הזנה תוך ורידית). ב US בטן במחלקה: חבלה בראש הלבלב עם נזילה ונוזל בחלל הבטן. ערכי העמילאז ירדו: 330 אח”כ עלו ל 360 ואתמול 270.
לא שמו נקב ולא עושים כלום חות מנוזלים, צום, תרופה לקיבה בגלל הצום והזנה תוך ורידית.
אשמח לקבל תשובה – האם הטיפול נכון ? מה המצב של הילד ? האם 500 עמילאז זה גבוה ? מהם ערכי נורמה ? מה הצפי להחלמה מלאה? והילד רוצה לחזור למשחקי הכדורסל: האם יוכל ? אם כן מתי ? אם נראה לך שיש צורך להתייעצות פרונטאלית שאביא עימי אם הדיסקים של ה CT וה US – מובן שאעשה זאת. אני מודה לך מראש על תשובתך המהירה.

צוות האתר

לא מבין מה הקשר בין פגיעה בלבלב לאתר הרניות

אשמחח לעמוד לרשותכם אבל לא זה המקום


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים


שאלות נוספות בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

לחץ באזור הפנימי של הבטן שיעול לפני ניתוח בקע לפורוסקופי דו צדדי משך זמן מוגבלות לאיר הרניה טבורי בקע מפשעתי בקע אפיגסטרי לאחר ניתוח בקע טבורי בקע בהמשך לתשובתך בקע מפשעתח בקע תבורי אחרי ניתוח בקע טבורי הריון לאחר ניתוח בקע טבורי ניתוח בקע טבורי בקע מפשעתי דו צדדי הריון לאחר בקע טבורי אימונים לפני ניתוח בקע כאבים בלילה בזמן שכיבה המוקרנים לגב הפרשה ואודם בטבור בקע טבורי קטן. בקע פמורלי כאב בטבור כאבים ברום הבטן כאבים במפסעה ניתוח ניסן ותיקון בקע סרעפתי בקע בצלקת ניתוחית בקע טבורי בקע בטבור ניתוח הרנייה טבורית בקע מפשעתי בהריון בקע טבורי אצל תינוקות הריון עם בקע טבורי בקע מיפשעתי ניתוח חוזר בקע קטן כאבים לאחר ניתוח בקע בקע מפסעתי סימפטומים בקע מפשעתי ויחסי מין ניתוח בקע סרעפתי כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי תחושה של צריבה באזור המפשעה ניתוח בקע לאחר ניתוח בקע מה פירוש המילה desmoid חשש לבקע טבורי שטף דם באשך לאחר ניתוח בקע סרעפתי כאב במפשעה שמאל כאבים בטבור