חבלה בלבלב לילד בן 15.5


בהמשך העמוד 1 שאלות גולשים בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

יש לכם שאלה? כתבו לנו ותקבלו תשובה אישית בדוא"ל מהרופא


קראתי והסכמתי לתנאי השימוש

1 שאלות גולשים בנושא » חבלה בלבלב לילד בן 15.5


13/11/2013

חבלה בלבלב לילד בן 15.5

בני בן ה 15.5 שחקן כדורסל בליגה נוער לאומית, משמע משחק עם ילדים בני 17-18. ביום חמישי בצהרים בעת משחק כדורסל ברך של ילד כשעלה לסל, בתנופה, פגעה בבטנו של בני. הילד נפל אבל התאושש וחזר לשחק. ביום שבת בצהרים משהכאבים התגברו ניגשנו למיון. בבדיקה הידנית תקין אבל בגלל שהתעקשתי על על US אז החליטו לעשות בדיקת דם. בבדיקת הדם עמילאז 500 וליפאז 200 (משהו כזה אולי הפוך) שהראה על פגיעה בלבלב. עשו במיון CT בטן שסה”כ היה תקין אבל הראה דליפה מהלבלב ונוזל מועט בחלל הבטן. מאז מאושפז בצום (מאתמול הזנה תוך ורידית). ב US בטן במחלקה: חבלה בראש הלבלב עם נזילה ונוזל בחלל הבטן. ערכי העמילאז ירדו: 330 אח”כ עלו ל 360 ואתמול 270.
לא שמו נקב ולא עושים כלום חות מנוזלים, צום, תרופה לקיבה בגלל הצום והזנה תוך ורידית.
אשמח לקבל תשובה – האם הטיפול נכון ? מה המצב של הילד ? האם 500 עמילאז זה גבוה ? מהם ערכי נורמה ? מה הצפי להחלמה מלאה? והילד רוצה לחזור למשחקי הכדורסל: האם יוכל ? אם כן מתי ? אם נראה לך שיש צורך להתייעצות פרונטאלית שאביא עימי אם הדיסקים של ה CT וה US – מובן שאעשה זאת. אני מודה לך מראש על תשובתך המהירה.

צוות האתר

לא מבין מה הקשר בין פגיעה בלבלב לאתר הרניות

אשמחח לעמוד לרשותכם אבל לא זה המקום


ד"ר רפאל מילר,
כירורג ראשי במחלקה הכירורגית א' בביה"ח קפלן
מומחה בטיפול בבקעים


שאלות נוספות בנושא: חבלה בלבלב לילד בן 15.5

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים


25 נושאים אקראיים שנשאלו בהם שאלות באתר

לחצו על הלינקים וצפו בשאלות של גולשים בנושאים השונים

בקע מפשעתי ניתוח בקע מפשעתי ניתוח בקע סרעפתי בקע מפשעתי ויחסי מין בקע במפשעה שמאל בקע פמורלי בקע קטן ניתוח חוזר בקע מפשעתי וקיבה לחץ באזור הפנימי של הבטן רפלוקס הריון לאחר בקע טבורי כאבים ונפיחות בקרסול ובברך הרניה חוזרת קולונוסקופיה אחרי תיקון בקע טבורי לאחר ניתוח בקע לאחר ניתוח בקע טבורי בקע טבורי בהריון מימין בקע מפשעתי מובילי מסוג בלתי ישיר תחושה של צריבה באזור המפשעה הריון לאחר ניתוח בקע טבורי הפרשה ואודם בטבור חשש לבקע מפשעתי בקע בצלקת ניתוח בקע סרעפתי סימפטומים כאב בטבור בקע טבורי ניתוח ניסן ותיקון בקע סרעפתי אחרי ניתוח בקע טבורי הריון עם בקע טבורי בקע תבורי כאבים בלילה בזמן שכיבה המוקרנים לגב ניתוח הרניה מפשעתית בקע חוזר בקע מפשעתי בהריון דיאסטזיס רקטי אחרי ניתוח כריתת כיס מרה בדיקה כאבים לאחר ניתוח בקע שטף דם באשך לאחר ניתוח בקע בצלקת ניתוחית הרניה מפשעתית בקע טבורי גולש ודיאסטזיס רקטי-היפרדות בטנית בקע מיפשעתי ניתוח הרניה כאבים לאחר ניתוח בקע מפשעתי צלקת אחרי ניתוח בקע בקע מפשעתח ניתוח בקע משך זמן מוגבלות לאיר הרניה טבורי